dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Pražský život

Deylova konzervatoř se otevírá obyvatelům Prahy 1

V půli března uspořádala malostranská Konzervatoř Jana Deyla koncert svých studentů a pedagogů pro obyvatele Prahy 1, a to ve spolupráci se sdružením občanů Pro Jedničku. Na dobrovolném vstupném byly po koncertě vybrány téměř tři tisíce korun, které ředitelce školy Naděždě Ostřanské předalo tento týden předsednictvo spolku Pro Jedničku.

Na koncertu studentů a pedagogů Deylovy konzervatoře pro slabozraké zazněly například skladby Antonína Dvořáka či Zdeňka Fibicha. Úspěch měli flétnisté či pěvkyně, bouřlivé ovace sklidily za svá sóla klavíristky. Asi hodinový koncert si v sálu J. Drtiny přímo v konzervatoři vychutnalo okolo šedesáti posluchačů.

„Ti pak složili na dobrovolném vstupném částku 2950 korun, kterou jsme s radostí škole předali na podporu slabozrakých studentů,“ uvedla za spolek Pro Jedničku, který na koncert do konzervatoře obyvatele Prahy 1 pozval, jeho předsedkyně Kateřina Klasnová.

Spolu s místopředsedy Pavlem Vandasem a Lukášem Bechem za spolek předala symbolický šek a finance ředitelce školy, Naděždě Ostřanské. „Jsem opravdu v rozpacích z toho, že se v prostorách školy vybíraly na naše žáky peníze, bylo to překvapení. Jsem moc ráda, jak vřele byly koncertní výkony studentů a pedagogů přijaty. A těším se, že ve spolupráci se spolkem Pro Jedničku budeme pořádat koncerty pravidelně a Deylovu konzervatoř tak otevřeme pro obyvatele Prahy 1,“ uvedla Ostřanská.

Další koncert Deylovy konzervatoře pro obyvatele Prahy 1, ve spolupráci se spolkem Pro Jedničku, by se měl konat v pondělí 23. června.


Další články
Nahoru