dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Disco, odvážné sexuální scény. Na Malé Straně se budou zdarma promítat filmy s queer tematikou
Německý film Šťastný konec?! uvidí diváci v úterý. Foto: mezipatra.cz

Disco, odvážné sexuální scény. Na Malé Straně se budou zdarma promítat filmy s queer tematikou

Queer filmový festival Mezipatra se po roce vrací na Prague Pride, aby akci obohatil filmovým programem pod širým nebem. V malostranském kulturním centru Containall v Cihelné ulici diváci zdarma uvidí čtyři filmy s queer tematikou, přičemž tři z nich budou v Čechách uvedeny premiérově!

Speciální program Mezipater s názvem Mezipatra – Identita ve městě začne v Prague Pride Village (Cihelná 4, Malá Strana) v pondělí 11. srpna a potrvá do čtvrtka 14. srpna.

Venkovní projekce začnou vždy ve 20.30 hodin, vstup je zdarma. Pondělí bude patřit německému hitu Můj svět je disco, který v rytmu osmdesátkových melodií vypráví příběh jednoho dospívání.

V úterý uvidí diváci lovestory Šťastný konec?!, ve které studentka Lucca potká nespoutanou rockerku Valerii, a na středu je připravena transgender romantická komedie Jak kluk potkal holku.

Ve čtvrtek se bude promítat film Neznámý od jezera, který vzbudil poprask množstvím odvážných sexuálních scén a hlavně získal ceny Un Certain Regard a Queer Palm na loňském festivalu v Cannes.

„Loni se naše akce Identita ve městě na Prague Pride setkala s velkým zájmem. Každý den jsme v kině pod hvězdami přivítali stovky lidí a návštěvníkům Prague Pride tak zajistili večerní program. Jsme proto rádi, že se můžeme vrátit i letos. V Containallu bude lidem dobře, připravili jsme pro ně totiž dvě ze tří nejlepších věcí na světě: jídlo a filmy,“ láká ředitel Mezipater Aleš Rumpel.

Akci s názvem Identita ve městě doplní tři svačiny s diskuzí, které proběhnou před filmy od 17.30 hodin. Přijdou filmoví kritici, bloggerky i vítězové gay soutěží krásy.

V úterý budou debatovat filmoví recenzenti František Fuka a Petr Cífka na téma filmových Guilty Pleasures, ve středu se předvedou (Ne)šikovné ruce, do fenoménu do-it-yourself zasvětí bloggerky z Minty Finty.

Čtvrtek bude krásný. Přijdou totiž vítězové gay soutěží krásy i s organizátorem Tonym Čejkou, aby osvětlili, co tyto akce hledají a oslavují. Představí se Gay roku, těší mě?


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru