dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Divadlo pod Palmovkou letos tahá z rukávu jedno premiérové eso za druhým
Tomáš Dianiška, Jan Teplý, Zuzana Slavíková, Zdeněk Kupka, Ondřej Veselý (zleva) ve hře Laskavé bohyně. Foto: Martin Špelda

Divadlo pod Palmovkou letos tahá z rukávu jedno premiérové eso za druhým

Divadlo pod Palmovkou se letos s premiérami rozjelo. Minulý týden uvedlo v roce 2016 již šestou premiéru, dramatizaci cenami ověnčeného románu Jonathana Littella Laskavé bohyně v režii Michala Langa. A příští víkend chystá další!

Dosavadní premiéry v roce 2016

Velká scéna:

Spolupracovníci

Henri de Blowitz

FUK!

Laskavé bohyně

Studio Palmoff:

Přísně tajné:Hrubá nemravnost – obnovená premiéra

Mlčení bobříků

Román Jonathana Littella je právem považován za jedno ze stěžejních děl současné světové literatury. Fiktivní paměti Maximiliena Aueho zachycují s nebývalou otevřeností, přesností a historickou věrností osudy jednoho mladého, dobře zajištěného, vzdělaného a víceméně „slušného esesáka“, který se stal masovým vrahem.

Autorem dramatizace 900stránkového románu Jonathana Littella Laskavé bohyně je dramaturg Slovenského národního divadla Daniel Majling. I pro divadelní zpracování zůstal základní příběh stejný. Hra je vlastně studií toho, jak se z kultivovaného člověka, který je vzdělaný a rozumí vážné hudbě a poezii, stane fašista a vrahoun. Homosexuál a člen zpravodajských služeb SS Aue prostě jen plní rozkazy shora – nejdřív zabíjet muže, pak zabíjet všechny a pak se s tím vyrovnat.

V hlavní roli diváci uvidí Jana Teplého. V dalších rolí se pak představí například Ondřej Volejník, Zuzana Slavíková, Ondřej Veselý, Martin Hruška, Ivan Jiřík, Zdeněk Kupka, Stanislav Šárský a další.

Na sobotu 19. března je připravena další první repríza. Dubnové (9. dubna) a květnové reprízy této inscenace budou uváděny v rámci divadelní přehlídky Svět knihy na jevišti. Každý divák obdrží jako bonus kupon s 50% slevou ze vstupného na Mezinárodní knižní veletrh Svět knihy (12. –15. 5. 2016) na Výstavišti v Holešovicích.

Do konce sezony Divadlo pod Palmovkou uvede ještě 12. března inscenaci Nikolaje Peneva Náměsíčná komedie aneb Kankán u starého mládence od Seana O´Caseye, dále v dubnu Shakespearův Večer tříkrálový v režii Ivana Krejčího a v květnu obnovenou premiéru Krvavé svatby Federica Garcíi Lorcy v režii Michala Langa.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru