Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - polojasno -1°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Díky půdním vestavbám se zvětší kapacita škol na náměstí Svobody v Praze 6
Budova na náměstí Svobody, ve které sídlí hned dvě školy. Foto: FB ZŠ a MŠ Emy Destinnové

Díky půdním vestavbám se zvětší kapacita škol na náměstí Svobody v Praze 6

Bubenečská základní škola na náměstí Svobody a sousední ZŠ Emy Destinové díky půdním vestavbám zvýší svou kapacitu o více než dvě stě žáků. Nyní je může navštěvovat 1645 osob.

Praha 6 má zpracovanou odbornou demografickou studii, z níž vyplývá, že počet dětí bude ve školkách a školách zřizovaných městskou částí v následujících letech přibývat.

„Na tuto skutečnost musíme být připraveni, proto cíleně investujeme do zvýšení kapacity našich školek a škol. S nejvýznamnějšími rekonstrukcemi začínáme již nyní v létě, kdy neprobíhá výuka,“ uvedla radní Prahy 6 pro školství Marie Kubíková (ODS).

Jedná se zejména o půdní vestavby na ZŠ Emy Destinnové a ZŠ Náměstí Svobody 2. V těchto školách se po rekonstrukci zvýší celková kapacita o 240 žáků, vzniknou zde specializované učebny, knihovna a také schodišťové věže s výtahy, díky čemuž budou školy přístupnější pro děti s hendikepem.

V ZŠ Emy Destinnové vznikne mimo jiné osm učeben, knihovna se studovnou a keramická dílna. Nové kmenové třídy v této škole jsou projektované pro 90 žáků, dva nové kabinety by mělo obývat devět pedagogů. V ZŠ Náměstí Svobody, kterou nyní navštěvuje okolo 600 žáků, se školní prostory zvětší tak, že je bude moci navštěvovat dalších 150 žáků.

Za úpravy objektu, které provede firma Metrostav DIZ, zaplatí radnice šesté městské části 87,6 milionu korun bez DPH. Vyplývá to z dokumentů k veřejné zakázce. Základní školy sídlí ve dvou křídlech téže budovy na náměstí Svobody. V rámci stavebních úprav bude objekt v sousedství radnice Prahy 6 modernizován. Práce by měly být hotové ve druhé polovině roku 2022.

Půdní vestavby se dočká také základní škola J. A. Komenského v ulici U Dělnického cvičiště. Stavební práce budou částečně probíhat během následujícího školního roku, neměly by však zasáhnout plynulý chod výuky a celkový provoz škol. Dokončení se předpokládá v srpnu příštího roku.

„Podobně pak chceme zvládnout celkovou rekonstrukci MŠ Tychonova, která dostane novou fasádu a střechu a modernizací zde projde i kuchyně a zahrada,“ dodala radní.

Zcela nová školní budova v Praze 6 se podle Kubíkové bude stavět Na Kocínce. Výstavba by měla začít v roce 2023. Dvě samostatné školy by měly vzniknout také v rámci projektu Nová Ruzyně.


Autor: red

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

Dnes v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

Dnes v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

Dnes v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

Včera ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru