dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
9°C
Advent v Praze

Dnes začne Advent na Trojce

Adventní program, který symbolicky začíná dnes rozsvěcením vánočního stromku na náměstí Jiřího z Poděbrad, připravila radnice Prahy 3.

Vánoční odpoledne v hospodě U vystřelenýho oka, výstava Žižkovského betlému v Informačním centru Praha 3, adventní koncert souboru Collegium 1704 v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně či kapely Blue Effect.

Advent v Praze 3 přinese zábavu pro děti i dospělé, počínaje adventními dílnami, kde během víkendu si bude moct každý vyrobit vánoční ozdoby nebo drobné dárky pomocí tradičních i moderních technik na náměstí Jiřího z Poděbrad přes Živý Betlém nebo klasického repertoáru Vánoc – Rybovy České mše vánoční, která zazní v Kulturním centru Za Žižkovskou vozovnou hned po dva večery 20. a 22. prosince.

Zábavu slibují undergroundové neděle v hospodě U vystřelenýho oka, kde zahrají Čerti ve stodole nebo legendární The Plastic People Of The Universe. Nebude chybět ani tradiční Adventní koncert na schodech před kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně.

Od 1. prosince až do konce ledna bude v informačním centru k vidění Žižkovský betlém, který na rozdíl od minulého roku se rozrostl o další charizmatické postavičky. Odcházející Jára Cimrman, Švejk na vozíku, Žižkovský Pepík a Žižkovská fiflena, prvorepublikový strážmistr, které dodělali studenti SUPŠ, doplní Žižkovské rodinky, Rychlých šípů, Karla Hartiga, Frntiška Josefa I. nebo T. G. Masaryka.

Žižkovský betlém se bude průběžně každým rokem rozšiřovat o další prostranství nebo charizmatické prvorepublikové figurky.


U stánků se budou rozdávat zbytky ze štědrovečerních stolů

19. prosince 2016 v 10:21 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Platforma Studentské hnutí za solidaritu a kolektiv Studenti Pomáhají společně organizují akci Vánoce společně, která se uskuteční 25. prosince od 13 do 19 hodin v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad, Strossmayerově náměstí a ve Vrchlického sadech.

Tamchynová: Sedm věcí, které bychom neměli o Vánocích rozhodně dělat

18. prosince 2016 v 08:24 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, nicméně, jak všichni víme, jsou prošpikovány honičkou a stresem. Chceme mít vše navoněné, nazdobené, čisté, dárky pěkně zabalené atd. se vším si dávám dost práce a je jedno, jak dlouho se na svátky připravujeme. Stejně se každoročně přistihneme při tom, že...

Betlémské světlo plane ve foyer Nové radnice

17. prosince 2016 v 10:53 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Plamének Betlémského světla je k dispozici Pražanům ve foyer Nové radnice na Mariánském náměstí. Pro Betlémské světlo si mohou lidé přijít až do 6. ledna. 

Další články
Nahoru