dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská doprava

Dnešní fotbalové utkání. Bezpečnostní opatření

Pražská policie chystá v souvislosti s pátečním fotbalovým utkáním SYNOT ligy mezi mužstvy AC Sparta Praha a FC Baník Ostrava bezpečnostní opatření. 

Na tomto opatření se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policistů z oddělení služební hipologie a kynologie.

V rámci dohledu nad silničním provozem a veřejným pořádkem budou policistům pomáhat i strážníci Městské policie hlavního města Prahy. V případě potřeby bude situaci ze vzduchu monitorovat i policejní vrtulník.

Policisté budou již v průběhu dne monitorovat pohyb fanoušků obou celků na území metropole. V případě potřeby zajistí doprovod fanoušků ke stadionu a budou dohlížet nejen na ochranu veřejného pořádku, ale také na bezpečnost a plynulost silničního provozu. V tomto ohledu samozřejmě platí i zákaz používání pyrotechniky v ulicích metropole a na stadionu.

Stadion bude pro fanoušky otevřený od devatenácti hodin. Pořadatelé budou také všechny návštěvníky u vstupu kontrolovat, zdali na stadion nevnášejí nebezpečné předměty nebo pyrotechniku. Proto je třeba na utkání přijít s dostatečným časovým předstihem.

Parkovací kapacity kolem stadionu na Letné jsou omezené, proto je vhodné využít v co největší míře městskou hromadnou dopravu.

Před začátkem utkání a po jeho skončení se budou v okolí s velkou pravděpodobností tvořit kolony, které budou na místě usměrňovat policisté z oddělení řízení dopravy.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru