Dnes Pátek - zatazeno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 8°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražský životPřednášky

Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

6. 2. 2023
Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních narativů. 

Cyklus diskuzí bude zahájen rozhovorem s Alexandrou Alvarovou v pondělí 6. února v Kampusu Hybernská.

„Vedení Univerzity Karlovy vnímá svůj závazek využívat znalostní potenciál akademické obce ve prospěch řešení problémů, kterým jako společnost čelíme. Jedním z nich jsou i dezinformace. Skrze celospolečenskou debatu, univerzitní výuku a výzkum můžeme zásadním způsobem přispět k jejich analyzování i vyvracení,” uvedla rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková.

Dezinformační sondy Marie Koldinské v Kampusu Hybernská
Dezinformační sondy Marie Koldinské jsou sérií veřejných diskuzí s výraznými osobnostmi, které se zabývají problematikou dezinformací. Projekt si klade za cíl zviditelnit jejich vybrané aspekty a na základě zasvěcené diskuze s expertkami a experty na danou problematiku nastínit způsoby, jak na ně reagovat, bránit jejich šíření a cíleně budovat informačně gramotnou společnost.

„Výzvy spojené s dezinformacemi jsou natolik komplexní, že účinná reakce je možná jedině ve spojení několika vědních oborů a institucí,“ říká Marcel Kraus, manažer Kampusu Hybernská. „Prostor pro setkávání a otevřenou debatu mezi nejrůznějšími aktéry akademického i mimoakademického života je to, co Kampus Hybernská nabízí,” dodává.

Zahájení řady debat proběhne 6. února od 18 hodin v Kampusu Hybernská. Pozvání přijala Alexandra Alvarová, autorka bestsellerů Průmysl lži a Krmit démony.

Diskuze s osobnostmi z akademické sféry, médií i centrálních orgánů státní správy se budou věnovat dezinformačním narativům v oblasti propagandy, médií, historie, ekologie nebo ezoteriky.

Autorkou projektu, scenáristkou a moderátorkou řady je historička a vysokoškolská pedagožka doc. Marie Koldinská z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, dlouholetá spolupracovnice České televize (pořad Historie.cs ad.).

Autor: Hla

Veletrh: Starožitnosti jako investice

Dnes v 10:56

Asociace starožitníků pořádá na Novoměstské radnici v Praze 2 již 48. veletrh starožitností Antique. Ve dnech 20. – 23. dubna několik desítek starožitníků představí to nejzajímavější ze své nabídky.

Dvojka kulturní. Radnice spustila novou facebookovou stránku

Dnes v 10:20

Hudba, divadlo, literatura, výtvarné umění. Nová facebooková stránka nabídne nejrůznější tipy, kam v Praze 2 vyrazit za kulturou.

V Praze 10 se budou uklízet veřejná prostranství

Včera ve 21:24

V letošním roce se v desáté městské části iniciativa „Společně ukliďme Prahu 10“ opět zapojuje do národních kampaní „Ukliďme Česko“ – www.uklidmecesko.cz a „Ukliďme svět“ – www.uklidmesvet.cz. Obě dobrovolnické kampaně se hlásí k čistotě přírody a dalších veřejných prostor mimo město i v něm....

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 13. týden

Včera v 19:30

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6: Oslavy Velikonoc v Písecké bráně

Včera v 19:13

Tradiční oslavy Velikonoc v Písecké bráně v Praze 6 začínají v neděli 26. března ve 14 hodin. Vystoupí dětský soubor Sedmihlásek, bude se upalovat Morana, uvidíte výstavu fotografií a těšte se na Velikonoční rej.

Pražský festival piva představí 50 pivovarů

Včera v 11:09

Ve dnech 31. března a 1. dubna se v areálu Pražské tržnice v Holešovicích v hale 13 a v přilehlém okolí koná Pražský festival piva.

Den Země Prahy 14: Městská část chystá bohatý program

22. března 2023 v 10:07

Hry, soutěže i poučení a bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení. To všechno vás čeká ve čtvrtek 20. dubna na Dni Země Prahy 14 na prostranství u stanice metra Rajská zahrada.

Mezinárodní výstava koček 2023

22. března 2023 v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Zoo Praha zahájí v sobotu hlavní sezónu

22. března 2023 v 09:12

V sobotu 25. března zahájí Zoo Praha svou 92. hlavní sezónu. Slavnostní program začne v 11 hodin na terase Vzdělávacího centra.

Vtípečky se zelím a vodní dýmky

22. března 2023 v 08:59

Spojení humoru a vodních dýmek nabízí akce komediální skupiny Vtípečky se zelím, která se koná v sobotu 25. března od 20 hodin v pražském podniku Mopra Lounge & Bar. Do shisha baru zavítá celkem šest neokoukaných tváří českého stand upu – Lukáš Kaňka, Jiří Štraub, Zdeněk Hruška, Ondřej Cabal,...

Další články
Nahoru