Dnes Čtvrtek - oblacno 2°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Díky brusce se dostali do kontejneru na použitý textil

Dvojice s bruskou u kontejneru na textil neušla ve středu 20. září po třetí hodině ranní pozornosti obyvatelky z Libeřské ulice v Praze 12. Přivolaní strážníci muže a ženu vyslechli a přivolali státní kolegy. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.   

Pozorná obyvatelka si u kontejneru na textil všimla dvojice, která se snažila dostat dovnitř pomocí elektrické brusky, a zavolala na linku 156. Vyslaná hlídka spatřila na křižovatce ulic Libeřská x Cholupická muže a ženu, kteří nesli zelený pytel s textilem. 

Dvojici vyzvala k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Sedmatřicetiletý muž tvrdil, že šli kolem kontejneru, kde někdo řezal bruskou, a když je uviděl, dal se na útěk. Kontejner byl otevřený, tak si z něho vzali nějaký textil a brusku, kterou tam prchající nechal. 

Následně z batohu vyndal nejen brusku, ale i další nářadí. Jeho verze byla v rozporu s verzí oznamovatelky. Její popis dvojice seděl přesně. Své jednání teď budou 37letý muž a 29letá žena vysvětlovat přivolané státní policii. 


Autor: Alo

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru