dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Divadelní maraton Cute uzavře Hrubá nemravnost. Bude to hodně sprosté
Přísně tajné: Hrubá nemravnost. Foto: R. Dobeš

Divadelní maraton Cute uzavře Hrubá nemravnost. Bude to hodně sprosté

Festival CUTE dramatiky se po roční pauze vrací. Program plný současné mladé divadelní tvorby si můžete užít v neděli 17. listopadu na velké i malé scéně Ypsilonky. Představí se Studio Ypsilon/Ypsilon na druhou, Cabaret Calembour, tme divadlo a Divadlo F. X. Šaldy Liberec.

CUTE FESTIVAL 2013 

Studio Ypsilon Spálená 16, Praha 1

Cena vstupného:

CUTE balíček (vstupenka na celý festival): 400 Kč / studentská 300 Kč

Jednotlivá představení: 130 Kč / studentská 100 Kč

Festival CUTE dramatiky byl založen v roce 2003 v pražské Ypsilonce jako reakce na tehdejší módní vlnu tzv. cool dramatiky na našich jevištích a současně jako možnost netradičně připomenout výročí sametové revoluce. Jak řekl zakladatel festivalu režisér Jiří Havelka, chtěl festivalem demonstrovat návrat hravosti. Snažíme se přinést to nejlepší, co se za uplynulou sezonu nejen pod hlavičkou Ypsilon na druhou, tedy v prostoru otevřeném novým uměleckým impulsům, odehrálo,“ přibližuje režisér Braňo Holiček.

PROGRAM FESTIVALU

15.00 hod.  Zahájení festivalu: Plejtvák / Malá scéna
Cabaret Calembour a Ypsilon na druhou uvádí / PLEJTVÁK / Komedie Milana Šotka o boji  o sedm obratlů. Hra realizovaných metafor české malosti a uměleckých kompromisů. Aluze jonášovské i mefistofelovské. Hrají: I. Lupták, j. h., J. Suchý z Tábora, I. Orozovič, K. Klépáčková/L. Polišenská a M. Šotek / hlas velryby: Linda Rybová / výprava: K. Čapek / hudba: I. Orozovič / režie: M. Šotek / délka představení 1 h 40 min.

17.30 hod.    Brkelemeke / Divadlo
tme divadlo / BRKELEMEKE / Divadelní road movie. Hra o hře. Hra o cestování. Hra o přátelství. Hra o hraní si na cestě. Brkelemeke je o dvou lidech, kteří cestují, aby žili a žijí, aby byli pořád na cestě. Brkelemeke je nekonečný běh za největší šprýmařkou na světě. Za svobodou! / hrají: J. Albrecht, P. Štěpánek / scéna: J. Jarošek / režie: M. Hadušovská délka představení 60 min.

cela-foto-r-dobes-nahled 18.45 hod.    Cela / Divadelní klub
Barbora Kubátová, Jakub Albrecht, Tomáš Dianiška / CELA / Jak dlouho vydrží člověk bez mobilu? Kam schovat pytlík s trávou? Pouta, majáčky, fízly – všechno bylo. Já jsem trpitel, já jsem ten černoch ze Zelený míle. Rozpustilá „true story“ groteska pro tři herce a jednu mříž. Hrají: B. Kubátová, J. Albrecht, T. Dianiška / režie: kolektiv, délka představení 30 min.

19.25 hod.    Demo demokracie / Malá scéna
Braňo Holiček a kol. / DEMO DEMOKRACIE / Demokracie je diskuze. Symptomem nemocné společnosti je nemocná diskuze. Experiment, který zkouší, kam až lze zajít nejen s divákovou, ale i obecně lidskou trpělivostí s tím, co se současně děje a čeho jsme každodenně svědky. Hrají: P. Vršek, D. Šváb, J. Slach, B. Vyskočilová a P. Hojer / výprava: N. Tempír / dramaturgie: J. Tošovský / režie: B. Holiček / délka představení 1 h 40 min.

22.00 hod.    Přísně tajné: Hrubá nemravnost / Divadlo
Tomáš Dianiška, Braňo Holiček / PŘÍŠNĚ TAJNÉ: HRUBÁ NEMRAVNOST aneb Jak Alan zachránil svět a narostly mu kozy / Další kousek z úspěšné tvůrčí dílny, která v Malém divadle v Liberci spáchala Googling and Fucking. Ještě jednou o počítačích, tentokrát ale trochu jinak. Alan Turing byl geniální anglický matematik, který ve třicátých letech 20. století vytvořil první funkční matematický model „počítacího stroje“.

Jeho pozoruhodný a dojemný životní příběh se stal inspirací pro rozvernou jevištní féerii pro tři herce. Dozvíte se také, proč má Apple ve znaku nakousnuté jablko. Pozor, bude to hodně sprosté. / hrají: T. Dianiška, J. Albrecht, K. Baranová / scéna a projekce: Richard Loskot / dramaturgie: Jan Tošovský / režie: Braňo Holiček, délka představení 1 h 15 min.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru