Dnes Neděle - jasno 31°C
Zítra Pondělí - bourky 24°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Divadlo barevných stínů v Galerii 1

Dvě desítky obrazů a soch z barevných PET lahví i obrazové náramky jsou do konce června k vidění v Galerii 1. Výstavu Milana Jiříka s názvem Divadlo barevných stínů v úterý 28. května zahájila slavnostní vernisáž.

„Tvorba Milana Jiřka je mimořádná a líbí se nejen mně, ale i široké umělecké veřejnosti – koneckonců jedno z jeho děl je součástí sbírek moderního umění Národní galerie, což je známka vysoké kvality,“ konstatovala starostka první městské části Terezie Radoměřská, která výstavu otevřela. „Díla, která jsou zde k vidění jsou nesmírně zvláštní. Jsou snová, chytají stín a světlo v různých materiálech, a to i v materiálech nečekaných, jako jsou třeba PET lahve, nebo písek na plátně. Tato zvláštnost jednak přitáhne pozornost, jednak dává velký prostor k vlastnímu výkladu, k vlastní interpretaci“ dodala.

Název expozice ozřejmil sám autor: „Divadlo barevných stínů je moje stěžejní práce. Je založena na tom, že barevné plasty propouští stíny a ty malují na bílém plátně obrazy. Takže na jeden obraz je milion, miliony obrazů různých. Podle toho, zda je den, noc, svítí místnost… obraz se neustále proměňuje – dává najevo, že je živý,“ uvedl s tím, že výstava v Galerii je jeho první a zároveň i poslední. „V mých sedmašedesáti letech se jedná o premiéru a zároveň i derniéru,“ zdůraznil.

Galerie 1, Štěpánská 47, Praha 1, otevřeno pondělí – pátek od 10 do 12 a od 13 do 18 hodin.


Autor: Alo

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

Včera v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

Včera v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

19. července 2024 v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

19. července 2024 v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Červencová procházka Ďáblickým hřbitovem

18. července 2024 v 08:40

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V úterý 23. července se...

EPU pomůže na dovolené. Najde výlety, informuje o akcích

18. července 2024 v 07:51

Aplikace EPU nabídne na jednom místě aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. Díky ní budete informováni o aktualitách, pořádaných akcích, uzavírkách či dočasných omezeních. Vybrat si můžete z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena...

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

17. července 2024 v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

16. července 2024 v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Další články
Nahoru