dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Dlouho bylo zavřené, v úterý se koupaliště otvírá veřejnosti. Nově zde vznikl velký bazén
V bazénech je již voda, koupaliště Ládví čeká na první návštěvníky. Foto: Praha 8

Dlouho bylo zavřené, v úterý se koupaliště otvírá veřejnosti. Nově zde vznikl velký bazén

Radnice Prahy 8 otevírá v úterý 22. července koupaliště Ládví. Předcházely tomu roky vyjednávání, kdy městská část usilovala o převod do své péče, vydání územního souhlasu, stavební projekt, výběrová řízení i samotná rekonstrukce. Areál kromě velkého bazénu pro plavce nabídne i brouzdaliště, dvě hřiště na pétanque a restauraci.

V úterý 22. července otevírá radnice Prahy 8 ve zkušebním provozu koupaliště Ládví (vedle MŠ Šiškova). Koupaliště se veřejnosti otevře v 9 hodin, slavnostní zahájení provozu se chystá na 10. hodinu.

V 16 hodin vystoupí 1. klub Českých krasoplavců, od 16.30 hodin bude hrát pod širým nebem Děda Mládek Illegal Band. Připravená je i výtvarná dílna pod vedením místostarostky Vladimíry Ludkové a program pro děti, včetně skákacího hradu. Vstup bude první den za snížené vstupné.

„Máme za sebou roky vyjednávání, která jsme vedli s původním vlastníkem a následně o převedení do správy, přípravy na rekonstrukci i rekonstrukci samotnou. Teď jsme konečně na konci. Je to úžasný pocit,“ usmívá se zástupce starosty Ondřej Gros, který stál za letitým martýriem a znovuotevřením koupaliště.

Koupaliště bylo uvedeno do provozu v roce 1982 a dlouhá léta bylo uzavřené. Cílem městské části bylo dosáhnout svěření do správy celého areálu, aby zde mohla obnovit provoz koupaliště. „Jsem rád, že to dobře dopadlo, zvlášť když vidíme, jak to vypadá například s koupalištěm na Lhotce. Za to patří dík všem, kteří se na tom podíleli,“ říká místostarosta.

„To, že se podařilo stihnout letní měsíce, také považuji za malý zázrak. Výběrové řízení jsme opakovali, naštěstí už nikdo nepodával nesmyslné námitky ani se neodvolával,“ podotýká místostarosta Gros.

Nový bazén 30×12,5 metru

Loňské výběrové řízení totiž bylo zdržováno nesmyslnými a účelovými námitkami. Navíc by v něm musela být dle zákona vybrána firma, která avizovala předání koupaliště až v září letošního roku.

„To pro nás bylo nepřijatelné. Nechtěli jsme být za pomatence, kteří otevírají koupaliště v polovině září,“ dodává místostarosta. Výběrové řízení se tedy opakovalo, přičemž byla vybrána nabídka téměř stejně finančně náročná, která ovšem zaručovala dokončení ještě v letních měsících.

Revitalizace areálu zahrnula zejména přestavbu bazénů, jejichž původní uspořádání bylo vhodné pouze pro neplavce. Nově zde vznikl velký bazén 30×12,5 m s dostatečnou hloubkou a brouzdaliště. Součástí areálu jsou i dvě hřiště na pétanque, restaurace pro 40 osob s celoročním provozem a byt správce.

„Obracejí se ne mne senioři s dotazy, zda koupaliště bude bezbariérové. Ano, je bezbariérové, včetně sociálních zařízení, takže sem může přijít opravdu každý," říká zástupkyně starosty Vladimíra Ludková.


Další články
Nahoru