Dnes Čtvrtek - zatazeno 6°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Disciplína Pražanů se v únoru zhoršila, strážníci rozdali za porušení mimořádných opatření 625 pokut
Strážníci provádí kontrolu dodržování opatření už řadu měsíců, v poslední době se disciplína veřejnosti zhoršila. Foto: MP Praha

Disciplína Pražanů se v únoru zhoršila, strážníci rozdali za porušení mimořádných opatření 625 pokut

Během února strážníci v Praze řešili 9 006 porušení mimořádných opatření, což je více než v lednu. Nejvíc přestupků zaznamenali ve veřejné dopravě. Za porušení opatření uložili 625 pokut v celkové výši 224 900 korun, 362 případů oznámili správnímu orgánu a ostatní pak řešili domluvou.

Pro srovnání, hlídky městské policie v metropoli v lednu řešily 8680 případů porušení vládních nařízení proti šíření koronaviru, zatímco v prosinci 2020 to bylo asi o tisícovku méně. Strážníci v lednu na místě uložili 559 pokut za 173 600 korun a 307 případů předali do správního řízení. Zbylé případy vyřešili strážníci domluvou.

Povinnost mít zakryté dýchací cesty porušilo během února v metropoli 7 227 lidí, konkrétně v MHD a na místech souvisejících strážníci řešili 4 420 případů. Uloženo za to bylo 212 pokut v celkové výši 35 900 korun.

V souvislosti s provozovnami, restauracemi a bary strážníci řešili 50 případů porušení mimořádného opatření. Uloženo bylo pět pokut, průměrná výše udělené sankce byla 320 korun.

I během února řešily hlídky dodržování zákazu shlukování a vycházení po 21. hodině. Zaznamenaly porušení nařízení ze strany 1 038 lidí. „Uloženo bylo 231 pokut v celkové výši 72 800 korun, 124 případů oznámeno správnímu orgánu a ostatní řešeny domluvou,“ sdělil  ředitel Městské policie hl. m. Prahy Eduard Šuster. 

Pražští strážníci během února zjistili 556 případů požívání alkoholu na veřejnosti. Za tyto prohřešky udělili 133 pokut v celkové výši 37 600 korun.

„Naprostou prioritou strážníků v rámci výkonu služby po dobu následujících třech týdnů lockdownu budou kontroly v městské hromadné dopravě, na nástupištích, v přístřešcích a čekárnách veřejné dopravy. Stejně tak budou kontrolovat opatření na veřejných prostranstvích zejména ve vztahu k ochranným prostředkům dýchacích cest,“ řekl Šuster.

Ostatní opatření pak budou strážníci řešit především na základě oznámení na tísňovou linku nebo v rámci vlastní činnosti v ulicích.  


Autor: Jan Puci

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru