Dnes Čtvrtek - oblacno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životPřednášky

Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

6. 2. 2023
Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních narativů. 

Cyklus diskuzí bude zahájen rozhovorem s Alexandrou Alvarovou v pondělí 6. února v Kampusu Hybernská.

„Vedení Univerzity Karlovy vnímá svůj závazek využívat znalostní potenciál akademické obce ve prospěch řešení problémů, kterým jako společnost čelíme. Jedním z nich jsou i dezinformace. Skrze celospolečenskou debatu, univerzitní výuku a výzkum můžeme zásadním způsobem přispět k jejich analyzování i vyvracení,” uvedla rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková.

Dezinformační sondy Marie Koldinské v Kampusu Hybernská
Dezinformační sondy Marie Koldinské jsou sérií veřejných diskuzí s výraznými osobnostmi, které se zabývají problematikou dezinformací. Projekt si klade za cíl zviditelnit jejich vybrané aspekty a na základě zasvěcené diskuze s expertkami a experty na danou problematiku nastínit způsoby, jak na ně reagovat, bránit jejich šíření a cíleně budovat informačně gramotnou společnost.

„Výzvy spojené s dezinformacemi jsou natolik komplexní, že účinná reakce je možná jedině ve spojení několika vědních oborů a institucí,“ říká Marcel Kraus, manažer Kampusu Hybernská. „Prostor pro setkávání a otevřenou debatu mezi nejrůznějšími aktéry akademického i mimoakademického života je to, co Kampus Hybernská nabízí,” dodává.

Zahájení řady debat proběhne 6. února od 18 hodin v Kampusu Hybernská. Pozvání přijala Alexandra Alvarová, autorka bestsellerů Průmysl lži a Krmit démony.

Diskuze s osobnostmi z akademické sféry, médií i centrálních orgánů státní správy se budou věnovat dezinformačním narativům v oblasti propagandy, médií, historie, ekologie nebo ezoteriky.

Autorkou projektu, scenáristkou a moderátorkou řady je historička a vysokoškolská pedagožka doc. Marie Koldinská z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, dlouholetá spolupracovnice České televize (pořad Historie.cs ad.).

Autor: Hla

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

Dnes v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

Dnes v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

Dnes v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

Dnes v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

PVK oslaví světový den vody

Včera v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

Včera v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

Včera v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

27. února 2024 ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu

27. února 2024 ve 13:51

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí probíhá do 3. března v Kině Lucerna. Představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti. Všechny...

Praha 1: Protipovodňové cvičení na ochranu Žofína

27. února 2024 v 08:16

Praha 1 a Jednotka SDH Praha 1 zvou na protipovodňové cvičení ochrany Žofína.

Další články
Nahoru