dnes
Sobota - bourky
25°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
28°C
pozítří
Pondělí - bourky
26°C
Zpravodajství

Dlouhodobá strategie rozvoje školství: Praha 5 spustila analýzu svých škol

Pátá městská část jako zřizovatel mateřských a základních škol plánuje vytvořit strategický dokument Dlouhodobá strategie rozvoje školství v Praze 5.

Současná Rada městské části Prahy 5 má ve svém programovém prohlášení rozvoj kvality vzdělávacího procesu na školách zřizovaných městskou částí a proto potřebuje znát jejich aktuální stav. Radnice pro získání informací zvolila jako nástroj SWOT analýzu, jejíž výhodou je možnost zapojení širokého spektra respondentů.

Komplexní SWOT analýza škol vznikne na základě dílčích výstupů z různých zdrojů. Je vytvořen jeden typ dotazníku tak, aby získané odpovědi co nejlépe zohlednily potřeby dané skupiny.

„Cílem prováděné analýzy není srovnávání jednotlivých škol a jejich kategorizace na „lepší“ a „horší“. To ani z výstupů nelze stanovit. Výstupy z provedených šetření budou primárně sloužit pro vedení jednotlivých škol jako základ pro zpracování dlouhodobých plánů.  Výsledky SWOT analýzy využije radnice Prahy 5 k sestavení optimální dlouhodobé strategie rozvoje školství na území Prahy 5,“ uvedla 1. místostarostka Renáta Zajíčková (ODS), do jejíž gesce patří školství a je také iniciátorkou provedení této analýzy.

Dotazníky se vyplňují pouze elektronicky, jsou anonymní a odpovědi bude znát pouze vedení školy. Možnost jejich vyplnění je do 21. června.


Prahou prošly tisíce lidí, u sídla komunistů po nich zůstala rakev

22. srpna 2019 v 00:11

Metropolí prošly ve středu večer tisíce lidí k připomínce obětí 21. srpna 1969. Podle pořadatelů ze spolku Milion chvilek pro demokracii jich bylo zhruba 10 000. U sídla KSČM nechali rakev se jmény pěti zastřelených a jejich siluety namalované na zemi.

Radnice Prahy 11 bude mít nové stránky

21. srpna 2019 v 06:59

Radnice jedenácté městské části spustí 1. září nové webové stránky, které budou nejen modernější, ale hlavně uživatelsky jednodušší.

Další články
Nahoru