dnes
Čtvrtek - polojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská kultura

Rekonstrukce Divadla Na Zábradlí bude stát 40 milionů, měla by se stihnou do letošního října

Pražský magistrát vypíše veřejnou zakázku na rekonstrukci dvorany Divadla Na Zábradlí. Součástí rekonstrukce bude i zastřešení celého dvora, čímž vznikne reprezentační atrium. Odhadované náklady činí zhruba 40 milionů korun.

Objekt Divadla Na zábradlí byl naposledy rekonstruován v 70. a následně 80. letech, kdy se jednalo především o zafixování stavu a drobné nesourodé stavební úpravy. Do vlastnictví hlavního města Prahy byla budova divadla převedena v roce 1993 a provoz v ní bez jakýchkoli zásahů pokračoval až do současnosti. 

Skutečnost, že do stavební obnovy domu se neinvestovalo od poloviny 80. let, je hlavním důvodem pro celkovou rekonstrukci. Ta má zachovat autenticitu domu i divadelní scény a zároveň zkvalitnit provozní poměry vytvořením jednoduchého, univerzálního a inspirativního atria domu.

Plnohodnotný reprezentativní prostor, využívaný návštěvníky i samotnými herci, vznikne nenápadným skleněným zastřešením v místě pavlače ve 2. patře. Vložení galerie s lehkým skleněným schodištěm vytvoří dojem divadelní kulisy, ale především umožní oddělit návštěvníky od zázemí divadla a vytvořit předprostor pro balkon i nové prezidentské lože. Skleněné prvky jsou voleny kvůli dobrému průchodu denního světla hluboko do dvora s doplněním světla umělého pro dotvoření divadelní atmosféry. Rekonstrukce by se měla stihnout do letošního října.  


Další články
Nahoru