dnes
Neděle - oblacno
16°C
zítra
Pondělí - zatazeno
16°C
pozítří
Úterý - zatazeno
15°C
Zpravodajství

Dlouhodobá strategie rozvoje školství: Praha 5 spustila analýzu svých škol

Pátá městská část jako zřizovatel mateřských a základních škol plánuje vytvořit strategický dokument Dlouhodobá strategie rozvoje školství v Praze 5.

Současná Rada městské části Prahy 5 má ve svém programovém prohlášení rozvoj kvality vzdělávacího procesu na školách zřizovaných městskou částí a proto potřebuje znát jejich aktuální stav. Radnice pro získání informací zvolila jako nástroj SWOT analýzu, jejíž výhodou je možnost zapojení širokého spektra respondentů.

Komplexní SWOT analýza škol vznikne na základě dílčích výstupů z různých zdrojů. Je vytvořen jeden typ dotazníku tak, aby získané odpovědi co nejlépe zohlednily potřeby dané skupiny.

„Cílem prováděné analýzy není srovnávání jednotlivých škol a jejich kategorizace na „lepší“ a „horší“. To ani z výstupů nelze stanovit. Výstupy z provedených šetření budou primárně sloužit pro vedení jednotlivých škol jako základ pro zpracování dlouhodobých plánů.  Výsledky SWOT analýzy využije radnice Prahy 5 k sestavení optimální dlouhodobé strategie rozvoje školství na území Prahy 5,“ uvedla 1. místostarostka Renáta Zajíčková (ODS), do jejíž gesce patří školství a je také iniciátorkou provedení této analýzy.

Dotazníky se vyplňují pouze elektronicky, jsou anonymní a odpovědi bude znát pouze vedení školy. Možnost jejich vyplnění je do 21. června.


Praha 11 zve na jednání Komise pro životní prostředí

Včera v 08:33

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí 21. října od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, číslo dveří 119, Úřad MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Praha chystá rozšíření svozu bioodpadu rostlinného původu

14. října 2019 ve 20:22

Praha rozšiřuje možnosti svozu bioodpadu rostlinného původu. Ten tvoří v současné době až 40 procent směsného komunálního odpadu v metropoli. Vedení hlavního města chce bioodpad separovat a dále jej využívat pro výrobu bioplynu nebo kompostu. Rada hl. m. Prahy na dnešním zasedání souhlasila se...

Další články
Nahoru