Dnes Sobota - dest 25°C
Zítra Neděle - oblacno 28°C
Sobota 13. 7. 2024
Svátek má Markéta
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Díky modernizaci osvětlení a vytápění ušetří FTN ročně sedm milionů korun
Pavilon D po modernizaci. Foto: FTN

Díky modernizaci osvětlení a vytápění ušetří FTN ročně sedm milionů korun

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) skončila modernizace osvětlení a vytápění ve dvaceti pavilonech včetně zateplení sedmi z nich, a to za plného provozu. Největší modernizační projekt v nemocnici za posledních 50 let sníží každoročně náklady na energie o 7 milionů korun. Informoval o tom mluvčí nemocnice Petr Sulek.

Revitalizace objektů začala loni na jaře. „Dnes máme úspěšně dokončenou největší modernizaci naší nemocnice za poslední půl století. Velmi mě těší, že od našich zaměstnanců, ale i pacientů, máme pozitivní zpětnou vazbu, že je to krok správným směrem. Například nové osvětlení přispívá k větší bezpečnosti práce, což je další bonus ke smluvně garantovanému snížení nákladů za elektřinu a plyn nejméně o 30 procent ročně, “ řekl ředitel FTN Zdeněk Beneš. 

Provoz naší nemocnice je podle něj nyní nejen energeticky úspornější, ale o šetrnější k životnímu prostředí. „Úspora představuje snížení emisí oxidu uhličitého o 2 500 tun ročně, na jehož pohlcení by byl třeba například les o velikosti 300 hektarů. 

Opatření na vylepšení energetického chodu nemocnice stála 54 milionů korun. Byla součástí celkové rekonstrukce starších pavilonu, která přišla na téměř 400 milionů korun bez DPH. Nemocnice hradila náklady z dotace Operačního programu životní prostředí, ze státního rozpočtu a také z vlastních zdrojů. 

K dosažení maximálního potenciálu energetických úspor bylo podle Beneše nutné provést rozsáhlé stavební úpravy objektů. 


Autor: puc

Praha 9: Vyplnění dotazníku do 15. července

Včera v 16:08

Až do pondělí 15. července zve Praha 9 k elektronickému vyplnění dotazníku, jehož cílem je poskytnout prostor k vyjádření představ obyvatel městské části o rozvoji vstupního prostranství do parku Zahrádky po obou stranách ulice Ivana Hlinky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Včera v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

V Rokytce se našlo mužské tělo

Včera v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Další články
Nahoru