dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Divadelní prázdniny: Do některých hledišť můžete i v létě
Letní scéna na Vyšehradě. Foto: www.studiodva.cz

Divadelní prázdniny: Do některých hledišť můžete i v létě

Řada pražských divadel v létě neodpočívá a diváky láká na letní scény i do svých hledišť. Patří k nim například Studio Dva, které hostuje na Vyšehradě, divadlo Ungelt v přírodní scéně pod Loretou, spolek Kašpar v Celetné a během srpna ve svém klimatizovaném sále i Divadlo bez zábradlí. Tradicí jsou shakespearovské slavnosti, které začnou koncem příštího týdne.

Jejich letošní ročník nabídne od 25. června přes 140 představení. Tím zahajovacím bude v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu premiéra milostné tragédie Romeo a Julie v nastudování režijního dua SKUTR. V hlavních rolích se představí Tereza Voříšková a Jan Sklenář.

Do 5. září budou inscenace her alžbětinského dramatika uvedeny i na nádvoří Lichtenštejnského paláce na Malostranském náměstí, ale také v Brně, Ostravě a v Bratislavě. Novinkou bude večer filmové hudby nazvaný Patrick Doyle – Shakespeare in Concert, na kterém zazní hity z hollywoodských filmových adaptací režiséra Kennetha Branagha.

Provoz Letní scény Ungeltu na Novém světě na Hradčanech zahájila už 16. června premiéra hry Království boží na zemi. V režii Pavla Ondrucha v příběhu dvou bratrů a ženy jednoho z nich účinkují Jitka Čvančarová, Martin Hofmann a Ondřej Novák. Na jeviště se po roce vrátí milostná Kurtizána se Chantal Poullainovou, Reginou Rázlovou a Igorem Orozovičem.

Třetí sezona čeká komorní muzikál Karla Štolby a Marty Skarlandtové Touha jménem Einodis s Martou Kubišovou a Anetou Langerovou v hlavních rolích. Stejně jako v předchozích letech tu bude hostovat divadlo z Příbrami s hrou Drobečky z perníku. Diváci se mohou těšit i na Františka Němce a Petra Kostku v anglické tragikomedii Pan Halpern a pan Johnson v režii Ladislava Smočka.

Na 75 představení nabídne divákům od 24. června Metropolitní léto hereckých osobností, které na Letní scéně Vyšehradu a v divadle na Václavském náměstí organizuje pražské Studio Dva. Pod širou oblohou je obohatí premiéra komediální one man show Boba Klepla Vysavač. Chybět nebude devět hitů z minulých let, slovenské inscenace a popáté i hudební setkání pod širým nebem.

„Hrát budeme i na naší kamenné scéně v Blaníku, kde se mimo jiné uskuteční podruhé Léto slovenských hvězd. Akce potrvá do 31. srpna," řekl ČTK mluvčí divadla Tomáš Přenosil.

Divadelní spolek Kašpar bude v létě hrát Rozmarné léto a Mikulášovy prázdniny v Divadle v Celetné a už popatnácté vyrazí na hrad Kašperk.
Opona Divadla bez zábradlí se během srpna otevře patnáctkrát. Uvedeny budou například inscenace Blbec k večeři, Láska, Garderobiér a 7. září divácký hit Jakub a jeho pán, ve kterém se na jeviště po vyčerpávajícím léčení poprvé vrátí populární Jiří Bartoška.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru