dnes
Pondělí - jasno
18°C
zítra
Úterý - zatazeno
19°C
pozítří
Středa - zatazeno
24°C
Divadelní Ostrava v Praze: Shakespeare pět krát jinak
V neděli 6. listopadu začíná Ostrava v Praze v Divadle na Vinohradech. Začíná zvesela - Veselými paničkami Windsorskými. Foto: FB

Divadelní Ostrava v Praze: Shakespeare pět krát jinak

Blíží se divadelní vyvrcholení Projektu Shakespeare Ostrava v Praze. Od 6. do 28. listopadu se v hlavním městě představí všechna ostravská profesionální divadla se svými shakespearovskými inscenacemi.

Rok 2016 se v celé Ostravě nese ve znamení oslav čtyřstého výročí úmrtí Williama Shakespeara, jehož hry a verše neustále prokazují, že celý svět je jeviště a všichni lidé na něm jenom herci. V rámci každoročního projektu Ostrava v Praze se ostravská divadla letos představí právě se shakespearovským repertoárem. V období od 6. do 28. listopadu tak bude v hlavním městě probíhat divadelní vyvrcholení projektu.

Těšit se můžete na Veselé paničky windsorské v podání Národního divadla moravskoslezského v Divadle na Vinohradech, v redutě uvidíte představení Haprdáns neboli HAmlet PRinc DÁNSký, La Fabrika uvede Něco za něco, Divadlo ABC inscenaci Bouře a Divadlo v Celetné Richarda III.


Bukureští se projdete na náměstí Míru

18. dubna 2019 v 07:16

U příležitosti předsednictví Rumunska v Radě Evropské unie se ve výstavních prostorách radnice na náměstí Míru, v těsné blízkosti Rumunské ulice, koná výstava Procházky Bukureští.

EPOS 257: Dýmová hora

16. dubna 2019 v 16:25

Jak dnes v Praze žijí lidé bez domova? Někdy stačí odbočit z ulice, přelézt plot a ocitnout se uprostřed skryté periferie. Výstava představí jedno takové místo v Praze na Třebešíně, kterému jeho obyvatelé říkali Dýmová hora.

Panochovo kvarteto ve lhoteckém kostele

16. dubna 2019 v 08:41

Benefiční koncert klasické hudby pořádá v pondělí 27. května od 19 hodin farnost při kostele Panny Marie Královny míru v Praze – Lhotce.

Výstava: Malešická průmyslová oblast

14. dubna 2019 v 06:45

Malešická průmyslová oblast je převážně součástí katastrálního území Malešice. Malou částí zasahuje do katastru Strašnice, Hostivař, Štěrboholy a Kyje. Administrativně spadá pod městskou část Praha 10, Praha 14 a Praha 15.

Pavlína Jíšová zve na křest a koncert

12. dubna 2019 v 08:04

Folková zpěvačka Pavlína Jíšová vydává své již desáté album.

Iluze a Skutečnost Gabriely Kryl v Galerii 9

11. dubna 2019 v 09:30

Výstava Gabriely Kryl – Iluze a Skutečnost bude k vidění zdarma v Galerii 9 od 16. dubna.

Další články
Nahoru