Dnes Čtvrtek - zatazeno 29°C
Zítra Pátek - bourky 27°C
Čtvrtek 30. 6. 2022
Svátek má Šárka
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Diktát kapitalismu je podle nového vedení komunistů hlavním nepřítelem Česka
Vedení komunistů po svém zvolení, hovoří předsedkyně Kateřina Konečná. Zdroj foto: KSČM

Diktát kapitalismu je podle nového vedení komunistů hlavním nepřítelem Česka

KSČM po nedávném debaklu ve volbách do Poslanecké sněmovny obměnilo vedení. Zpět na politické výsluní se pokusí stranu dovést europoslankyně Kateřina Konečná a  její tým. Dle vyjádření straníků je jedním z hlavních úkolů komunistů v Česku boj proti kapitalismu a jeho důsledkům. 

Rýsující se nová vláda bude díky svému složení minimálně částečně odpovídat naturelu pravicových voličů. Komunisté, kteří poprvé v Parlamentu zcela vyklidili pozice, se snaží stylizovat do role bojovníků proti kapitalismu. Alespoň tak to vypadá z prohlášení, které z KSČM zaznívají.

„KSČM je jedinou stranou na české politické scéně, která nabízí alternativu diktatuře kapitálu,“ uvedla aktuálně strana na svém facebookovém profilu.

Podle nové předsedkyně strany Kateřiny Konečné je potřeba zavést silné progresivní zdanění. „Díky tomu by si polepšilo asi sedmdesát procent občanů a pracujících, zdanění musí být propojeno se zákazem vyvádění zisku do zahraničí. Pak je to zdanění bank a nadnárodních korporací, ale zároveň budování družstevních podniků a firem ve vlastnictví zaměstnanců,“ uvedla Konečná.

Bývalý poslanec Leo Luzar zastává v novém vedení KSČM post místopředsedy pro odborné zázemí. „Volič senior se nechal oklamat zvýšením důchodu a zapomněl na jedenácté přikázání: Peníze se staly modlou a tyranie nespoutaného kapitalismu zabíjí!. To jsou všichni ti Písaříci, ale i Babišové, Fialové, Rakušanové, Jurečkové, ti všichni politici tančící, jak kapitál píská,“ pustil se do kapitalismu. 

Místopředseda KSČM pro občanský sektor a zahraniční otázky Milan Krajča vidí před lidstvem jsou pouze dvě cesty – socialismus, nebo barbarství. 

„Socialistická alternativa pro nás rozhodně nesmí být pouhou deklaratorní součástí našeho programu, ale cílem, o jehož uskutečnění reálně usilujeme a který lidem vysvětlujeme ve snaze je pro něj získat. Jsem přesvědčen, že jako komunisté si důvěru zasloužíme, jen když budeme ve zřetelné opozici vůči stávajícímu kapitalistickému systému, pro který jsou vlastní vykořisťování, útlak a války,“ uvedl.


Autor: Karel Netolický

Prokop: Kompetenční centrum digitalizace? Pražany to bude hodně stát, ale nic z toho nevznikne

10. května 2022 v 08:56

Pražští radní včera opět schválili Smlouvu o zajištění služeb kompetenčního centra digitalizace procesů, agend a jejich robotizace. Kriticky na to reagoval předseda hnutí ANO v Praze Ondřej Prokop.

Prokop: Koalice primátora Hřiba kryje Čižinského Prahu Sobě a odmítla projednat předražené stěhování TSK

28. dubna 2022 ve 14:50

Dnes jsem na jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy navrhoval projednat sporné a předražené stěhování Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK do nových prostor. Otazníků je hned několik a domnívám se, že se zvláště náměstek primátora Adam Scheinherr, který za stěhováním stojí, má z čeho...

Poslankyně Zajíčková: Návrh novely zákona o pedagogických pracovnících obsahuje řadu smysluplných změn

17. dubna 2022 v 06:28

Návrh novely například zavádí adaptační období pro začínající učitele, které by mělo snížit riziko brzkého odchodu mladých učitelů ze školství. Další významnou změnou je ukotvení uvádějícího, provázejícího i třídního učitele a garance platů pedagogických pracovníků navázáním na průměrnou mzdu...

Vyjádření pražských politiků k napadení Ukrajiny

24. února 2022 v 16:21

Pražští zastupitelé dnes schválili okamžitý finanční dar ve výši 10 milionů korun humanitární organizaci Člověk v tísni na pomoc obyvatelům Ukrajiny, která se v noci na čtvrtek stala terčem ozbrojené invaze ze strany Ruska. Na potřebě pomoci Ukrajině a potřebě vyjádřit s ní solidaritu se shodují...

Udženija: Kvůli asociální a diskriminační politice se Pražané bojí o střechu nad hlavou

24. února 2022 v 11:36

„Adam Zábranský, pražský radní pro bydlení a transparentnost za Pirátskou stranu se v médiích rád chlubí, co všechno dělá pro to, aby Pražané měli dostupné bydlení. Realita je ale opačná. Kvůli nové strategii magistrátu musí nájemci místo smlouvy na dobu neurčitou každé dva roky čekat na...

Další články
Nahoru