Dnes Pátek - zatazeno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Diktát kapitalismu je podle nového vedení komunistů hlavním nepřítelem Česka
Vedení komunistů po svém zvolení, hovoří předsedkyně Kateřina Konečná. Zdroj foto: KSČM

Diktát kapitalismu je podle nového vedení komunistů hlavním nepřítelem Česka

KSČM po nedávném debaklu ve volbách do Poslanecké sněmovny obměnilo vedení. Zpět na politické výsluní se pokusí stranu dovést europoslankyně Kateřina Konečná a  její tým. Dle vyjádření straníků je jedním z hlavních úkolů komunistů v Česku boj proti kapitalismu a jeho důsledkům. 

Rýsující se nová vláda bude díky svému složení minimálně částečně odpovídat naturelu pravicových voličů. Komunisté, kteří poprvé v Parlamentu zcela vyklidili pozice, se snaží stylizovat do role bojovníků proti kapitalismu. Alespoň tak to vypadá z prohlášení, které z KSČM zaznívají.

„KSČM je jedinou stranou na české politické scéně, která nabízí alternativu diktatuře kapitálu,“ uvedla aktuálně strana na svém facebookovém profilu.

Podle nové předsedkyně strany Kateřiny Konečné je potřeba zavést silné progresivní zdanění. „Díky tomu by si polepšilo asi sedmdesát procent občanů a pracujících, zdanění musí být propojeno se zákazem vyvádění zisku do zahraničí. Pak je to zdanění bank a nadnárodních korporací, ale zároveň budování družstevních podniků a firem ve vlastnictví zaměstnanců,“ uvedla Konečná.

Bývalý poslanec Leo Luzar zastává v novém vedení KSČM post místopředsedy pro odborné zázemí. „Volič senior se nechal oklamat zvýšením důchodu a zapomněl na jedenácté přikázání: Peníze se staly modlou a tyranie nespoutaného kapitalismu zabíjí!. To jsou všichni ti Písaříci, ale i Babišové, Fialové, Rakušanové, Jurečkové, ti všichni politici tančící, jak kapitál píská,“ pustil se do kapitalismu. 

Místopředseda KSČM pro občanský sektor a zahraniční otázky Milan Krajča vidí před lidstvem jsou pouze dvě cesty – socialismus, nebo barbarství. 

„Socialistická alternativa pro nás rozhodně nesmí být pouhou deklaratorní součástí našeho programu, ale cílem, o jehož uskutečnění reálně usilujeme a který lidem vysvětlujeme ve snaze je pro něj získat. Jsem přesvědčen, že jako komunisté si důvěru zasloužíme, jen když budeme ve zřetelné opozici vůči stávajícímu kapitalistickému systému, pro který jsou vlastní vykořisťování, útlak a války,“ uvedl.


Autor: Karel Netolický

Radní Zábranský: Praha se při zrušení stanovišť pro koňské povozy inspirovala v zahraničí

Včera v 17:53

„Pražští radní na konci loňského roku rozhodli o zrušení stanovišť pro koňské povozy na Staroměstském náměstí a ve Stromovce, a to od roku 2023. Praha se v této věci inspirovala u jiných zahraničních měst, jako je Paříž, Londýn, Oxford, Barcelona, Řím, Montreal či Chicago. Koňské povozy sice...

Prokop: Zastupitelé ANO prosadili diskusi s odborníky a chovateli koní na program zastupitelstva

Včera v 15:27

Podle zastupitelů hnutí ANO je nedávný zákaz provozu koňských spřežení v centru města velmi sporný, protože radní rozhodli pouze na základě pohledu jedné ze stran a nevyslechli si argumenty protistrany, pro kterou hovoří například pravidelné kontroly veterinární správy. V tiskovém prohlášení...

Náměstek Hlubuček: Trolejbusy snižujeme emise v MHD a naplňujeme tak Klimatický plán Prahy

15. ledna 2022 v 15:59

Do Prahy se po více než půl století vrací trolejbusy, které na některých trasách nahradí autobusy s dieselovým pohonem. Podle náměstka primátora pro oblast životního prostředí, infrastruktury, technické vybavenosti a bezpečnosti Petra Hlubučka (STAN) jde o další z projektů na poli udržitelné...

Vedení Prahy 13 kritizuje zdražení svozu odpadu na sídlištích, obává se vzniku černých skládek

4. ledna 2022 v 16:55

Většině obyvatel hlavního města se od začátku letošního roku zvýšily ceny za svoz odpadu. Pražští zastupitelé totiž před Vánoci schválili vyhlášku s novým výpočtem cen, který je nutný kvůli novele odpadového zákona. Ceny se zvýšily nejvíce v případě velkých kontejnerů na sídlištích, kde to je...

Další články
Nahoru