Dnes Sobota - polojasno 12°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 12°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Divadla z Prahy 10 se v červnu představí na venkovní scéně v Heroldových sadech
Návštěvníky Letní scény Prahy 10 rozesmějí třeba Presidenti. Foto: strasnicke-divadlo.cz

Divadla z Prahy 10 se v červnu představí na venkovní scéně v Heroldových sadech

Přes dvacet divadelních představení nabídne v průběhu června Letní scéna Prahy 10. Představí se pět profesionálních souborů se sídlem v městské části. Informoval o tom místostarosta Pavel Šutka (ODS), do jehož kompetencí patří kultura, sport a volnočasové aktivity.

Předloni mohli lidé navštěvovat v Heroldových sadech představení nedalekého Divadla MANA. Loni se projekt nekonal, letos se současné vedení radnice rozhodlo, že Letní scénu Prahy 10 rozšíří a pozve i ostatní divadla v městské části.

„Oslovil jsem je, reakce byly pozitivní. Zapojí se tak Divadlo MANA, Divadlo VOSTO5, Strašnické divadlo, BR divadlo a také umělecká skupina OLDstars,“ vyjmenoval Šutka. 

Letní scéna Prahy 10 se bude v parku sousedícím s Vršovickým zámečkem konat od 8. do 27. června. Začne se druhý červnový čtvrtek v 19 hodin koncertem Jitky Smutné a Jakuba Děkana. Vstup na tuto zahajující akci je zdarma a není potřeba rezervace předem.

Na každý následující den, až do úterý 27. června, jsou přichystána představení, která odstartují vždy ve 20 hodin. O víkendu se v sobotu i v neděli od 14 hodin přidají zmíněná vystoupení pro děti. Kompletní program a vstupenky najdete najdete na portále GoOut.

„Některá dopoledne se navíc bude hrát pro místní školy,“ podotkl místostarosta, který by rád do dalších sezón červnovou scénu Prahy 10 nejen zachoval, ale posunul dál do žánrové rozmanitosti.

„Uvidíme, až si vyhodnotíme letošní ročník. Dokázal bych se zde představit třeba stand-upy, přednášky, ale třeba i komorní koncerty,“ sdělil. Výhodou umístění scény do Heroldových sadů je podle něj nejen dobrá dostupnost, ale i fakt, že areál lze pro představení uzamknout a tím zaručit nerušený průběh.

V areálu Letní scény Prahy 10 jsou zřízené toalety i prodej občerstvení. „Zbytek si už určují jednotlivá divadla. Je na nich, za kolik prodávají vstupenky a jakou si určí kapacitu,“ dodal místostarosta.


Autor: puc

Praha 6 zná vítěze letošního ročníku soutěže AntiFet Fest, je jím film Dva světy

Včera v 16:12

V divadle Semafor se uskutečnilo vyhlášení dalšího ročníku obvodního kola soutěže amatérských filmů žáků základních škol z Prahy 6.

Léto s živou hudbou 2024 v Praze 15

Včera v 11:52

Pro všechny milovníky dobré hudby odstartuje ve čtvrtek 6. června v Pivovaru Hostivar Léto s živou hudbou 2024. Koncerty se budou konat pod širým nebem každý čtvrtek od 19 hodin za příznivého počasí.

Villa Pellé hostí díla ikony street artu, Španěla Aryze

Včera v 06:07

Světově uznávaný malíř, ilustrátor a autor instalací ve veřejném prostoru Octavi Arrizabalaga známý pod pseudonymem Aryz poprvé vystavuje v České republice. A vybral si bubenečskou Villu Pellé.

Červen ve Viole: Konec sezony s oblíbenými herci a herečkami a Cirkusovou pohádkou ke Dni dětí

23. května 2024 v 11:46

Divadlo Viola na Národní třídě se s letošní divadelní sezonou loučí reprízami úspěšných inscenací. Dříve, než dveře do zdejšího útulného hlediště uzavřou divadelní prázdniny, jsou diváci 5. června od 20 hodin zváni na úsměvný i dojemný příběh Michelle, pro níž se řeč stává stále větším bludištěm....

Orchestr Pražské konzervatoře hraje v Kyjích

22. května 2024 v 19:14

Komorní orchestr Pražské konzervatoře je tvořen třiceti studenty 2. a 3. ročníků školy oddělení smyčcových nástrojů. Vedle barokního a symfonického orchestru je jedním ze tří výstavních těles této významné instituce.

Prosecká zastaveníčka zvou na červnové koncerty

22. května 2024 v 16:38

Praha 9 zve na Prosecká zastaveníčka do Parku Přátelství. Koncerty se konají od května do září vždy v úterý, začínají v 18 hodin a jsou zdarma.

Skladby Antonína Dvořáka a Jana Hanuše zazní v kostele sv. Antonína

21. května 2024 ve 20:50

Ve čtvrtek 23. května večer od 19:30 hodin se můžete zaposlouchat do tónů skladeb Antonína Dvořáka nebo Jana Hanuše na Strossmayerově náměstí. Koncert je zdarma.

Tóny Vinohrad: Hudba a ladný pohyb v Gröbeho vile

21. května 2024 v 11:31

Ve středu 22. května poznáte, jak se i v komorním podání doplňuje úžasná hudba a ladný pohyb. Květnový koncert z cyklu Tóny Vinohrad nabízí program s názvem Do tance.

Mistři grafiky manýrismu ve Valdštejnské jízdárně

21. května 2024 v 10:44

Výstava Od Michelangela po Callota / Umění grafiky manýrismu návštěvníkům nabízí více než dvě stovky děl, grafiku, kresbu, malbu a umělecké řemeslo. Výstava je připravena ve spolupráci s francouzským Muzeem Louvre, je otevřena ve Valdštejnské jízdárně od 17. května do...

Atomic Gigolo zahrají na Vyšehradě

21. května 2024 v 06:56

První koncert letošní sezóny, za úplňku a s jedinečným vyšehradským výhledem ve čtvrtek 23. května. Vstupné dobrovolné, začíná se v 19 hodin.

Přednáška: Toyen, tajemná bytost

21. května 2024 ve 02:10

Dítě bez rodiny. Žena bez milostného vztahu. Chudobná umělkyně. Čtyři mýty, čtyři klišé, které malířka z velké části sama koncipovala.

Soutěž s innogy o vstupenky na koncerty Pražského jara

20. května 2024 v 07:31

Společnost innogy zve na koncerty Pražského jara do Fora Karlin a do Rudolfina. Spolupráce innogy a prestižního hudebního festivalu trvá od roku 1995.

Victoria Hanna a Omri Mor oživí dávné hebrejské písně

19. května 2024 ve 12:54

Výrazné osobnosti jeruzalémské scény, zpěvačka Victoria Hanna a klavírní virtuóz Omri Mor, se ponoří k pramenům levantské hudby. 

Dudes & Barbies gallery hostí Andyho Franka

19. května 2024 v 08:00

Výstava Andyho Franka se bude konat v prostorách Vnitroblocku od 24. května do 26 června. Již druhá autorova výstava v Praze bude největší v jeho dosavadní kariéře.

Další články
Nahoru