dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Dětská Praha

Divadelní ABCeda s Henrietou Hornáčkovou

Městská divadla pražská přichystala na sezonu 2016/17 novinku pro rodiče a jejich ratolesti. Pod vedením herečky a zkušené lektorky Henriety Hornáčkové budou jednou měsíčně pořádat Divadelní ABCedu, hravé workshopy pro děti od 3 do 12 let. 

První z nich se bude konat v sobotu 15. října. Dílny rodinám nabídnou nejen netradiční zážitek, ale především budou rozvíjet umělecké cítění dětí, jejich myšlení a fantazii.

Rodičům pak přinesou možnost strávit s dětmi čas aktivně a intenzivně. Workshopy budou zahrnovat improvizační a pohybová cvičení, námětové hry, práci s textem, rytmická cvičení a trénink komunikačních dovedností, díky nimž si na konci divadelní dílny rodiče s dětmi zahrají své vlastní představení.

„Workshop nebo tzv. „divadelní dílničku“ povedu společně s herečkou, režisérkou a divadelní pedagožkou Petrou Johansson. Prozatím by se měla realizovat jednou měsíčně pro dvě věkově odlišné skupiny dětí a jejich rodiče, tedy Skupinu A – děti předškolního a mladšího školního věku (3 až 7 let) ‒ a Skupinu B – děti mladšího a staršího školního věku (8 až 12 let),“ popisuje Henrieta Hornáčková. „Rády bychom pomocí dílničky vtáhly děti a tím tak trochu i jejich rodiče do tajemného světa divadla a postavily most mezi hledištěm a jevištěm, neboť jeviště a hlediště nemusejí být dva oddělené prostory,” dodává Petra Johansson.

Obě lektorky se umělecké práci s dětmi věnují dlouhodobě a mají bohaté zkušenosti. Henrieta Hornáčková vystudovala kromě DAMU také Pedagogickou fakultu – obor učitelství 1. stupně. Několik let jezdila na tábory jako vedoucí a před třemi lety založila s učitelkou Martinou Seidlerovou Rodinné centrum Pískle, které se zaměřuje na práci s celými rodinami, především na spolupráci rodičů s dětmi, podporu mezilidských vztahů atd. A jako poslední zkušenost uvádí spolupráci s uměleckou agenturou Ambrózia, kde letos v létě působila jako lektorka herectví, tance a filmové tvorby. Petra Johansson se práci s dětmi věnovala ve Švédsku, následně učila na konzervatoři a základní umělecké škole, kde pořádala úspěšné divadelní kurzy pro „caparty a jejich rodiče“.

Divadelní ABCeda se bude poprvé konat 15. října pro mladší věkovou skupinu dětí a v rámci Noci divadel 19. listopadu pro starší věkovou skupinu. Bližší informace o Divadelní ABCedě najdete na www.MestskaDivadlaPrazska.cz. Cena vstupenky je 180 korun.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Další články
Nahoru