dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Pražský život

Dialog Jessenius připravil setkání onkologických pacientek

U příležitosti Světového dne boje proti rakovině zorganizovala obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius 4. února setkání onkologických pacientek a žen, kterým není lhostejné jejich zdraví. Cílem akce bylo zdůraznit význam prevence a zdravé životosprávy při léčbě i po ní. Také proto se místem jejich setkání stalo bistro nové sítě prodejen kvalitních a čerstvých potravin DELMART na pražském Andělu.

Nejčastějším zhoubným onemocněním u žen v ČR je rakovina prsu, a proto se akce věnovala především této problematice.

„Příběhy vyléčených pacientek jsou dokladem toho, jak nesmírně důležitá je pro úspěšnou léčbu včasná diagnóza,“ uvádí ředitelka Dialogu Jessenius Michaela Tůmová, která přítomným ženám ukázala na speciální maketě prsou, jak se správně samovyšetření provádí, a zdůraznila, kdy je na to ten nejlepší čas.

„Ženy se často vymlouvají, že nemají čas a zapomínají. Proto jsme vytvořili aplikaci Ruce na prsa do mobilu, která je každý měsíc upozorní, že teď je ta nejlepší doba najít si deset minut na samovyšetření,“ dodává Michaela Tůmová.

Jednoduchá a přehledná aplikace je ke stažení zdarma a nabízí kromě kalendáře i detailní popis samovyšetření, včetně odkazu na odlehčenou formou zpracované instruktážní video a tipy, kam se obrátit pro odbornou pomoc, pokud při vyšetření ženy zjistí problém.

Smyslem setkání bylo také ukázat, jakou roli v během léčby i po ní může sehrát správná životospráva, změna životního stylu a pozitivní přístup k životu.

I když setkání v DELMARTU probíhalo v úzkém kruhu, již brzy budou mít i další ženy a dívky příležitost získat informace a naučit se na speciálním fantomu správný postup samovyšetření.

„V loňském roce se nám podařilo proškolit na 4000 žen a dívek, které navštívily náš stánek v obchodních centrech po celé republice během naší road show“ uvádí Michaela Tůmová a dodává: „I letos proto chceme v této aktivitě pokračovat a kromě center realizovat podobné akce na vysokých školách a dalších místech.“

Již v úterý 17. února startuje v nákupním centru PALLADIUM druhý ročník kampaně Ruce na prsa. V 11. hodin zde slavnostně otevře edukační stánek herečka Veronika Nová, jejíž sestra také úspěšně absolvovala léčbu rakoviny prsu. Následovat pak budou až do konce června zastávky v 7 dalších obchodních centrech na různých místech republiky.


Další články
Nahoru