dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C

Divadlo 3000

Začátkem prosince, 2–3. 12. proběhne na Nové scéně Národního divadla mezinárodní konference věnovaná  tématu „Multimédia v divadle“. Se svými příspěvky vystoupí hvězdy současného visual artu, Marshmallow Laser Feast, Frieder Weiss, Koert Vermeulen, Nick Moran a další. 3.12. od 15.00 jste srdečně zváni na panelovou diskuse na téma „Kam směřuje Laterna magika?“.   

Divadlo 3000 je platformou pro prezentaci českých i zahraničních tvůrců a jejich projektů. Formou přednášek, prezentací a workshopů slouží Divadlo 3000 jako místo pro výměnu zkušeností, ale i jako zdroj inspirace pro širokou i odbornou veřejnost. 

 „Oproti loňskému nultému ročníku letos představíme celou řadu profesionálů ze zahraničí a dramaturgii celé konference jsme rozdělili do tří hlavních proudů – INSPIRACE, APLIKACE a REALIZACE. Divadlo 3000 navazuje na multimediální historii Laterny magiky, souboru, který je na Nové scéně doma.  Součástí konference je také panel věnovaný dalšímu směřování Laterny magiky.“  Říká Marcela Straková z dramaturgické rady festivalu.

Speciálním hostem, který vystoupí v rámci přednáškové série INSPIRACE bude tentokrát britské kreativní studio  Marshmallow Laser Feast. Trojice umělců Memo Akten, Robin McNicholas a Barney Steelse se proslavili především multimediální instalací Meet your Creator, která zahajovala Cannes Lions International Festival of Creativity.  Kultovní tvůrci 

v oblasti kybernetiky, multimédií, mappingu a laserových show se pražskému publiku představí

úterý 3. prosince vůbec poprvé.

 

Další hvězdou bude německý softwareový guru známý také jako „inženýr umění“ Frieder Weiss. Průkopník interaktivity a počítačového vidění v divadle představí nejnovější projekty a promluví např. o spolupráci s legendárními Chunky Move. V pondělí 2. prosince.

 

Programový blok REALIZACE zastupuje především pondělní premiéra inscenace Caves and Creatures z dílny „rebelů současného tance“ DekkaDancers. Hororovou hříčku využívající motion trackingu by si neměli nechat ujít fanoušci Nicka Cavea, jehož hudba tvoří základ představení. 2.12. ve 20.00.

 

Divadlo 3000 je také platformou pro kritické myšlení o multimédiích v divadle.

Laterna magika – Divadlo 21.století je název panelové diskuze, ve které budou pozvaní hosté

z řad divadelních praktiků i teoretiků diskutovat o fenoménu Laterny magiky a jejím možném budoucím směřování. Pozvání do diskuze přijali: Maria Procházková (filmová režisérka a autorka inscenace LM Vidím nevidím), Martin Blažíček (Centrum audiovizuálních studií FAMU), Štěpán Kubišta (ředitel Nové scény ND), Jindřich Smetana (rektor VŠUP), Michal Bielicky (profesor mediálního umění na Staatliche Hochschule für Gestaltung v Karlsruhe) a Martin Pšenička (Katedra divadelní vědy FFUK Praha).

Konferenci plánujeme i na další roky. Logickým krokem je rozšířit přehlídku nejen o přednášky, ale také o více představení, které tento rok zastupují pouze DekkaDancers. Zda se to do budoucna povede, záleží na finančních a časových možnostech a hlavně zájmu odborné i laické veřejnosti.“ uzavírá Štěpán Kubišta, ředitel Nové scény ND.

Divadlo3000

Program

Pondělí 2.12.2013
10:00 – 11:30
Frieder Weiss (DE), Nick Moran (UK)
12:00 – 13:30
Koert Vermeulen (BE), Pavla Beranová (CZ), Michal Bielicky /SK/DE/, Martin Bernátek /CZ/
20:00 
premiéra DEKKADANCERS: CAVES AND CREATURES

  

Úterý 3.12.2013 

13:00 – 14:30 
Yron Abulafia /IL/ a Daniel Tesař /CZ/
Dan Gregor a Stanislav Abrahám /CZ/
15:00 – 16:30 
Laterna magika – Divadlo 21. století 
panelová diskuse na téma Kam směřuje Laterna magika?
17:00 – 17:30
Jan Buriánek /AV media/
3.12.2013 20:00 – 21.00 
Studio Marshmallow Laser Feast (UK) SPECIÁLNÍ HOST DIVADLO 3000

Konference je pořádaná ve spolupráci s Institutem umění – Divadelním ústavem, Pražským quadriennale scénografie a divadelního prostoru (PQ), Institutem světelného designu, DAMU, JAMU. Katedrou divadelní vědy FF UK, Katedrou divadelních studií FFMU a Centrem audiovizuálních studií FAMU.
Technologickým partnerem konference je společnost AV media.
Partnery konference jsou společnosti Intel a Nowatron Elektronik.
Konferenci dále podpořili: Izraelské velvyslanectví v Praze a British Council.

 


Zábavné kurzy bruslení pro děti s Monkey´s

Včera v 17:34

Jakmile začne mrznout a na venkovním hřišti na střeše pražského obchodního centra je připraven led, opět zde vypuknou úspěšné kurzy ledního bruslení pro děti, které pro děti od 4 let pořádá pohybové centrum Monkey´s Gym.

Radní Ropková představila plnění memoranda o podpoře inovativních projektů ve vzdělávání

Včera v 17:27

V prostorách Kongresového centra Praha, kde se v těchto dnech koná 22. ročník tradiční přehlídky pražského školství Schola Pragensis, představila radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková plnění memoranda o digitálním vzdělávání mezi ministerstvem školství, hlavním městem a Czech...

Sobota: Změny tras a zastávek pro linky číslo 143, 149, 176 a 191

Včera v 17:16

Z důvodu konání motoristických závodů na Strahově dochází v sobotu 25. listopadu přibližně do 8.30 do 16.00 hodin k dočasné změně trasy a zastávek pro autobusové linky číslo 143, 149, 176 a 191.  

Sobotní dopravní opatření na Strahově

Včera v 17:02

V sobotu 25. listopadu se v Praze 5 a 6 uskuteční XXII. TipCars Pražský Rallysprint. Závod se pojede po komunikacích v oblasti Strahova, které budou v době od 9 do 16 hodin uzavřeny pro dopravu.

Dnes v 17 hodin: Podvečerní Běžecká škola Prahy 6

Včera ve 12:54

Běžecký trénink po práci pod odborným vedením v Praze 6 u sochy Jana Roháče z Dubé. Ať začínáte nebo běháte či dokonce závodíte pravidelně, je dobré, aby na vás občas někdo dohlédl a poradil.

Vánoční Lemarket představí rekordní počet prodejců i hostinu pro gurmány

Včera ve 12:04

Tři dny plné lokálních tvůrců a autorských značek ve dvou patrech pražské Galerie Mánes přinese již tradiční vánoční Lemarket. Během druhého prosincového víkendu se na tomto moderním tržišti představí více než sto prodejců, což je nejvíce od vzniku akce. 

Růst cen benzinu i nafty v Praze se zastavil

Včera v 11:34

Nafta v uplynulém týdnu zlevnila o tři haléře na průměrných 30,35 koruny za litr, benzin Natural 95 stál ve středu v metropoli v průměru 31,28 Kč/l, což bylo o dva haléře méně než před týdnem. V předchozích dvou týdnech se ceny zvyšovaly o desítky haléřů.

Adventní dny na Žižkově

Včera v 11:28

Radnice Prahy 3 připravila adventní program pro dětské i dospělé návštěvníky. Těšit se můžete na rozsvícení vánočního stromu na náměstí Jiřího z Poděbrad, živý betlém nebo celou řadu koncertů a vystoupení.

Festival sportu Pro dvojku

Včera v 10:51

Sport na vlastní kůži si mohou děti i dospělí vyzkoušet na přehlídce sportovních aktivit městské části Praha 2.

Praha 2 zve na Adventní zastavení u Ludmily

Včera v 10:25

Na Vánočních trzích na náměstí Míru budou 3. prosince ve 12 hodin přítomným rozlévat vinohradští radní skvělou bramboračku.

Plavání s městskou částí Praha 1

Včera v 09:54

Plavci od těch nejmenších až po ty nejzkušenější si v sobotu 25. listopadu mohou v bazénu Tyršova domu užít vodu, vyzkoušet svoje síly a změřit se s ostatními milovníky plavání. Od 14 hodin pořádá radnice Prahy 1 Plavání s městskou částí.

Další krátké zprávy
Nahoru