Dnes Pondělí - polojasno 20°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 25. 9. 2023
Svátek má Zlata
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Divadlo Spejbla a Hurvínka se připravuje na novou sezonu
Ilustrační foto: spejbl-hurvinek.cz

Divadlo Spejbla a Hurvínka se připravuje na novou sezonu

V dejvickém Divadle S+H probíhají přípravy na začátek nové divadelní sezony v září. Hned poslední prázdninový víkend 2. a 3. září bude uvedena tematická inscenace na začátek školního roku „Hurvínek mezi osly“.

„Moc se těšíme na zahájení nové sezony, i letos máme připraveno pro naše fanoušky mnoho divadelních akcí, tak doufáme, že nám zůstanou dále nakloněni,“ uvedla ředitelka Denisa Kirschnerová.  

Vítání prvňáčků i cesty po Čechách 

Na začátku září také Spejbl s Hurvínkem tradičně ve spolupráci s Prahou 6 přivítají prvňáčky ve vybraných školách. Aby se dostalo i na děti mimo Prahu, navštíví Divadlo S+H Karlovy Vary, kde 17. září uvede inscenaci „Hurvínkův popletený víkend“ a s tímto představením navštíví 24. září také Pardubice. 

Rozvoj divadla 

Primátor Bohuslav Svoboda, starosta Prahy 6 Jakub Stárek (oba ODS) a zástupci divadla Spejbla a Hurvínka nedávno podepsali memorandum, díky kterému bude mít v budoucnu divadlo kulturní centrum a větší prostory pro provoz a workshopy, o které je v posledních letech stále větší zájem. 

Kulturní centrum, které by mělo v budoucnu v prostorách divadla vzniknout, umožní zvýšení kapacity pro aktivity divadla, ale bude i dostatek prostoru pro celkový provoz divadla včetně nové zkušebny.

Na základě architektonické a provozní studie, kterou zajistí Divadlo Spejbla a Hurvínka, bude realizaci společnými silami financovat Praha 6 a hlavní město Praha. Realizace by podle odhadů měla stát zhruba 16 milionů korun. 

„Podařilo udělat další krok pro rozvoj kultury v Praze 6 a potažmo v celé Praze, protože divadlo Spejbla a Hurvínka přesahuje nejen hranice Prahy 6, ale i celé republiky. Jsem hrdý, že máme tyto legendy právě u nás a bylo mi velkou ctí se s nimi osobně setkat,“ řekl starosta Stárek. 

„Centrální část Prahy 6 je vlastně taková malá Broadway. Na pár metrech najdete hned tři slavná divadla a všechna jsou navíc v domech, které vlastní městská část. Je skvělé, že můžeme investovat do jejich rozvoje a zlepšovat jim zázemí. Vedle nové přístavby Divadla Spejbla a Hurvínka to v příštím roce bude i rozšíření hlediště Dejvického divadla,“ sdělil místostarosta Petr Prokop (STAN), do jehož kompetencí patří správa majetku, hospodářská politika, koncepce a strategický plán.


Autor: Jan Puci

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

21. září 2023 ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru