Dnes Pátek - oblacno 27°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 21°C
Pátek 19. 8. 2022
Svátek má Ludvík
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Díky půdním vestavbám se zvětší kapacita škol na náměstí Svobody v Praze 6
Budova na náměstí Svobody, ve které sídlí hned dvě školy. Foto: FB ZŠ a MŠ Emy Destinnové

Díky půdním vestavbám se zvětší kapacita škol na náměstí Svobody v Praze 6

Bubenečská základní škola na náměstí Svobody a sousední ZŠ Emy Destinové díky půdním vestavbám zvýší svou kapacitu o více než dvě stě žáků. Nyní je může navštěvovat 1645 osob.

Praha 6 má zpracovanou odbornou demografickou studii, z níž vyplývá, že počet dětí bude ve školkách a školách zřizovaných městskou částí v následujících letech přibývat.

„Na tuto skutečnost musíme být připraveni, proto cíleně investujeme do zvýšení kapacity našich školek a škol. S nejvýznamnějšími rekonstrukcemi začínáme již nyní v létě, kdy neprobíhá výuka,“ uvedla radní Prahy 6 pro školství Marie Kubíková (ODS).

Jedná se zejména o půdní vestavby na ZŠ Emy Destinnové a ZŠ Náměstí Svobody 2. V těchto školách se po rekonstrukci zvýší celková kapacita o 240 žáků, vzniknou zde specializované učebny, knihovna a také schodišťové věže s výtahy, díky čemuž budou školy přístupnější pro děti s hendikepem.

V ZŠ Emy Destinnové vznikne mimo jiné osm učeben, knihovna se studovnou a keramická dílna. Nové kmenové třídy v této škole jsou projektované pro 90 žáků, dva nové kabinety by mělo obývat devět pedagogů. V ZŠ Náměstí Svobody, kterou nyní navštěvuje okolo 600 žáků, se školní prostory zvětší tak, že je bude moci navštěvovat dalších 150 žáků.

Za úpravy objektu, které provede firma Metrostav DIZ, zaplatí radnice šesté městské části 87,6 milionu korun bez DPH. Vyplývá to z dokumentů k veřejné zakázce. Základní školy sídlí ve dvou křídlech téže budovy na náměstí Svobody. V rámci stavebních úprav bude objekt v sousedství radnice Prahy 6 modernizován. Práce by měly být hotové ve druhé polovině roku 2022.

Půdní vestavby se dočká také základní škola J. A. Komenského v ulici U Dělnického cvičiště. Stavební práce budou částečně probíhat během následujícího školního roku, neměly by však zasáhnout plynulý chod výuky a celkový provoz škol. Dokončení se předpokládá v srpnu příštího roku.

„Podobně pak chceme zvládnout celkovou rekonstrukci MŠ Tychonova, která dostane novou fasádu a střechu a modernizací zde projde i kuchyně a zahrada,“ dodala radní.

Zcela nová školní budova v Praze 6 se podle Kubíkové bude stavět Na Kocínce. Výstavba by měla začít v roce 2023. Dvě samostatné školy by měly vzniknout také v rámci projektu Nová Ruzyně.


Autor: red

Praha 9 hledá pracovníky na pozici člena okrskové volební komise, zvýšila odměnu

Dnes v 08:27

Radnice Prahy 9 stále přijímá pracovníky na pozici člena okrskové volební komise pro volby do zastupitelstev obcí, které se budou konat ve dnech 23. 9. – 24. 9. 2022.

Zemřel Vladimír Prchlík, Sokol a čestný občan Prahy 4

17. srpna 2022 v 10:17

Ve věku 93 let zemřel čestný občan Prahy 4 Vladimír Prchlík, rodák ze Spořilova a dlouholetý aktivní člen spořilovského Sokola. U příležitosti životního jubilea – 90 let, obdržel Vladimír Prchlík v prosinci 2019 uznání za zásluhy o rozvoj sokolského hnutí stříbrný odznak Zasloužilého člena České...

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

16. srpna 2022 ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Další články
Nahoru