dnes
Středa - jasno
35°C
zítra
Čtvrtek - jasno
27°C
pozítří
Pátek - skorojasno
24°C
Zpravodajství

Dlouhodobá strategie rozvoje školství: Praha 5 spustila analýzu svých škol

Pátá městská část jako zřizovatel mateřských a základních škol plánuje vytvořit strategický dokument Dlouhodobá strategie rozvoje školství v Praze 5.

Současná Rada městské části Prahy 5 má ve svém programovém prohlášení rozvoj kvality vzdělávacího procesu na školách zřizovaných městskou částí a proto potřebuje znát jejich aktuální stav. Radnice pro získání informací zvolila jako nástroj SWOT analýzu, jejíž výhodou je možnost zapojení širokého spektra respondentů.

Komplexní SWOT analýza škol vznikne na základě dílčích výstupů z různých zdrojů. Je vytvořen jeden typ dotazníku tak, aby získané odpovědi co nejlépe zohlednily potřeby dané skupiny.

„Cílem prováděné analýzy není srovnávání jednotlivých škol a jejich kategorizace na „lepší“ a „horší“. To ani z výstupů nelze stanovit. Výstupy z provedených šetření budou primárně sloužit pro vedení jednotlivých škol jako základ pro zpracování dlouhodobých plánů.  Výsledky SWOT analýzy využije radnice Prahy 5 k sestavení optimální dlouhodobé strategie rozvoje školství na území Prahy 5,“ uvedla 1. místostarostka Renáta Zajíčková (ODS), do jejíž gesce patří školství a je také iniciátorkou provedení této analýzy.

Dotazníky se vyplňují pouze elektronicky, jsou anonymní a odpovědi bude znát pouze vedení školy. Možnost jejich vyplnění je do 21. června.


Radnice Prahy 5 začala vydávat Páťáka. Zpravodaj propojuje odborníky, pedagogy, rodiče a žáky

Dnes v 00:09

Radnice Prahy 5 jako první v metropoli přichází s novou platformou komunikace ve školství. Začala vydávat zpravodaj Páťák, který spojuje všechny složky ve vzdělávání – odborníky, pedagogy, rodiče a žáky.

Další články
Nahoru