dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Díky Venuši v kožichu se vrací na divadelní prkna sexuální napětí a submisivita
Ve hře uvidíte Václava Vašáka a Janu Pidrmanovou. Foto: archiv

Díky Venuši v kožichu se vrací na divadelní prkna sexuální napětí a submisivita

Jedna z nejúspěšnějších her divadelní společnosti Prague Shakespeare Company Venuše v kožichu se opět vrací na divadelní prkna. Její hlavní představitelé, Václav Vašák a Jana Pidrmanová, se do svých rolí plných sexuálního napětí, nadřazenosti a submisivity převtělí už koncem září.

Divadelní hra amerického dramatika Davida Ivese patří mezi divácky nejúspěšnější kus společnosti Prague Shakespeare Company, kterou uvádí v pražském Divadle Kolowrat. Anglickojazyčný soubor je nejspíše také jediným divadlem v zemi, který stejnou hru hraje ve dvou verzích, a to v anglickém jazyce s úžasnými výkony Guye Robertse a Jessici Boone a v české s Václavem Vašákem a Janou Pidrmanovou.

„Přestože jde o jednu hru, jsem přesvědčena, že by milovníci divadla měli vidět obě verze. Každá z nich je totiž zahrána jinak vzhledem k aktérům a rozhodně to stojí za to! Diváci, kteří nemluví anglicky, se nemusejí bát, v divadle můžou využít českých titulků, jako ostatně u všech anglickojazyčných her, které Prague Shakespeare Company hraje,” říká PR managerka Prague Shakespeare Company Zlata Jílková.

Venuše v kožichu se vrací na divadelní prkna už 28. září. „Venuši budeme v Divadle Kolowrat  hrát vždy dvakrát v měsíci a první představení máme zrovna na můj svátek 28. září, takže jmeniny oslavím opravdu zajímavě,” usmívá se Václav Vašák a dodává, že se společně s Janou Pidrmanovou těší na diváky, kteří se přijdou podívat na souboj ambiciózního režiséra Thomase se sexy nevyzpytatelnou herečkou Vandou.

Venuši v kožichu s Václavem Vašákem a Janou Pidrmanovou uvidíte v Divadle Kolowrat 28. a 29. září. Anglická verze v hlavních rolích se světově proslulým divadelním shakespearovským hercem a režisérem Guyem Robertsem a Jessicou Boone proběhne 13. října.

Venuše v kožichu, Václav Vašák, Jana Pidrmanová
28., 29. září 19:00
12., 28. říjen 19:00
16., 17. listopad 19:00
16., 17. prosinec 19:00

Venus in Fur, Guy Roberts, Jessica Boone:
13. říjen 19:00
13. listopad 19:00
15. prosinec 19:00


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru