Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - skorojasno 21°C
Pondělí 29. 5. 2023
Svátek má Maxmilián a Maxim
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Divadla z Prahy 10 se v červnu představí na venkovní scéně v Heroldových sadech
Návštěvníky Letní scény Prahy 10 rozesmějí třeba Presidenti. Foto: strasnicke-divadlo.cz

Divadla z Prahy 10 se v červnu představí na venkovní scéně v Heroldových sadech

Přes dvacet divadelních představení nabídne v průběhu června Letní scéna Prahy 10. Představí se pět profesionálních souborů se sídlem v městské části. Informoval o tom místostarosta Pavel Šutka (ODS), do jehož kompetencí patří kultura, sport a volnočasové aktivity.

Předloni mohli lidé navštěvovat v Heroldových sadech představení nedalekého Divadla MANA. Loni se projekt nekonal, letos se současné vedení radnice rozhodlo, že Letní scénu Prahy 10 rozšíří a pozve i ostatní divadla v městské části.

„Oslovil jsem je, reakce byly pozitivní. Zapojí se tak Divadlo MANA, Divadlo VOSTO5, Strašnické divadlo, BR divadlo a také umělecká skupina OLDstars,“ vyjmenoval Šutka. 

Letní scéna Prahy 10 se bude v parku sousedícím s Vršovickým zámečkem konat od 8. do 27. června. Začne se druhý červnový čtvrtek v 19 hodin koncertem Jitky Smutné a Jakuba Děkana. Vstup na tuto zahajující akci je zdarma a není potřeba rezervace předem.

Na každý následující den, až do úterý 27. června, jsou přichystána představení, která odstartují vždy ve 20 hodin. O víkendu se v sobotu i v neděli od 14 hodin přidají zmíněná vystoupení pro děti. Kompletní program a vstupenky najdete najdete na portále GoOut.

„Některá dopoledne se navíc bude hrát pro místní školy,“ podotkl místostarosta, který by rád do dalších sezón červnovou scénu Prahy 10 nejen zachoval, ale posunul dál do žánrové rozmanitosti.

„Uvidíme, až si vyhodnotíme letošní ročník. Dokázal bych se zde představit třeba stand-upy, přednášky, ale třeba i komorní koncerty,“ sdělil. Výhodou umístění scény do Heroldových sadů je podle něj nejen dobrá dostupnost, ale i fakt, že areál lze pro představení uzamknout a tím zaručit nerušený průběh.

V areálu Letní scény Prahy 10 jsou zřízené toalety i prodej občerstvení. „Zbytek si už určují jednotlivá divadla. Je na nich, za kolik prodávají vstupenky a jakou si určí kapacitu,“ dodal místostarosta.


Autor: puc

Koncert tradiční romské hudby

27. května 2023 v 06:26

Vrcholem festivalu Khamoro je série tří koncertů tradiční romské hudby. Během toho druhého se v holešovické La Fabrice představí hudební tělesa, které spojuje jedna charakteristika: na evropské scéně působí už nějaký ten pátek a jde o úspěšná zavedená jména.

Knihex 13: Setkání malých nakladatelů a čtenářů

26. května 2023 v 07:45

Letošní Knihex se uskuteční v sobotu 10. června od 10 do 20 hodin v Kasárnách Karlín. Představí malá a menší nakladatelství a jejich produkci. 

Divadlo, taneční večery a program pro děti nabízí Letní scéna Harfa

26. května 2023 v 06:38

V pondělí 5. června odstartuje Letní scéna Harfa dvanáctou sezónu divadelní přehlídky, zakončí ji poslední prázdninový den. Unikátní střešní prostor Teras Harfa s divadelní scénou pod širým nebem nabízí divákům v letních měsících netradiční kulturní zážitek. V rámci prázdninových měsíců odehraje...

Tanec Praha uvede premiéru projektu Invisible Traces Yany Reutové

25. května 2023 v 09:42

Yana Reutova, choreografka, tanečnice a lektorka tance z Čornomorsku žije v Praze již druhým rokem. U Oděsy měla vlastní taneční studio a spoustu profesních aktivit. Kvůli válce musela všechno opustit. Teď intenzivně spolupracuje s českými umělci a stává se součástí místní umělecké...

Letní kino na zahradě Klubovny

24. května 2023 v 07:41

Jedním z finančně podporovaných projektů radnice Prahy 6 je promítání letního kina. V Klubovně dnes můžete vidět film Falcon Lake. Začíná se ve 20:45 hodin, vstup 100 korun.

Prohlídku Čapkovy vily začne v Praze 10 kulturní léto

24. května 2023 v 07:32

Následující dny budou v Praze 10 patřit kultuře. Dnes a zítra se uskuteční divadelní prohlídky Čapkovy vily a 8. června odstartuje třítýdenní Letní scéna Prahy 10, na které se představí všechny místní divadelní soubory.

Výsledky soutěže FILMOVÉ NADACE a Cena prezidenta MFF Karlovy Vary pro Danielu Kolářovou

23. května 2023 v 07:22

O podporu se v aktuálním kole scenáristické soutěže FILMOVÉ NADACE ucházelo celkem 111 scénářů od 119 žadatelů. Autoři se v soutěži tematicky zaměřili na dramata všeho druhu (19) společně s komediemi (19). Následovaly pohádky, rodinné filmy, sci-fi a fantasy (12) a thrillery a detektivky (9)....

Praha 1: Zvukomalebnost v kostele sv. Haštala

22. května 2023 v 19:17

Májový koncert Zvukomalebnost se koná v pondělí 29. května od 18 hodin v kostele sv. Haštala. Vstupné je dobrovolné.

Česko-španělské dialogy Zemlinského kvarteta s klavírním virtuosem Ferrandizem

22. května 2023 ve 12:39

Ve středu 31. května v 19:30 hodin proběhne v ústřední Městské knihovně druhý koncert letošní série 4plus, kterou pořádá Zemlinského kvarteto.

Další články
Nahoru