Dnes Sobota - obcasny-dest 16°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dílna střídá dílnu. V uvolněné kobce na Smíchovské náplavce se bude tvořit keramika
V kobce č. 1 skončila kreativní dílna a bar U jednoho stolu. Zdroj foto: Trade Centre Praha

Dílna střídá dílnu. V uvolněné kobce na Smíchovské náplavce se bude tvořit keramika

Prostory v nábřežních zdech pražských náplavek jsou populární a obsazené. Nicméně nedávno město vypsalo výběrové řízení na uvolněnou kobku na Smíchovské náplavce. Nyní oznámilo vítěze, kterým se stala brněnská společnost Caroline Peppin, kteá bude na místě provozovat keramickou dílnu s kavárnou. Informoval o tom mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.  

„V kobce 1 na Smíchovské náplavce bude otevřena keramická dílna s kavárnou, která nabídne široké veřejnosti zázemí pro uměleckou činnost v podobě tvorby keramických výrobků. V programu dílny nebudou chybět ani keramické a výtvarné workshopy, filmová promítání nebo keramické markety u nábřežní zdi. Na své si přijdou také milovníci kávy či lokálních vín,“ popsal Hofman.  

O novém provozovateli kobky rozhodlo otevřené výběrové řízení, které se na pronájem prostor v nábřežní zdi pražských náplavek konalo poprvé po téměř čtyřech letech.

V kobce č. 1. několik let fungovala kreativní dílna a bar U jednoho stolu. Když byl oznámen její konec v těchto prostorech, hlavní město prostřednictvím své správcovské společnost Trade Centre Praha vyhlásilo na přelomu ledna a února zmíněnou soutěž.

„Kobka 1 je společně s přilehlým okolím dlouhodobě samostatným a specifickým místem na Smíchovské náplavce se znatelně nižší návštěvností než její jižní část. Nájemce by se proto měl s tímto faktorem úspěšně vypořádat a využít pozitivních aspektů, které daná lokalita nabízí, jimiž jsou například lepší dopravní dostupnost nebo viditelnost kobky z frekventovaného Palackého mostu,“ řekl tehdy pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský (Piráti).  Bylo to poprvé po čtyřech letech, kdy se nabízela některá z kobek k pronájmu.

Primárně byl v rámci řízení hodnocen dramaturgický záměr, jakým chce nájemce kobku provozovat. Roli dále hrála nabídnutá cena za pronájem a předchozí zkušenosti uchazeče s podobným typem podnikání. 

Vybíralo se ze tří uchazečů. Společnost Caroline Peppin dle zveřejněných informací získala od hodnotící komise 95,4 bodu. Druhá skončila se ziskem 65,72 bodu společnost JN Infra, která vyvíjí inovativní řešení v oblasti dodávek tepla a chladu. Společnost Gastro Lovers podnikající v gastronomii byla třetí, dostala od komise 40,04 bodu. 


Autor: Jan Puci

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Kvásek a jak na něj

Včera v 11:02

Akce v knihovně ve Vikově ulici se koná 27. května v 15 hodin.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

V Praze 6 otevře festival Open House patnáct budov

Včera v 07:35

Desátý ročník festivalu otevřených budov Open House Praha zpřístupní o víkendu 18. a 19. května 115 budov na území hlavního města, z toho 15 v Praze 6. Vstup do budov je zdarma a bez nutnosti předchozí registrace.

Oslavte 100 let Umělecké zahrady v Nuslích

Včera ve 03:56

Stálá výstava v Umělecké zahradě bude zahájena 17. května v 17 hodin. Výstava bude k vidění do 31. října.

Praha 15 vyhlásila výběrové řízení na pracovní pozici

16. května 2024 ve 22:02

Městská část Praha 15 vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa „sociální pracovník OSPOD – OSP".

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Další články
Nahoru