Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - polojasno 16°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Doprava

Díky novému mostu vznikne potřebná objízdná trasa pro tramvaje

Nový most mezi Podolím a Zlíchovem má založené hlubinné piloty, opěry a pilíře spodní části stavby. Dokončení této spojnice určené pro MHD, vozidla Integrovaného záchranného systému, cyklisty a chodce se očekává v listopadu 2025. Most zatím nemá oficiální jméno, i když se mu začalo už před lety říkat Dvorecký, není vyloučeno, že nakonec ponese jméno jiné.  

V současné době jsou na obou březích založeny hlubinné piloty a základy na všech osách budoucího mostu, ze spodní části stavby jsou hotové některé pilíře a jedna opěra. Další opěra a pilíř jsou těsně před betonáží. Ve vodě jsou založeny hlubinné piloty na obou osách. Stavba mostu si vyžádala nový vjezd do Žlutých lázní a kolejovou odbočku tramvajové tratě a částí inženýrských sítí na Podolském nábřeží, které jsou již hotové. 

Po dokončení propojí nový most existující tramvajové trati mezi smíchovskou a podolskou stranou řeky. Ušetří vzácný čas také cestujícím v autobusech MHD a pražské záchranné službě. A v neposlední řadě se stane také novým propojením obou stran Vltavy pro pěší a cyklisty.

„Tento most oddělí veřejnou dopravu od individuální, protože po něm nebudou jezdit osobní ani nákladní vozidla a současně zrychlí provoz na Barrandovském mostě,“ uvedl radní Prahy 4 pro dopravu Jaroslav Míth (ODS).  

„Pro případ dopravních problémů v oblasti Výtoně, vznikne na novém mostě tolik potřebná objízdná trasa pro tramvaje. A navíc se zkrátí cesta na protější břeh Vltavy pro cyklisty i chodce,“ dodal. 


Autor: red

Praha 6 požaduje bezbariérový přístup do stanice metra Hradčanská

Dnes ve 12:47

Dopravní podnik plánuje velkou modernizaci stanice metra Hradčanská na lince A. Začít by měla na přelomu let 2025 a 2026 a potrvá minimálně deset měsíců. Praha 6 požaduje, aby stanice v rámci rekonstrukce získala bezbariérový přístup.

Bubenečská ulice je průjezdná již v obou směrech

Dnes v 08:14

TSK v polovině června dokončila rekonstrukci vozovek v Bubenečské ulici a přípravu komunikace pro vznik zastávek autobusu.

K Ladronce vede lepší cesta

21. června 2024 ve 12:49

Od usedlosti Ladronka k nedávno realizovanému přejezdu pro cyklisty přes Podbělohorskou do ulice Nad Motolskou nemocnicí už dojedou všichni inlinisté a cyklisté po nové cestě.

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Další články
Nahoru