dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Povodně 2013

Dnes se otevřela některá hřiště v Praze 2

Některé z oblastí, které městská část Praha 2 uzavřela nad rámec magistrátní vyhlášky, se dnes znovu otevřely. Jde o tyto parky a dětská hřiště: Tylovo náměstí, parčík Na Rybníčku + veřejné dětské hřiště, parčík Sv. Longina, Jiráskovo náměstí, parková stráň Pod Slovany, Zítkovy sady, Výtoň – parčík + veřejné dětské hřiště, Libušinka, Vratislavova – dětské hřiště, Ztracenka; Karlovské předmostí, a to v části u Muzea Policie ČR a mezí ulicí Sokolskou a Legerovou.

Další oblasti, které městská část Praha 2 uzavřela na základě rozhodnutí zastupujícího primátora Tomáše Hudečka i ty, které uzavřela nad její rámec, zůstanou zavřené do doby, než se vykácí poškozené stromy a bude zajištěna bezpečnost. (Parky a rekreační oblasti uzavřené na základě rozhodnutí zastupující primátora Tomáše Hudečka magistrátní vyhlášky: Karlovo náměstí, Havlíčkovy sady, Riegrovy sady, Čechovy sady, Bezručovy sady, Folimanka, NKP Vyšehrad).


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru