dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
„Ploty" jsou za dveřmi, kdo na nich vystoupí? Divokej Bill, Mňága a Žďorp, Hrůza, Uhlíř a další
Kapela Mňága a Žďorp zahraje v Bohnicích kromě osvědčených hitovek i písně ze svého zatím posledního alba, které se jmenuje Made in China. Foto: meziploty.cz

„Ploty" jsou za dveřmi, kdo na nich vystoupí? Divokej Bill, Mňága a Žďorp, Hrůza, Uhlíř a další

Na festivalu Mezi ploty, který se v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice odehraje 28. a 29. května, vystoupí na 14 scénách více než stovka špičkových hudebních a divadelních souborů, ale i tanečníků, mimů, kouzelníků a představitelů nového cirkusu.

Letošní ročník si jako pomyslné motto zvolil otázku „Jsme normální?“, kterou klade svým účinkujícím a příznivcům. Tvůrci festivalu tak chtějí s nadhledem ukázat, jak různé věci si lidi pod slovem „normálnost“ představují a že je linka mezi normálním a nenormálním dost tenká.

Festivalové území bude rozděleno na několik zón. Ústřední scéna Central Park vyroste jako vždy na prostranství před kostelem. Vystoupí na ní kapely Divokej Bill, Mňága a Žďorp nebo stálice festivalu Sto zvířat. Zahrají na ní také punkeři Pipes and Pints, Michal Hrůza, nebo třeba Jaroslav Uhlíř. 

Na rapové a hiphopové scéně vystoupí PSH, James Cole, Refew, DJ Doemixxx nebo Urban Robot. Na Alternativní zóně zahrají Lenka Dusilová, Jiří Burian, Květy nebo nastupující hvězda indie popu Never Sol.

Největší část mnohahektarového areálu zabere Rodinná zóna, složená z několika scén plných pohádek, loutek, divadla, akrobacie a samozřejmě muziky, které rozumí jak děti, tak dospělí. Zahraje tu kapela Sto zvířat se svým programem pro děti, Circus Problem, DJ Mardoša z Tata bojs, Ondřej Ruml a další.

V divadelní části uvidí návštěvníci třeba soubory Minor, Buchty a Loutky nebo Husa na provázku. Jiří Dědeček přečte a zazpívá texty ze svých dětských knížek, Teatr Novogo Fronta v originální grotesce pozve do světa dětské fantazie, dorazí i Jú a Hele v nadživotní velikosti.

Kompletní seznam všech účinkujících je na www.meziploty.cz.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Dnes ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Dnes v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru