Dnes Středa - jasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 24°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Doprava

Díky novému mostu vznikne potřebná objízdná trasa pro tramvaje

Nový most mezi Podolím a Zlíchovem má založené hlubinné piloty, opěry a pilíře spodní části stavby. Dokončení této spojnice určené pro MHD, vozidla Integrovaného záchranného systému, cyklisty a chodce se očekává v listopadu 2025. Most zatím nemá oficiální jméno, i když se mu začalo už před lety říkat Dvorecký, není vyloučeno, že nakonec ponese jméno jiné.  

V současné době jsou na obou březích založeny hlubinné piloty a základy na všech osách budoucího mostu, ze spodní části stavby jsou hotové některé pilíře a jedna opěra. Další opěra a pilíř jsou těsně před betonáží. Ve vodě jsou založeny hlubinné piloty na obou osách. Stavba mostu si vyžádala nový vjezd do Žlutých lázní a kolejovou odbočku tramvajové tratě a částí inženýrských sítí na Podolském nábřeží, které jsou již hotové. 

Po dokončení propojí nový most existující tramvajové trati mezi smíchovskou a podolskou stranou řeky. Ušetří vzácný čas také cestujícím v autobusech MHD a pražské záchranné službě. A v neposlední řadě se stane také novým propojením obou stran Vltavy pro pěší a cyklisty.

„Tento most oddělí veřejnou dopravu od individuální, protože po něm nebudou jezdit osobní ani nákladní vozidla a současně zrychlí provoz na Barrandovském mostě,“ uvedl radní Prahy 4 pro dopravu Jaroslav Míth (ODS).  

„Pro případ dopravních problémů v oblasti Výtoně, vznikne na novém mostě tolik potřebná objízdná trasa pro tramvaje. A navíc se zkrátí cesta na protější břeh Vltavy pro cyklisty i chodce,“ dodal. 


Autor: red

Praha 6: Uzavření Gymnasijní ulice

25. září 2023 v 09:01

Od 25. září do 4. října bude z důvodu obnovy vodovodního řadu uzavřena v obou směrech Gymnasijní ulice.

Silniční běh Běchovice - Praha přinese dopravní omezení

23. září 2023 v 06:05

V neděli 24. září se uskuteční 127. ročník silničního běhu Běchovice – Praha, který budou doprovázet dopravní opatření.  

Praha 14: Rekonstrukce přechodu u kostela sv. Bartoloměje

16. září 2023 v 09:21

Od pondělí 18. do 26. září bude u kostela sv. Bartoloměje v Praze 14 probíhat komplexní rekonstrukce zvýšeného přechodu, která si vyžádá nezbytné omezení provozu.

Další články
Nahoru