Dnes Neděle - prehanky-dest 29°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 25. 7. 2021
Svátek má Jakub
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Díky půdním vestavbám se zvětší kapacita škol na náměstí Svobody v Praze 6
Budova na náměstí Svobody, ve které sídlí hned dvě školy. Foto: FB ZŠ a MŠ Emy Destinnové

Díky půdním vestavbám se zvětší kapacita škol na náměstí Svobody v Praze 6

Bubenečská základní škola na náměstí Svobody a sousední ZŠ Emy Destinové díky půdním vestavbám zvýší svou kapacitu o více než dvě stě žáků. Nyní je může navštěvovat 1645 osob.

Praha 6 má zpracovanou odbornou demografickou studii, z níž vyplývá, že počet dětí bude ve školkách a školách zřizovaných městskou částí v následujících letech přibývat.

„Na tuto skutečnost musíme být připraveni, proto cíleně investujeme do zvýšení kapacity našich školek a škol. S nejvýznamnějšími rekonstrukcemi začínáme již nyní v létě, kdy neprobíhá výuka,“ uvedla radní Prahy 6 pro školství Marie Kubíková (ODS).

Jedná se zejména o půdní vestavby na ZŠ Emy Destinnové a ZŠ Náměstí Svobody 2. V těchto školách se po rekonstrukci zvýší celková kapacita o 240 žáků, vzniknou zde specializované učebny, knihovna a také schodišťové věže s výtahy, díky čemuž budou školy přístupnější pro děti s hendikepem.

V ZŠ Emy Destinnové vznikne mimo jiné osm učeben, knihovna se studovnou a keramická dílna. Nové kmenové třídy v této škole jsou projektované pro 90 žáků, dva nové kabinety by mělo obývat devět pedagogů. V ZŠ Náměstí Svobody, kterou nyní navštěvuje okolo 600 žáků, se školní prostory zvětší tak, že je bude moci navštěvovat dalších 150 žáků.

Za úpravy objektu, které provede firma Metrostav DIZ, zaplatí radnice šesté městské části 87,6 milionu korun bez DPH. Vyplývá to z dokumentů k veřejné zakázce. Základní školy sídlí ve dvou křídlech téže budovy na náměstí Svobody. V rámci stavebních úprav bude objekt v sousedství radnice Prahy 6 modernizován. Práce by měly být hotové ve druhé polovině roku 2022.

Půdní vestavby se dočká také základní škola J. A. Komenského v ulici U Dělnického cvičiště. Stavební práce budou částečně probíhat během následujícího školního roku, neměly by však zasáhnout plynulý chod výuky a celkový provoz škol. Dokončení se předpokládá v srpnu příštího roku.

„Podobně pak chceme zvládnout celkovou rekonstrukci MŠ Tychonova, která dostane novou fasádu a střechu a modernizací zde projde i kuchyně a zahrada,“ dodala radní.

Zcela nová školní budova v Praze 6 se podle Kubíkové bude stavět Na Kocínce. Výstavba by měla začít v roce 2023. Dvě samostatné školy by měly vzniknout také v rámci projektu Nová Ruzyně.


Praha chce rozšířit projekt RE-USE center

21. července 2021 ve 14:17

Uplatnění principů cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství na území hlavního města Prahy je jedním ze základních předpokladů snížení emisí CO2 o 45 % do roku 2030 a dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050. Součástí Klimatického plánu hl. m. Prahy je rozšíření úspěšného projektu tzv....

Vesmírná turistická mise SpaceX odtajnila shortlist, je na něm i kreativní producent Yemi AD

20. července 2021 v 15:43

Miliardář Yusaku Maezawa se v roce 2023 stane prvním vesmírným turistou v rámci jím financovaného projektu dearMoon a mise organizované společností Elona Muska SpaceX. Zakladatel nejúspěšnějšího japonského retailového e-shopu Zozotown je i vášnivý milovník rozličných forem umění. Proto se v březnu...

Další články
Nahoru