dnes
Pátek - zatazeno
0°C
zítra
Sobota - polojasno
0°C
pozítří
Neděle - snih
0°C
Zpravodajství

Dlouhodobá strategie rozvoje školství: Praha 5 spustila analýzu svých škol

Pátá městská část jako zřizovatel mateřských a základních škol plánuje vytvořit strategický dokument Dlouhodobá strategie rozvoje školství v Praze 5.

Současná Rada městské části Prahy 5 má ve svém programovém prohlášení rozvoj kvality vzdělávacího procesu na školách zřizovaných městskou částí a proto potřebuje znát jejich aktuální stav. Radnice pro získání informací zvolila jako nástroj SWOT analýzu, jejíž výhodou je možnost zapojení širokého spektra respondentů.

Komplexní SWOT analýza škol vznikne na základě dílčích výstupů z různých zdrojů. Je vytvořen jeden typ dotazníku tak, aby získané odpovědi co nejlépe zohlednily potřeby dané skupiny.

„Cílem prováděné analýzy není srovnávání jednotlivých škol a jejich kategorizace na „lepší“ a „horší“. To ani z výstupů nelze stanovit. Výstupy z provedených šetření budou primárně sloužit pro vedení jednotlivých škol jako základ pro zpracování dlouhodobých plánů.  Výsledky SWOT analýzy využije radnice Prahy 5 k sestavení optimální dlouhodobé strategie rozvoje školství na území Prahy 5,“ uvedla 1. místostarostka Renáta Zajíčková (ODS), do jejíž gesce patří školství a je také iniciátorkou provedení této analýzy.

Dotazníky se vyplňují pouze elektronicky, jsou anonymní a odpovědi bude znát pouze vedení školy. Možnost jejich vyplnění je do 21. června.


Pečovatelské centrum Praha 7 převzalo nový elektromobil

22. ledna 2020 v 11:26

Pečovatelské centrum Praha 7 převzalo nový elektromobil značky Nissan e-NV 200. Vůz nahrazuje dosluhující, 15 let starý Fiat Ducato. Stejně jako on bude sloužit klientům pečovatelské služby například při cestách za lékaři či do Denního stacionáře a také rozvážet obědy těm, kteří si již sami uvařit...

Další články
Nahoru