Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Devítka podporuje dvě kluziště, bruslit se bude minimálně do konce února
Radnice pořádala dětský den s akcí Ukaž vysvědčení a brusli zdarma. Foto: P9

Devítka podporuje dvě kluziště, bruslit se bude minimálně do konce února

Devátá městská část podporuje bruslení na dvou kluzištích ve veřejných parcích. V parku Přátelství na Proseku a v parku Podviní ve Vysočanech se bude bruslit minimálně ještě celý únor. Pokud bude zájem pokračovat a počasí to dovolí, ledové plochy budou fungovat i v březnu.

„Ceny energií straší každého starostu, to ale nemůže být důvod přestat podporovat sportování. Bruslení je zejména mezi dětmi velmi oblíbené a jsem rád, že i školy využívají tyto kluziště ke zpestření hodin tělocviku,“ říká starosta Prahy 9 Tomáš Portlík.

„V hokeji a krasobruslení jsme bývali velmoc. Podobně jako jízda na kole patří k výbavě dítěte umět se postavit na brusle. Zamrzlý rybník už je dnes rarita, musíme jim tedy dopřát led jinak,“ je přesvědčen místostarosta Prahy 9 Adam Vážanský, který má na starosti sport.

Toto úterý na obou kluzištích pořádala městská část spolu s provozovateli dětský den s akcí Ukaž vysvědčení a brusli zdarma. Adam Vážanský při té příležitostí na Kluzišti Podviňák zavzpomínal na sourozence Romanovi – nejúspěšnější pár v dějinách československého krasobruslení. Ti začínali s bruslením kousek od Podviní na Pragovce. Starosta i místostarosta v úterý nasadili brusle a pár figur dětem předvedli poté, co jim za vysvědčení předali dárky. „Dobré vysvědčení je důležité, ale život nás naučil, že samé jedničky nejsou to nejdůležitější. Každá příležitost, která se dá využít k rozpohybování dětí, je ale výborná,“ dodal starosta Prahy 9 Tomáš Portlík.

Stadion v Parku Podviní začal fungovat loni v listopadu. Před Vánocemi se otevřelo i Kluziště Střížkov. To zatraktivnilo Park Přátelství, který v minulém roce městská část rozšířila a dobudovala. Kluziště se v létě změní ve fontánu.  Kluziště Střížkov je v provozu každý den až do večerních hodin, nabízí navíc služby jako broušení bruslí nebo bruslařskou školičku. Ledovou plochu si je možné i pronajmout. Základní a mateřské školy z Devítky mají dopoledne bruslení zdarma. U obou kluzišť je půjčovna bruslí a občerstvení.


Autor: Hla

Den plný Pokémonů podruhé na radnici

Dnes v 10:35

Fanoušci Pokémonů se mohou těšit na druhý Pokémon den, který se koná v neděli 26. března v multifunkčním sále radnice od 10 do 18 hodin.

Cestování s dětmi FEST

Včera v 08:13

Festival pro ty, které láká cestování s dětmi, ale potřebují dodat kuráž od zkušených cestovatelských rodin známých ze sítí se koná 15. dubna v KC Unitaria. Připraveno je osm přednášek, panelová diskuze a den plný nápadů, plánování a inspirace. Děti se zabaví v dětském koutku a v připravených...

Přivítejte jaro v parku za Staroměstskou radnicí

21. března 2023 ve 12:15

Divadla nebo kouzelník. Děti mohou přivítat jaro v parku na Staroměstském náměstí. První z pohádek bude k vidění 23. března.

Turnaj ve stolním tenise O plecháček

20. března 2023 ve 20:24

Čtyři stoly, čtyři kategorie a krásné ceny v neděli 26. března na turnaji ve stolním tenise.

Doremifa 2023 v Praze 13

20. března 2023 v 19:12

Soutěž pro všechny nadšené hudebníky a zpěváky Doremifa se koná ve čtvrtek 30. března v sále radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí.

Maraton pro roztroušenou sklerózu podpoří pacienty s tímto onemocněním

20. března 2023 v 09:31

Symbolicky zdolat trasu z Maratonu do Athén se pokusí pacienti s roztroušenou sklerózou. Zapojí se do Maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS) a společným cvičením, procházkou i jízdou na rotopedu pokoří vzdálenost 42 kilometrů. Na maratonce letos čekají lekce jógy, tai-či...

Březnové plavání s Prahou 1

18. března 2023 ve 21:52

Závod v plavání O pohár Prahy 1 se koná v bazénu Tyršova domu v sobotu 25. března od 14 do 18 hodin.

Praha 9: Klub pro děti Harfika

17. března 2023 v 17:17

Devátá městská část na Proseku zřizuje volnočasový klub pro děti Harfika. Jeho cílem je vytvořit bezpečný prostor pro všechny holky a kluky od 8 do 17 let, kteří hledají místo, kde se scházet, popovídat si nebo se něco nového naučit.

Nordic walking v Praze 14

15. března 2023 ve 14:59

Dynamická chůze se speciálními sportovními holemi s Hanou Dvořákovou v pondělí 20. března.

S Běžeckou školou Prahy 4 na Dívčí hrady

14. března 2023 v 11:52

Předposlední výběh Běžecké školy Prahy 4 ze Žlutých lázní bude pro pomalou skupinu 8 kilometrů s perfektními výhledy na Prahu 4 z Dívčích hradů.

Pohádka: Divadlo Malé Čarodějnice

10. března 2023 v 18:26

Komorní muzikál pro spoustu loutek a jednu herečku na motivy knihy Otfrieda Preußlera v sobotu 11. března v 15 hodin na Plechárně.

Praha 11 připravuje dětská hřiště na jaro

10. března 2023 v 18:21

Praha 1 prostřednictvím Jihoměstské majetkové zahájila údržbu dětských a sportovních hřišť před sezónou.

Praha 9: Strašidelná sobota na kluzišti Střížkov

9. března 2023 v 16:51

V sobotu 11. března večer se můžete rozloučit se střížkovským kluzištěm v Parku Přátelství. Od osmnácti hodin vás čeká strašidelná atmosféra na ledě a každý, kdo této atmosféře přispěje svým outfitem, tak má vstup na led zdarma.

Další články
Nahoru