dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Divočák rozbil výlohu, plaval ve Vltavě, vyděsil maminku i dělníky. Chytalo ho několik hlídek
Chytnout prase divoké v ulicích Prahy byla docela fuška. Ilustrační foto: I. Sáček / Wikimedia Commons

Divočák rozbil výlohu, plaval ve Vltavě, vyděsil maminku i dělníky. Chytalo ho několik hlídek

V neděli dopoledne se v ulicích Prahy odehrála honička, které se na území tří městských částí účastnilo několik policejních hlídek. Naháněným však nebyl žádný zločinec, ale prase divoké, které se nechtělo jen tak vzdát.

V neděli ve čtvrt na deset ráno zavolal na linku tísňového volání občan s tím, že z ostrova Štvanice plave přes Vltavu divoké prase směrem k jednomu z pražských hotelů. Ještě než hlídky stihly dorazit na místo, volala i ostraha tohoto hotelu, že jim prase rozbilo výlohu a běží dál směrem na Těšnov.

Hlídky zvíře pronásledovaly skrz obvody Prahy 2 a Prahy 3 až na území desáté městské části „Odehrál se velký boj o zdraví kolemjdoucích, strážníků i prasete,“ uvedl mluvčí pražských strážníků Jan Čihák.

Dělníci prchli před prasetem na lešení

Prase se v Praze 10 rozběhlo proti ženě s kočárkem. Naštěstí se vyděšené mamince nic nestalo, protože jeden z uniformovaných mužů zahradil praseti motocyklem cestu.

Zvíře proto změnilo směr a utíkalo směrem do ulice U Nových vil. Tam zaběhlo na zahradu domu, kde zrovna pracovali dělníci a museli před ním vylézt na lešení. Jeden ze strážníků ale takové štěstí neměl a prase jej třikrát napadlo.

„Pak ale udělalo chybu a nechalo se hlavou otočit od napadeného muže a ten jen mohl zalehnout,“ pokračoval mluvčí Jan Čihák. Během chvíle na prase naskákali další policisté a znehybnili ho pletivem z nedaleké zábrany.

Odchytová služba musela použít tři uspávací injekce, než se podařilo zvíře uklidnit. Pak si ho převzali pracovníci Lesů hl. m. Prahy. Zraněný strážník musel vyhledat lékařské ošetření.


Další články
Nahoru