Dnes Pondělí - zatazeno -4°C
Zítra Úterý - oblacno 0°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Dny AI v Praze posunou byznys i nadchnou děti pro umělou inteligenci

Dny AI 2023 v Praze vstupují do závěrečného, čtvrtého týdne konání. Stejně jako v Brně, Plzni a Ostravě i v hlavním městě nabídnou něco skutečně pro každého. V pondělí nahlédnete budoucnost vzdělávání, v úterý se dozvíte, jak implementovat AI do firmy či podnikání. Středa ukáže pozitivní praxi ve veřejné správě a pátek bude patřit hlavně široké veřejnosti. A to zdaleka není vše, během celého týdne uspořádá prg.ai spolu s partnery přes 35 akcí.

Pražské Dny AI zahájil 30. října speciální hudební soirée, na němž bylo dokomponováno preludium e-moll J. S. Bacha BWV 932 umělou inteligencí, a neformální setkání komunity na téma dat jako paliva pro AI. Vůbec prvním programovým blokem bude v pondělí konference pro pedagogy AI 4 Edu, která se, jak jinak, bude zabývat budoucností vzdělávání za využití umělé inteligence ve školách.

Celodenní konference, na kterou se vyplatí z firmy přijít minimálně ve dvou. Takový je podtitul AI 4 Business 31. října v radlické centrále ČSOB se zaměřením na zavádění umělé inteligence do firem. Akce propojí osvědčená doporučení odborníků na AI jako Blindspot AI či DataSentics se sdílením zkušeností od firem napříč segmenty od syntézy hlasu v médiích po optimalizaci dodavatelských řetězců.

Od úterý bude možné shlédnout dvě výstavy v prostorách Městské knihovny na Mariánském náměstí: Člověk, duše a umělá inteligence a Když teenageři tvoří s AI. Městská knihovna pak bude 3. listopadu patřit umělé inteligenci téměř celá. Série krátkých přednášek představí použití AI v běžném životě a ukáže propojení s reálným světem v umění, zemědělství, dopravě nebo náboženství. Doprovodný program nabídne návštěvníkům všech věkových kategorií možnost si za odborné asistence vygenerovat vlastní artefakt, zrelaxovat se pod vedením AI nebo si s umělou inteligencí pohovořit. Během pátku budou k vidění také roboti při práci a autonomní auto na nádvoří Klementina.

Během pražského týdne Dnů AI dojde na celou řadu témat a oblastí, kterých se AI (do)týká. V Kampusu Hybernská bude postupně řeč o lidských právech, autorství nebo vizích pro trh práce, aby koncem týdne hostil mezinárodní konferenci k dopadům AI na průmysl a další odvětví. Na půdě EDIH CTU proběhne AI ve veřejné správě. Mimo sdílení pozitivní praxe využití umělé inteligence ve veřejné správě akce představí inspiraci ze zahraničí a poodhalí i rizika a omezení práce s AI na úrovni státní správy či samospráv.

Dny AI 2023 ukazují šíři odvětví a činností, na něž má umělá inteligence dopad, a prezentují nespočet aktérů, kteří se této technologii v Česku věnují. To dokládá i fakt, že jen v Praze se zapojily do programu další tři desítky akcí. Jimi partneři z řad univerzit nebo technologických lídrů přispějí například prezentacemi vývoje velkých jazykových modelů, workshopem k otázkám etiky a bezpečnosti či AI hackathonem. Prostor hned na několika akcích dostane kreativní a kulturní průmysl, a to včetně interaktivní diskuze na téma hranice umění či večera s filmy tvořenými čistě AI.


Autor: Cen

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

2. prosince 2023 v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

29. listopadu 2023 v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Další články
Nahoru