Dnes Úterý - oblacno 10°C
Zítra Středa - obcasny-dest 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Divadlo Spejbla a Hurvínka se připravuje na novou sezonu
Ilustrační foto: spejbl-hurvinek.cz

Divadlo Spejbla a Hurvínka se připravuje na novou sezonu

V dejvickém Divadle S+H probíhají přípravy na začátek nové divadelní sezony v září. Hned poslední prázdninový víkend 2. a 3. září bude uvedena tematická inscenace na začátek školního roku „Hurvínek mezi osly“.

„Moc se těšíme na zahájení nové sezony, i letos máme připraveno pro naše fanoušky mnoho divadelních akcí, tak doufáme, že nám zůstanou dále nakloněni,“ uvedla ředitelka Denisa Kirschnerová.  

Vítání prvňáčků i cesty po Čechách 

Na začátku září také Spejbl s Hurvínkem tradičně ve spolupráci s Prahou 6 přivítají prvňáčky ve vybraných školách. Aby se dostalo i na děti mimo Prahu, navštíví Divadlo S+H Karlovy Vary, kde 17. září uvede inscenaci „Hurvínkův popletený víkend“ a s tímto představením navštíví 24. září také Pardubice. 

Rozvoj divadla 

Primátor Bohuslav Svoboda, starosta Prahy 6 Jakub Stárek (oba ODS) a zástupci divadla Spejbla a Hurvínka nedávno podepsali memorandum, díky kterému bude mít v budoucnu divadlo kulturní centrum a větší prostory pro provoz a workshopy, o které je v posledních letech stále větší zájem. 

Kulturní centrum, které by mělo v budoucnu v prostorách divadla vzniknout, umožní zvýšení kapacity pro aktivity divadla, ale bude i dostatek prostoru pro celkový provoz divadla včetně nové zkušebny.

Na základě architektonické a provozní studie, kterou zajistí Divadlo Spejbla a Hurvínka, bude realizaci společnými silami financovat Praha 6 a hlavní město Praha. Realizace by podle odhadů měla stát zhruba 16 milionů korun. 

„Podařilo udělat další krok pro rozvoj kultury v Praze 6 a potažmo v celé Praze, protože divadlo Spejbla a Hurvínka přesahuje nejen hranice Prahy 6, ale i celé republiky. Jsem hrdý, že máme tyto legendy právě u nás a bylo mi velkou ctí se s nimi osobně setkat,“ řekl starosta Stárek. 

„Centrální část Prahy 6 je vlastně taková malá Broadway. Na pár metrech najdete hned tři slavná divadla a všechna jsou navíc v domech, které vlastní městská část. Je skvělé, že můžeme investovat do jejich rozvoje a zlepšovat jim zázemí. Vedle nové přístavby Divadla Spejbla a Hurvínka to v příštím roce bude i rozšíření hlediště Dejvického divadla,“ sdělil místostarosta Petr Prokop (STAN), do jehož kompetencí patří správa majetku, hospodářská politika, koncepce a strategický plán.


Autor: Jan Puci

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

21. dubna 2024 v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

20. dubna 2024 v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Další články
Nahoru