dnes
Pondělí - skorojasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Diváci sobě: Slavnému biografu „odešel“ kotel, spustil sbírku Nenechte Ořechovku zamrznout!
Ořechovka dokázala rozesmívat několik generací, současným provozovatelům kvůli problémům s kotlem nyní moc do smíchu není. Foto: Facebook Kino Ořechovka

Diváci sobě: Slavnému biografu „odešel“ kotel, spustil sbírku Nenechte Ořechovku zamrznout!

Prvorepublikový biograf Ořechovka se nadšencům podařilo před dvěma lety znovu oživit promítáním filmů, ale hlavně divadlem. Nicméně nyní se potýkají s nepříjemností, která by mohla ohrozit zimní sezónu. Biograf a divadlo Ořechovka totiž potřebuje nový plynový kotel. Potřebných téměř sto tisíc korun se spolek Scéna Ořechovka rozhodl pokusit vybrat ve veřejné sbírce s názvem Nenechte Ořechovku zamrznout! Lidé již darovali přes deset tisíc korun.

Nezisková organizace Scéna Ořechovka si dala před dvěma lety za cíl naplnit program Ořechovky filmovými přehlídkami, divadlem pro děti a dospělé, projekty pro školy, ale také netradičními akcemi. Program se postupně zaplňuje, realizují se přehlídky českých filmových tvůrců, festival dětských divadel, premiéry vlastních pohádek a činoher.

I když se programově daří, přesto se Ořechovka potýká s problémy. Poslední větší rekonstrukcí biograf prošel v sedmdesátých letech a tomu odpovídá současný stav všeho vybavení. „Snažíme se postupně opravovat a zlepšovat zázemí pro účinkující i diváky. Letos nás bohužel definitivně opustila stará kotelna a my stojíme před situací, kdy bez nového kotle budeme v následující zimě nuceni ukončit nebo výrazně omezit divadelní a filmová představení. Kotel je nad naše finanční možnosti,“ sděluje Scéna Ořechovka.

orechovka-nahled „Pomozte nám zatopit pod kotlem a zahřát tak naše diváky nejen u srdce, ale i po těle! S vaší podporou pořídíme nové a úsporné vybavení kotelny,“ vyzývá scéna k aktivní účasti ve veřejné sbírce, kterou spustila zde. K neděli 22. června se podařilo vybrat necelých 11 000 korun. Cílová částka je 95 000. „Pod latexovým nátěrem ze 70. let se skrývají nástěnné artdecové fresky, zdobící celý obvod sálu. Pokud se Ořechovka postaví na nohy a stane se výdělečným prostorem, je naším cílem tento skvost odhalit,“ zní ze Scény Ořechovka.

O tom, zda bude sbírka na nový kotel úspěšná, bude server Pražský patriot čtenáře informovat.

Čtěte také:

Kinobus vyráží na letní turné, první zastávku bude mít příští týden na Petříně

Na jaká letní kina v Praze se letos můžete těšit? 

Karlínské letní kino zahájí letošní sezónu promítáním českých filmů zdarma


Saunia připravila vánoční akci, hodinovou masáž zdarma

Včera ve 12:47

Saunový svět Saunia připravil vánoční akci 2+1 zdarma na masáže v Saunii. Co to znamená? Pokud si pořídíte 2 poukazy na masáž v délce 60 minut, dostanete třetí poukaz na masáž v hodnotě 400 korun zdarma.

Další články
Nahoru