Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 1°C
Sobota 27. 11. 2021
Svátek má Xenie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Diktát kapitalismu je podle nového vedení komunistů hlavním nepřítelem Česka
Vedení komunistů po svém zvolení, hovoří předsedkyně Kateřina Konečná. Zdroj foto: KSČM

Diktát kapitalismu je podle nového vedení komunistů hlavním nepřítelem Česka

KSČM po nedávném debaklu ve volbách do Poslanecké sněmovny obměnilo vedení. Zpět na politické výsluní se pokusí stranu dovést europoslankyně Kateřina Konečná a  její tým. Dle vyjádření straníků je jedním z hlavních úkolů komunistů v Česku boj proti kapitalismu a jeho důsledkům. 

Rýsující se nová vláda bude díky svému složení minimálně částečně odpovídat naturelu pravicových voličů. Komunisté, kteří poprvé v Parlamentu zcela vyklidili pozice, se snaží stylizovat do role bojovníků proti kapitalismu. Alespoň tak to vypadá z prohlášení, které z KSČM zaznívají.

„KSČM je jedinou stranou na české politické scéně, která nabízí alternativu diktatuře kapitálu,“ uvedla aktuálně strana na svém facebookovém profilu.

Podle nové předsedkyně strany Kateřiny Konečné je potřeba zavést silné progresivní zdanění. „Díky tomu by si polepšilo asi sedmdesát procent občanů a pracujících, zdanění musí být propojeno se zákazem vyvádění zisku do zahraničí. Pak je to zdanění bank a nadnárodních korporací, ale zároveň budování družstevních podniků a firem ve vlastnictví zaměstnanců,“ uvedla Konečná.

Bývalý poslanec Leo Luzar zastává v novém vedení KSČM post místopředsedy pro odborné zázemí. „Volič senior se nechal oklamat zvýšením důchodu a zapomněl na jedenácté přikázání: Peníze se staly modlou a tyranie nespoutaného kapitalismu zabíjí!. To jsou všichni ti Písaříci, ale i Babišové, Fialové, Rakušanové, Jurečkové, ti všichni politici tančící, jak kapitál píská,“ pustil se do kapitalismu. 

Místopředseda KSČM pro občanský sektor a zahraniční otázky Milan Krajča vidí před lidstvem jsou pouze dvě cesty – socialismus, nebo barbarství. 

„Socialistická alternativa pro nás rozhodně nesmí být pouhou deklaratorní součástí našeho programu, ale cílem, o jehož uskutečnění reálně usilujeme a který lidem vysvětlujeme ve snaze je pro něj získat. Jsem přesvědčen, že jako komunisté si důvěru zasloužíme, jen když budeme ve zřetelné opozici vůči stávajícímu kapitalistickému systému, pro který jsou vlastní vykořisťování, útlak a války,“ uvedl.


Autor: Karel Netolický

Jste hrdinové této doby, vzkázal pražský primátor zdravotníkům

23. listopadu 2021 v 19:12

„Jednotky intenzivní péče a ARO v nemocnicích se plní po celé republice a opět vyvstává nejen problém nedostatku covidových lůžek, ale hlavně nedostatku personálu. Protože se na to někdy zapomíná, všem lidem ve zdravotnictví bych rád veřejně vzkázal: Nebereme Vás jako samozřejmost. Víme, že už...

Další články
Nahoru