Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Díky balvanu se dostal do starožitnictví, z něj ukradl šperky za 4,5 milionu korun
Lupič byl zatčen po příjezdu na hlavní nádraží. Zdroj foto: Policie ČR

Díky balvanu se dostal do starožitnictví, z něj ukradl šperky za 4,5 milionu korun

Kriminalisté zadrželi během několika dnů cizince, který se vloupal do starožitnictví v Praze 1, odkud si odnesl šperky za bezmála čtyři a půl milionu korun. O dopadení lupiče informoval mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Cílem neznámého muže se stalo starožitnictví v Platnéřské ulici v Praze 1. V pondělí 19. února si v nočních hodinách přinesl ke dveřím dva obrovské kameny a chvíli poté s jedním z nich prohodil skleněnou výplň dveří a vnikl dovnitř.

Tam za pomocí kladiva rozbil vitrínu, ze které odcizil přes devadesát kusů zlatých šperků, mezi kterými nechyběly ani kusy s diamanty. Ihned poté i s lupem utekl neznámo kam a svým jednáním tak způsobil škodu za bezmála čtyři a půl milionu korun. 

„Kriminalisté začali okamžitě po neznámém muži pátrat a zajistili všechny dostupné kamerové záznamy z širokého okolí. Jejich vyhodnocením zjistili, že se podezřelý ubytoval na nedalekém místě, ze kterého však krátce po vloupání odcestoval pryč ze země,“ popsal mluvčí.

Detektivové však už v tu dobu znali jeho totožnost, a tak zalarmovali jejich zahraniční kolegy, kteří jim ve sledování podezřelého výrazně pomohli. Po několika dnech se sledovaný muž opět vydal na cestu a kriminalisty nezmátl ani tím, že do Česka přicestoval přes tři státy.

Detektivové podezřelého zadrželi ihned poté, co vystoupil na Wilsonově nádraží z vlaku a rovnou tedy putoval na policejní služebnu. Při následném výslechu se ke skutku doznal a cestou mezinárodní spolupráce provedli kriminalisté domovní prohlídku v jeho rodné zemi, při které nalezli i část odcizených šperků. „Dále po zadržení vyplynulo najevo, že se obdobné trestné činnosti dopustil i v několika dalších státech Evropy,“ podotkl Hrdina.

„Jednatřicetiletý cizinec je stíhán vazebně a je obviněný ze spáchání trestného činu krádež ve čtvrtém odstavci, za což mu hrozí v případě odsouzení, s ohledem na způsobenou výši škody, až osmiletý pobyt za mřížemi,“ dodal.


Autor: Karel Netolický

V ubytovně byl pobodán muž

20. dubna 2024 v 18:41

V noci na sobotu byl pobodán po konfliktu na ubytovně v dolních Chabrech třicetiletý cizinec, kterého převezli záchranáři do nemocnice.

Při napadení v autoservisu v Řepích zemřel muž

19. dubna 2024 v 08:08

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne zasahovali u případu napadení v autoservisu v Řepích. Zemřel tam muž, dalšího policie zadržela.

Mladík měl halucinace, podle kamaráda užil LSD

9. dubna 2024 ve 14:46

Službu bez opilých nebo zdrogovaných lidí by strážníci sloužící v centru hlavního města hledali v paměti dlouho. Tentokrát šlo o 23letého mladíka po požití LSD.

Záměnu pacientek na Bulovce vyšetřuje policie jako ublížení na zdraví

29. března 2024 v 19:07

Záměnu pacientek ve Fakultní nemocnici Bulovka (FNB), kvůli které jedna z nich potratila, kriminalisté vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Na sociální síti X to v pátek uvedla policie. Oznámila také, že ji dnes kontaktoval právní zástupce jedné z pacientek. Zdravotníci...

Další články
Nahoru