dnes
Neděle - zatazeno
-3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - oblacno
3°C
Divadlo ve dvorku: Pavlač v centru Prahy bude hostit dvě letní komedie
Michaela Dolinová (vpravo) a Sandra Pogodová. Foto: www.divadlovedvorku.cz

Divadlo ve dvorku: Pavlač v centru Prahy bude hostit dvě letní komedie

Na konec srpna a začátek září se chystá v centru Prahy několik originálně pojatých divadelních večerů. Představení Nežárli a Už zase miluju! se budou odehrávat přímo na pavlači domu v Jungmannově ulici, ve kterém sídlí CEVRO insitut. Diváci vše uvidí ze sedadel umístěných na dvorku. Soubor Divadla ve dvorku vede herečka, zpěvačka a moderátorka Michaela Dolinová, která v obou komediích také hraje.

Od 22. do 26. srpna bude na pořadu bláznivá komedie z horkého Palerma Nežárli!. Děj bláznivé komedie zavede diváky mezi obyvatele jednoho pavlačového  domu, kde vládnou poněkud svérázné sousedské vztahy. Ty se vyhrotí ve chvíli, kdy se do domu přistěhuje atraktivní doktorka Monika s dospívajícím synem Giacomem.

Představení Už zase miluju! bude na pořadu tři dny. 29. a 30. srpna, derniéra se uskuteční první zářijový den. V show jednoho pianisty a dvou náruživých múz se kromě Michaely Dolinové představí Sandra Pogodová a Václav Tobrman.

Více o obou představeních si můžete přečíst zde: http://www.divadlovedvorku.cz/divadlovedvorku/#body. Vstupenky lze zakoupit na místě, případně v předprodeji v pokladně Divadla Metro, Národní 25, Praha 1 (otevřeno denně od 10:00 do 20:00).

letni-hrani-plakat-nahled

„Přijďte strávit poslední horké dny prázdnin ve společnosti bláznivé komedie i letní konzumace italského vína. A  posléze i posezení po představení za zvuků italských melodií ve stylu 70. let minulého století. Všichni pamatujeme San Remo, že? Vyhazovat vás ze dvorku po představení nikdo nebude,“ zve k návštěvě Michaela Dolinová.


Výstava: Stromovka

16. března 2018 v 08:20

Výstava je věnována Stromovce, jedné z významných zelených ploch na mapě Prahy. Nejslavnější éra této panovnické honitby nastala v 16. a na počátku 17. století. V století 19. se stala místem zábavy Pražanů.

Duchovní hudba v kostele sv. Kateřiny

15. března 2018 v 11:31

Koncert duchovní hudby v kostele sv. Kateřiny v Praze 2 v zahradě Neurologické a Psychiatricky kliniky VFN se koná ve středu 21. března od 16 hodin. Pořádá Společnost pro duchovní hudbu, Pravoslavná církev a VFN u příležitosti 333. výročí narození J. S. Bacha.

Literární soutěž O zlatý klíč. Praha 11 vyhlásila desátý ročník

15. března 2018 v 08:55

Městská část Praha 11 vyhlašuje již IX. ročník literární soutěže O zlatý klíč. Soutěž je určena obyvatelům a příznivcům Jižního Města. Koná pod záštitou zástupce starosty MČ Praha 11 Jakuba Lepše a vyhlašuje se ve věkových kategoriích do 15 let a nad 15 let...

Jak vypadal život v kladenské Poldovce

14. března 2018 v 08:23

Dozvíte na výstavě „Tvář průmyslové doby. Poldi – lidé a jejich továrna“, která je k vidění už jen do 25. března v Národním technickém muzeu.

Přednáška Viktorky Hlaváčkové Pěšky přes Kavkaz

14. března 2018 v 07:52

V červnu 2017 se mladá cestovatelka Viktorka Hlaváčková vydala sama na celkem sedmiměsíční cestu. Cílem bylo přejít pěšky Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbajdžánu.

Tereza Pergnerová a Josef Formánek otevřeně promluví o svých životech, Richard Müller zazpívá

13. března 2018 v 09:45

Představení o tom, co se stane, když přestaneme býti sami sebou a posloucháme jiné, nebo když se naopak necháme vést svým srdcem. O tom bude unikátní improvizované představení „Dvě srdce jako klíč“, které se koná 16. března od 18 hodin v kostele U Salvátora.

Praha 9: O knížkách nad šálkem čaje

13. března 2018 v 08:27

V knihovně Prosek, Měšická 806/3, Praha 9, si 14. března od 17 hodin můžete nad šálkem čaje popovídat o knižních novinkách a poslechnout si, na jaké přírůstky se můžete v knihovně těšit. Vstup zdarma.

Další články
Nahoru