dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Občanská sdruženíPražská kultura

Divadlo Rokoko: Světlo pro svět

V úterý 4. března bude večerní produkce v Divadle Rokoko spojena s představením nevládní organizace SVĚTLO PRO SVĚT – Light for the World, o. s.

molly-sweeney-dana-batulkova Hrát se bude inscenace Molly Sweeney s Danou Batulkovou v hlavní roli, která vypráví příběh slepé dívky a svým tématem tak úzce souvisí s činností, které se tato organizace věnuje.

SVĚTLO PRO SVĚT – Light for the World, o. s., se zaměřuje na prevenci a léčbu slepoty a na systémovou podporu osob s postižením v rozvojových zemích. Česká pobočka SVĚTLO PRO SVĚT směřuje svou pomoc především do třech afrických zemí – Etiopie, Rwandy a Burkina Faso.

„Přestože ve více než osmdesáti procentech případů je reálná možnost na záchranu zraku pacientů, trpí tyto země obrovským nedostatkem očních lékařů i dalšího zdravotnického personálu. Naše podpora míří tedy právě tímto směrem. Místní zdravotnictví podporujeme zřizováním klinik na venkově a zkvalitňování odborné péče. Jsem rád, že naše plány můžeme už po sedm let uskutečňovat i díky českým dárcům. Možnost představit naši činnost v rámci divadelního představení považuji za jednu z cest, jak nejen vyjádřit vděčnost našim dárcům za podporu, ale i motivovat další lidi dobré vůle k podpoře naší práce. Vždyť v konkrétních případech nejde o nijak závratné sumy. Pro představu, operace šedého zákalu trvá patnáct minut a přijde v Africe na přibližně osm set korun," říká ředitel SVĚTLA PRO SVĚT Čestmír Hrdinka.

Možnost podpořit dobrou věc budou mít i návštěvníci divadla, a to nejen 4. března. V kavárně Divadla Rokoko bude dlouhodobě umístěna kasička, díky níž bude moci na činnost organizace přispět každý návštěvník Městských divadel pražských.

 

 


Pohovory nanečisto. Šance pro ženy s trestní minulostí

9. prosince 2017 v 11:23

Mít záznam v Rejstříku trestů není ideální pozice pro nalezení práce. Navíc pokud máte ještě obrovské dluhy, malé sebevědomí a vyšší věk.

Dvě významná ocenění pro Vodní dům

4. prosince 2017 v 07:53

Vodní dům zvítězil v pátém ročníku soutěže o nejoblíbenější turistický cíl Česka v kategorii Kudy z nudy – zážitek pro celou rodinu.

Cena Přístav za rok 2017 zná své držitele

2. prosince 2017 v 10:53

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) udělila 30. listopadu pět svých tradičních ocenění těm, kteří v sobě nalézají kromobyčejnou vůli podporovat mimoškolní práci s dětmi a mládeží.

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Lidé pomocí Nadačního fondu Pečovatel letos zajistili potřebným 5648 hodin asistenční péče

28. listopadu 2017 v 07:38

K Nadačnímu fondu Pečovatel se v letošním roce přidalo pět známých osobností, které nyní v roli patrona pomáhají s financováním péče pro nemocné či nemohoucí klienty. I díky nim se v letošním roce vybralo přes 700 000 korun, které putují přímo na úhradu služeb...

Další články
Nahoru