dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C

Divadlo Na Fidlovačce vybralo zajímavosti na prosinec

3. prosince  2013 se po devíti letech rozloučí s legendárním muzikálem Milana Uhdeho a Miloše Štědroně BALADA PRO BANDITU. Inscenace se dočká 117 reprízy.

-          4. prosince 2013 proběhne již 90. repríza Poláčkova HOSTINCE U KAMENNÉHO STOLU. Režisér Pavel Šimák použil filmovou adaptaci Otakara Vávry.

 -        19. prosince 2013 proběhne na scéně Komorní Fidlovačky premiéra inscenace hry amerického scenáristy, dramatika a režiséra Alana Balla, mimo jiné autora scénáře k filmu Americká krása, s názvem PĚT VE STEJNÝCH ŠATECH. Režisér Jan Jirků obsadil do rolí nespokojených družiček Sandru Pogodovou, Marii Doležalovou, Martinu Šťastnou, Terezu Martínkovou a Anetu Krejčíkovou.  

Divadlo Na Fidlovačce hraje nejen mezi svátky, ale již tradičně také o vánočních svátcích a na Silvestra:

 -          Na první svátek vánočni 25. prosince od 19.30 uvádí novinku z repertoáru divadla – komedii britského dramatika Noela Cowarda AŽ NAPRŠÍ A USCHNE (Hay Fever). V inscenaci, kterou režírovala Jana Kališová, se představí mj. Eliška Balzerová, Ladislav Županič, Marie Doležalova či Iva Pazderková.

 -          Na Štěpána 26. prosince od 15.00 uvádí českou klasiku – BABIČKU Boženy Němcové. Inscenace je vhodná pro celou rodinu, k jedné vstupence za plnou cenu zaplatíte za dítě pouze 170 Kč. Během přestávky je možné ve foyer zakoupit knihu Babička Boženy Němcové s podpisovou kartou Elišky Balzerové.

 -          Na Silvestra uvádí od 14.00 a od 17.00 oblíbenou komedii Anthony Marriota a Alistaira Foota s názvem JEN ŽÁDNÝ SEX, PROSÍM, JSME PŘECE BRITOVÉ! o tom, co může způsobit zásilkový obchod, když dodá zboží do nesprávných rukou.

 Celý program na prosinec ZDE

 


Začíná festival Den flamenka

Dnes v 09:42

Oslavy Mezinárodního dne flamenka, které vypuknou v Praze již 23. listopadu, prohřejí a rozpálí chladný pražský podzim andaluským sluncem, vášní a temperamentem. 

Praha – Koloděje: Přerušení dodávky vody

Dnes v 09:25

Zítra 23. listopadu bude od 8 do 15 hodin přerušena dodávka pitné vody v ulicích: Panenky; Za vinicí; z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Fenomén Masaryk: Přednáška v muzeu zdarma

Dnes v 09:22

Tatíček nebo první český feminista? Největší Čech nebo „ohavný zrádce národa“? Zakladatel státu nebo rozbíječ monarchie? Individualista nebo vůdce milionů?

Centrum moderní neurorehabilitace ERGO Aktiv otevře dveře

Dnes v 08:34

Den otevřených dveří ERGO Aktivu se bude konat ve čtvrtek 23. listopadu. ERGO Aktiv je centrum moderní neurorehabilitace, kam dochází lidé po mozkových příhodách a získaném poškození mozku.

Nad den pod zem: Tajemné podzemí Prahy

Dnes v 07:57

V sobotu 25. a v neděli 26. listopadu se v rámci projektu Nad den pod zem podívejte do unikátních prostor pražského podzemí.

Troja, Libeň: Zítra nepoteče voda

Dnes v 07:30

Ve středu 23. listopadu bude od 8 do 14 hodin přerušena dodávka pitné vody v oblasti Praha 8 – Troja, Libeň.

Novodvorský Zvoneček potřetí

Dnes v 07:21

Loutkový festival Novodvorský Zvoneček nabídne třídenní loutkovou smršť pro malé i velké. Těšte se na současnou loutkovou tvorbu, dílny, workshopy a výstavu.

Požár autobusu způsobila technická závada

Dnes v 06:31

Včera večer od 22:17 hodin zasahovala jednotka pražských hasičů z Holešovic u požáru autobusu v Čimické v Praze 8.

Muž v teplákách prý onanoval v metru, po zadržení to popíral

Včera v 19:28

Dnes čtvrt hodinu před sedmou hodinou přijala městská policie oznámení, že se v metru na trase A pohybuje onanista, který přejíždí ze stanice Staroměstská do stanice Hradčanská tam a zpět.

Skauti v Praze 8 budou mít novou klubovnu

Včera v 19:16

Bývalá sauna v areálu MŠ Dolákova bude přestavěna na klubovnu pro skauty. Záměr získal také podporu občanů v participativním rozpočtu Prahy 8.

Nasajte atmosféru Vánoc v trojské botanické zahradě

Včera v 17:18

Období adventu již pomalu klepe na dveře. Kde jinde čerpat inspiraci než v Botanické zahradě hl. m. Prahy? Už tuto sobotu si můžete přijít vytvořit aranžmá s adventní či vánoční tématikou nebo drobné dárky pro své blízké. Adventní tvoření proběhne 25. listopadu v zázemí administrativní budovy od...

Advent na Farmářských trzích na Kulaťáku

Včera v 15:35

Trhy se konají na Vítězném náměstí čtyři adventní pátky a soboty a k tomu ještě tři adventní čtvrtky. Vánoční stánky jsou otevřené ve čtvrtek a v pátek od 12 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Pražská ČSSD bude na konferenci 19. ledna volit nové vedení

Včera v 11:28

Rozhodl o tom včera krajský výkonný výbor. ČSSD v Praze 6 podle informací ČTK bude chtít navrhnout na předsedu v Praze poslance a primátorčina náměstka Petra Dolínka. Na lednové krajské konferenci bude ČSSD volit také delegáty na únorový sjezd strany.

Další krátké zprávy
Nahoru