dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Volby 2014

Dlouholetý starosta Kbel Žďárský opustil ODS

Dlouholetý starosta městské části Praha Kbely a zakládající člen ODS Pavel Žďárský opustil stranu. Spolu s ním odešlo dalších 34 kbelských občanských demokratů. Žďárský to řekl ČTK. Důvodem byl nesouhlas se stavem strany a s jejím dlouhodobým vedením.

„Bylo to poměrně bolestné rozhodnutí," poznamenal Žďárský, který v roce 1991 pomáhal ODS zakládat. Svůj odchod zdůvodnil stavem, v jakém se strana v poslední době nacházela, a to v Praze i na celorepublikové úrovni.

Symbolickou poslední kapkou podle něj byl nedávný oblastní sněm ODS, kde se neshodl se současným vedením. Stranu společně s ním opustilo 34 členů kbelské ODS, tedy asi dvě třetiny její členské základny.

Žďárský, který je ve Kbelech starostou již několikáté volební období a v minulosti působil také jako zastupitel hlavního města, již se svými spolupracovníky založil spolek Kbely náš domov. Kandidovat za něj chce v podzimních komunálních volbách do vedení kbelské radnice. Nevylučuje také případnou kandidaturu do zastupitelstva hlavního města za jinou politickou stranu.


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru