Dnes Čtvrtek - zatazeno 11°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 8°C
Čtvrtek 12. 2. 2026
Svátek má Slavěna
Zpravodajství
Co se v metropoli děje aneb Buďte v Praze v obraze
Pražský patriot na Seznamu
Nejnovější články na Seznamu ze zdroje Pražský patriot
Pražský sport

Discovery zůstává domovem cyklistiky. Prodloužení dohody o vysílacích právech zahrnuje všechny Grand Tours i klasiky

Cyklistika ze stanic a platforem mediální společnosti Warner Bros. Discovery (WBD) nezmizí. Naopak – její sportovní divize Sports Europe dnes oznámila, že se jí podařilo prodloužit vysílací práva k výběru nejvýznamnějších cyklistických událostí minimálně do roku 2030. Tím si společnost zachovává roli „domova cyklistiky“, což je jistě pozitivní zpráva pro miliony fanoušků po celé Evropě.

Nová dohoda uzavřená s Evropskou vysílací unií (EBU) a organizací Amaury Sports Organization (ASO), která začne platit v roce 2026, zahrnuje Tour de France (a její ženskou variantu Femmes) a La Vuelta a España (a její ženskou verzi Femenina). To znamená, že všechny tři cyklistické Grand Tours budou i nadále dostupné přes kanály WBD. Nově bude Tour de France živě vysílána i ve Spojeném království, zatímco její verze Femmes bude exkluzivně dostupná v Norsku a Irsku. Fanoušci v Norsku a Nizozemsku se mohou těšit také na přenosy La Vuelty a España.

Evropský balíček vysílacích práv zahrnuje i řadu dalších populárních mužských a ženských závodů z kategorie klasik, jako jsou Paříž-Roubaix, Lutych-Bastogne-Lutych, Valonský šíp, ale také etapové závody Paříž-Nice, Critérium du Dauphiné a Volta a Catalunya. Od roku 2026 budou všechny tyto závody nově exkluzivně dostupné i ve Spojeném království.

WBD nabídne živé přenosy všech těchto závodů prostřednictvím stanic Eurosportu, a předplatitelé platformy Max v Evropě je budou moci sledovat bez přerušení. Expertní komentáře hvězd pelotonu budou k dispozici ve 20 jazycích a budou součástí lokálních studiových pořadů uzpůsobených klíčovým národním trhům.

„Roky usilujeme o to, aby sledování cyklistiky bylo pro fanoušky co nejlepším zážitkem. Z tohoto důvodu investujeme a rozšiřujeme naše portfolio cyklistických vysílacích práv, které zahrnuje všechny Grand Tours. Nová dohoda s našimi partnery z EBU a ASO znamená, že naše spolupráce vstupuje již do páté dekády, během níž se na Eurosportu věnujeme největším světovým závodům, včetně Tour de France,“ říká Trojan Paillot, senior viceprezident pro akvizice sportovních práv a syndikaci ve WBD Sports Europe.

„Jako domov cyklistiky jsme za poslední roky sestavili rozsáhlý tým populárních expertů, kteří jsou klíčovou součástí našeho cyklistického programového schématu. V roce 2018 jsme byli prvním vysílatelem, který divákům zprostředkoval všechny Grand Tours v jejich komplexnosti, a od té doby přinášíme další inovace a rozvíjíme možnosti sportovní studiové analytiky. Nová dohoda o vysílacích právech nám umožňuje v této práci pokračovat a zaměřit se na tvorbu nového a kvalitního sportovního obsahu,“ doplňuje Scott Young, senior viceprezident pro produkci, obsah a obchodní operace ve WBD Sports Europe.

WBD, jakožto domov cyklistiky, disponuje rozsáhlým portfoliem vysílacích práv, které pokrývá prakticky celou cyklistickou sezónu – dohromady jde o více než 300 dní závodů ročně. Patří sem všechny tři Grand Tours, kompletní UCI Women’s World Tour, všechny klasiky i UCI Mistrovství světa. WBD věnuje velkou pozornost i dalším cyklistickým disciplínám, jako je dráhová cyklistika, cyklokros, BMX a horská kola, které jsou součástí jak UCI Mistrovství světa, tak Letních olympijských her. Společnost je také spoluorganizátorem a promotérem prémiových eventů UCI Track Champions League a UCI Mountain Bike World Series.

Cyklistický obsah je dostupný skrze všechny komunikační kanály WBD, zejména prostřednictvím lineárního vysílání stanic Eurosportu a streamovací platformy Max. Společnost také vytváří originální obsah, který je dostupný na speciálním YouTube kanále Eurosportu věnovaném výhradně cyklistice. Další lokalizovaný obsah a zpravodajství jsou dostupné prostřednictvím regionálních verzí internetových stránek Eurosport.com.


Autor: red

Rehabilitační cvičení pro seniory Prahy 10 i v únoru

10. února 2026 v 08:53

Rehabilitační cvičení pro seniory z Prahy 10 v TJ Astra na Zahradním Městě. Cvičení probíhá v úterý, ve středu a ve čtvrtek.

Přijďte si vyzkoušet zimní olympijské disciplíny

3. února 2026 v 16:18

Láká vás vyzkoušet biatlon, rychlobruslení, slalom, curling nebo hokejové dovednosti – střelba na branku, slalom s hokejkou a pukem nebo minihokej? Přijďte v neděli 8. února od 13 hodin na kluziště v areálu ZŠ Jandusů v Praze 22.

Ládviáda: Zimní hry na kluzišti Ládví

3. února 2026 v 08:48

Zima na Ládví patří pohybu, zábavě a soutěžení. Během tří víkendů se koná program pro děti i dospělé.

Běh bez mobilů

31. ledna 2026 ve 12:47

Šestý únor je mezinárodním dnem bez mobilů. Pojďte se proběhnout bez nich a zároveň i bez chytrých hodinek, prostě se proběhnout jen tak. Kratší trasa vede Centrálním parkem Stodůlky okolo rybníků a bude měřit 2,5 km a delší trasa povede i dále do Prokopského údolí a bude měřit...

Praha 13 pro milovníky hokeje

22. ledna 2026 v 10:16

V neděli 1. února se od 15 hodin utká v O2 aréně HC Sparta Praha se soupeřem z Českých Budějovic. Pro rezidenty Prahy 13 je připraveno 1000 vstupenek za zvýhodněnou cenu – pouhých 100 korun.

Lekce jógy v Praze 10

8. ledna 2026 v 09:45

Lekce jógy v Praze 10 nekončí, plynule pokračují i letos. Žádné členství, žádné permanentky, žádná registrace předem.

Bruslení na Patnáctce i v lednu

31. prosince 2025 ve 14:26

Do 1. března 2026 můžete využít dvě kluziště – u FK Horní Měcholupy a také v areálu ZŠ Hostivař (vstup z Kozinova náměstí).

Další články
Nahoru