Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 16°C
Sobota 13. 7. 2024
Svátek má Markéta
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Dny AI v Praze posunou byznys i nadchnou děti pro umělou inteligenci

Dny AI 2023 v Praze vstupují do závěrečného, čtvrtého týdne konání. Stejně jako v Brně, Plzni a Ostravě i v hlavním městě nabídnou něco skutečně pro každého. V pondělí nahlédnete budoucnost vzdělávání, v úterý se dozvíte, jak implementovat AI do firmy či podnikání. Středa ukáže pozitivní praxi ve veřejné správě a pátek bude patřit hlavně široké veřejnosti. A to zdaleka není vše, během celého týdne uspořádá prg.ai spolu s partnery přes 35 akcí.

Pražské Dny AI zahájil 30. října speciální hudební soirée, na němž bylo dokomponováno preludium e-moll J. S. Bacha BWV 932 umělou inteligencí, a neformální setkání komunity na téma dat jako paliva pro AI. Vůbec prvním programovým blokem bude v pondělí konference pro pedagogy AI 4 Edu, která se, jak jinak, bude zabývat budoucností vzdělávání za využití umělé inteligence ve školách.

Celodenní konference, na kterou se vyplatí z firmy přijít minimálně ve dvou. Takový je podtitul AI 4 Business 31. října v radlické centrále ČSOB se zaměřením na zavádění umělé inteligence do firem. Akce propojí osvědčená doporučení odborníků na AI jako Blindspot AI či DataSentics se sdílením zkušeností od firem napříč segmenty od syntézy hlasu v médiích po optimalizaci dodavatelských řetězců.

Od úterý bude možné shlédnout dvě výstavy v prostorách Městské knihovny na Mariánském náměstí: Člověk, duše a umělá inteligence a Když teenageři tvoří s AI. Městská knihovna pak bude 3. listopadu patřit umělé inteligenci téměř celá. Série krátkých přednášek představí použití AI v běžném životě a ukáže propojení s reálným světem v umění, zemědělství, dopravě nebo náboženství. Doprovodný program nabídne návštěvníkům všech věkových kategorií možnost si za odborné asistence vygenerovat vlastní artefakt, zrelaxovat se pod vedením AI nebo si s umělou inteligencí pohovořit. Během pátku budou k vidění také roboti při práci a autonomní auto na nádvoří Klementina.

Během pražského týdne Dnů AI dojde na celou řadu témat a oblastí, kterých se AI (do)týká. V Kampusu Hybernská bude postupně řeč o lidských právech, autorství nebo vizích pro trh práce, aby koncem týdne hostil mezinárodní konferenci k dopadům AI na průmysl a další odvětví. Na půdě EDIH CTU proběhne AI ve veřejné správě. Mimo sdílení pozitivní praxe využití umělé inteligence ve veřejné správě akce představí inspiraci ze zahraničí a poodhalí i rizika a omezení práce s AI na úrovni státní správy či samospráv.

Dny AI 2023 ukazují šíři odvětví a činností, na něž má umělá inteligence dopad, a prezentují nespočet aktérů, kteří se této technologii v Česku věnují. To dokládá i fakt, že jen v Praze se zapojily do programu další tři desítky akcí. Jimi partneři z řad univerzit nebo technologických lídrů přispějí například prezentacemi vývoje velkých jazykových modelů, workshopem k otázkám etiky a bezpečnosti či AI hackathonem. Prostor hned na několika akcích dostane kreativní a kulturní průmysl, a to včetně interaktivní diskuze na téma hranice umění či večera s filmy tvořenými čistě AI.


Autor: Cen

Velká prázdninová soutěž s putováním Prahou 2

Dnes v 07:08

Prázdninová soutěž Prahy 2 se týká dvou nových tras: Hudební velikáni a Proměny architektury.

Do Zahrady na niti na Rostlinnou štafetu

Včera v 10:08

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem?

Červencová procházka hřbitovem Malvazinky

Včera v 08:36

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V pondělí 15. července se...

Další květinové záhony s podporou ambasád Prahy 6

11. července 2024 v 17:29

Květinové záhony kolem Vítězného náměstí symbolizují vlajky států, které mají v Praze 6 zastoupení. Tyto záhony vznikly ve spolupráci s místními ambasádami, ty zároveň na jejich osazení přispěly finančně.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 29. týden

11. července 2024 ve 14:17

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 15: Na letní kino v H2 se můžete těšit i v červenci

11. července 2024 ve 12:07

Připraveny budou 3 filmy, promítat se bude od 16. července vždy od 20 hodin za příznivého počasí do 30. července.

Bezbariérová toaleta na Senovážném náměstí je v provozu

11. července 2024 v 09:04

Veřejná toaleta na Senovážném náměstí je opět v provozu. Společnost JCDecaux vyslyšela žádost radní Prahy 1 pro sociální věci a bezbariérovost Ivany Antalové a občanů a dlouhodobě uzavřenou toaletu opět zprovoznila.

Dovolená? Ideální důvod ke zřízení služby SMS-INFO

11. července 2024 v 08:25

Prázdniny a doba dovolených jsou v plném proudu. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují zákazníkům aktivaci služby SMS INFO.

Další články
Nahoru