dnes
Čtvrtek - zatazeno
8°C
zítra
Pátek - skorojasno
4°C
pozítří
Sobota - oblacno
1°C
Divadelní Ostrava v Praze: Shakespeare pět krát jinak
V neděli 6. listopadu začíná Ostrava v Praze v Divadle na Vinohradech. Začíná zvesela - Veselými paničkami Windsorskými. Foto: FB

Divadelní Ostrava v Praze: Shakespeare pět krát jinak

Blíží se divadelní vyvrcholení Projektu Shakespeare Ostrava v Praze. Od 6. do 28. listopadu se v hlavním městě představí všechna ostravská profesionální divadla se svými shakespearovskými inscenacemi.

Rok 2016 se v celé Ostravě nese ve znamení oslav čtyřstého výročí úmrtí Williama Shakespeara, jehož hry a verše neustále prokazují, že celý svět je jeviště a všichni lidé na něm jenom herci. V rámci každoročního projektu Ostrava v Praze se ostravská divadla letos představí právě se shakespearovským repertoárem. V období od 6. do 28. listopadu tak bude v hlavním městě probíhat divadelní vyvrcholení projektu.

Těšit se můžete na Veselé paničky windsorské v podání Národního divadla moravskoslezského v Divadle na Vinohradech, v redutě uvidíte představení Haprdáns neboli HAmlet PRinc DÁNSký, La Fabrika uvede Něco za něco, Divadlo ABC inscenaci Bouře a Divadlo v Celetné Richarda III.


Vernisáž výstavy fotografií Jan Palach

Včera v 18:56

Praha 6 zve na slavnostní vernisáž a výstavu fotografií Jiřího Chocholáče „Jan Palach“

Slavíci, mořské víly a bolavé zuby

Včera v 11:24

Proč jsou Andersenovy pohádky tak znepokojivé? Skandinavistka a překladatelka Helena Březinová uvede v Praze první českou monografii věnovanou pohádkám Hanse Christiana Andersena.

Výstava fotografií Stanislava Pokorného

Včera v 09:13

Po více než 40 samostatných výstavách v tuzemsku a zahraničí a řadě výstav společných s dalšími autory představí fotograf Stanislav Pokorný svoji tvorbu také návštěvníkům pražské Nikon Photo Gallery.

Koncert Saxofon napříč žánry v Gröbeho vile

14. ledna 2019 v 17:45

Novou sezónu koncertů Tóny Vinohrad zahájilo 9. ledna Sax a piano duo, které tvoří saxofonista Roman Fojtíček a klavíristka Laura Mikel Vlková. Duo zkušených interpretů klasické hudby i pedagogů mělo na programu skladby renomovaných zahraničních i českých autorů, kteří komponovali pro saxofon, ale...

Koncert vítězů soutěže Talent Prahy 5

14. ledna 2019 ve 12:05

Vítězové 12. ročníku soutěže Talent Prahy 5 se představí ve středu 30. ledna od 19 hodin v Národním domě na Smíchově, kde si zahrají s orchestrem PKF – Prague Philharmonia. Úspěšný projekt podpory mladých hudebních talentů založila před dvanácti lety radnice Prahy 5, u jeho zrodu stál i radní...

Koncert: Ochepovsky kvintet

14. ledna 2019 v 10:19

Winternitzova vila uvádí 17. ledna v 19 hodin koncert Jazzového uskupení Ochepovsky Kvintet. V prostorách prvorepublikové vily zazní autorské Jazzové skladby mladého ruského autora Igora Ochepovského, žijícího již 8 let v Praze.

Praha 11: Josef Fousek vystoupí v KC Zahrada

14. ledna 2019 v 09:44

Zítra od 20 hodin se koná koncert českého písničkáře, textaře, spisovatele, básníka a fotografa Pepy Fouska.

Výstava Ivy Hüttnerové do 20. ledna

14. ledna 2019 v 07:09

Výstava olejů a grafik herečky a výtvarnice Ivy Hüttnerové u v Galerii v přízemí Novoměstské radnice.

Výstava obrazů Jolany Čechové

13. ledna 2019 v 09:30

Obrazy a kresby Jolany Čechové najdete v Galerii 14, nám. Plk. Vlčka 686, Černý Most. Výstava potrvá do 31. ledna a bude otevřena vždy v úterý, středu a čtvrtek od l4 do 18 hodin.

Další články
Nahoru