dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Divoká a krásná: Magdalena Radostová vystavuje fotografie z cest po USA
Cestovatelka a fotografka Magdalena Radostová. Foto: archiv

Divoká a krásná: Magdalena Radostová vystavuje fotografie z cest po USA

Magdalena Radostová je české veřejnosti známá hlavně díky své práci s názvem Aljaška divoká a krásná. NZM Praha nyní získalo mimořádnou příležitost uspořádat menší výstavu s názvem Divoká a krásná – krajina srdcem ženy.

„Autorka pořádá řadu besed a výstav po celé republice, a její práce je respektována a oceňována profesionálními fotografy i cestovateli. Ač její téma se zaměřením NZM možná zdánlivě nesouvisí, je to právě krajina, ať už divoká či kulturní, která tvoří náš společný zájem,“ uvedl generální ředitel NZM Praha Milan Půček.

Jedná se o ochutnávku záběrů, které autorka pořídila na svých dlouhých cestách po USA. Konkrétně budou k vidění záběry z Aljašky, Arizony a Utahu. Návštěvník tak může nasát atmosféru divoké přírody národních parků, potěšit se pohledem na zástupce živočišné říše, včetně těch, před kterými mají mnozí z nás přirozený respekt. Jedná se o prodejní výstavu fotografií této autorky.

Magdaléna Radostová, členka Českého klubu cestovatelů, vystudovala střední ekonomickou školu a po získání čtyřleté praxe v cestovním ruchu pracovala až do konce roku 2011 na manažerských pozicích obchodních společností.

Od počátku roku 2012 mění své pracovní priority a stává se podnikatelsky nezávislou osobou. Své velké hobby, fotografování a cestování, mění ve svou práci. Zakládá cestovní agenturu Gaudium.

V roce 2012 také vydává svou prvotinu – cestopis Aljaška divoká a krásná. Téhož roku začíná pořádat cestovatelské besedy. Od roku 2013 můžete navštívit některou z jejích výstav fotografií, které putují po celé republice. Snímky na výstavě pochází z cest na Aljašku a na západ USA a jsou rovněž použity při prezentacích těchto besed Aljaška, divoká a krásná a Jak se fotí chipmunkové.

Výstavu fotografií Magdaleny Radostové najdete v expozici Jede traktor v přízemí budovy NZM Praha. Na začátek února je přichystáno i setkání autorky s veřejností.


Další články
Nahoru