dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražský život

Diskuse nad dožívající platanovou alejí na Letné ožívá, magistrát má nové posudky

O budoucnosti více než stoleté aleje platanů javorolistých, kterou vytvořil v Letenských sadech známý zahradní architekt František Thomayer, se vedou debaty již mnoho let.

V minulosti nabídl magistrát občanům možnost rozhodnout o podobě sanace aleje. Referenda se v roce 2006 zúčastnily dvě stovky lidí. Varianty, o kterých se hlasovalo, byly pojmenovány „radikální řez“, „nechat dožít“ a „postupně“.

Lidé vybrali variantu, která počítá s tím, že by se stará alej, která byla původně koncipována jakou součást promenády, nechá dožít a zásah se odloží o zhruba deset let.

Magistrát nyní nechal vypracovat na platany nové posudky. Otevírá se tedy diskuse, jak postupovat dál. Zítra se k budoucnosti aleje uskuteční veřejná diskuse. 

Platanovou alejí provede zájemce dendrolog Pavel Bulíř. Diskuse se dále zúčastní Dan Frantík, vedoucí oddělení péče o zeleň pražského magistrátu, Pavla Češková, specialistka městské zeleně magistrátu a místostarosta Prahy 7 Ondřej Mirovský.

„Přestože diskuse začíná kvůli brzké tmě nezvykle brzy, budeme rádi, když nám přijdete říct svůj názor,“ zvou organizátoři.

Kdy: 17. února v 16:30

Kde: Letenské sady, sraz před MŠ Kostelní (Kostelní 7, Praha 7) 


Další články
Nahoru