Dnes Úterý - oblacno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Devítka podporuje dvě kluziště, bruslit se bude minimálně do konce února
Radnice pořádala dětský den s akcí Ukaž vysvědčení a brusli zdarma. Foto: P9

Devítka podporuje dvě kluziště, bruslit se bude minimálně do konce února

Devátá městská část podporuje bruslení na dvou kluzištích ve veřejných parcích. V parku Přátelství na Proseku a v parku Podviní ve Vysočanech se bude bruslit minimálně ještě celý únor. Pokud bude zájem pokračovat a počasí to dovolí, ledové plochy budou fungovat i v březnu.

„Ceny energií straší každého starostu, to ale nemůže být důvod přestat podporovat sportování. Bruslení je zejména mezi dětmi velmi oblíbené a jsem rád, že i školy využívají tyto kluziště ke zpestření hodin tělocviku,“ říká starosta Prahy 9 Tomáš Portlík.

„V hokeji a krasobruslení jsme bývali velmoc. Podobně jako jízda na kole patří k výbavě dítěte umět se postavit na brusle. Zamrzlý rybník už je dnes rarita, musíme jim tedy dopřát led jinak,“ je přesvědčen místostarosta Prahy 9 Adam Vážanský, který má na starosti sport.

Toto úterý na obou kluzištích pořádala městská část spolu s provozovateli dětský den s akcí Ukaž vysvědčení a brusli zdarma. Adam Vážanský při té příležitostí na Kluzišti Podviňák zavzpomínal na sourozence Romanovi – nejúspěšnější pár v dějinách československého krasobruslení. Ti začínali s bruslením kousek od Podviní na Pragovce. Starosta i místostarosta v úterý nasadili brusle a pár figur dětem předvedli poté, co jim za vysvědčení předali dárky. „Dobré vysvědčení je důležité, ale život nás naučil, že samé jedničky nejsou to nejdůležitější. Každá příležitost, která se dá využít k rozpohybování dětí, je ale výborná,“ dodal starosta Prahy 9 Tomáš Portlík.

Stadion v Parku Podviní začal fungovat loni v listopadu. Před Vánocemi se otevřelo i Kluziště Střížkov. To zatraktivnilo Park Přátelství, který v minulém roce městská část rozšířila a dobudovala. Kluziště se v létě změní ve fontánu.  Kluziště Střížkov je v provozu každý den až do večerních hodin, nabízí navíc služby jako broušení bruslí nebo bruslařskou školičku. Ledovou plochu si je možné i pronajmout. Základní a mateřské školy z Devítky mají dopoledne bruslení zdarma. U obou kluzišť je půjčovna bruslí a občerstvení.


Autor: Hla

Dětský den na Patnáctce na hřišti v Chudenické

Dnes v 08:52

Praha 15 zve na Dětský den na Patnáctce ve čtvrtek 30. května od 16 hodin.

Praha 14 vyhlásila nejlepší sportovce roku

Včera v 09:47

Z havajského Big Islandu přivezla svůj triumf nejlepší sportovkyně Prahy 14 za loňský rok. Vítězkou čtvrtého ročníku už tradiční ankety se stala Bára Besperát. Na společenském večeru, který se na konci března konal v kulturním domě Kyje, za ni převzal cenu manžel Tomáš, protože ona už se...

Poznávejte krásy Prahy 10 na kole

21. dubna 2024 v 16:26

Cyklojízdy Prahy 10 s průvodcem jsou skvělou příležitostí k setkání s dalšími cyklisty a k aktivnímu strávení volného času.

Čarodějnice na Ladronce 2024

19. dubna 2024 v 15:55

Čarodějnice na Ladronce v úterý 30. dubna. Soutěže, workshopy, špekáčky, čarodějná stezka nebo sportovní aktivity. Začíná se ve 13 hodin a vstup je zdarma.

Butky Park: Den, kdy vám narostou křídla

19. dubna 2024 v 09:12

V sobotu 20. dubna zahajuje sezónu multifunkční Butky Park a na své si přijdou děti i jejich rodiče. Bohatý program provoní street festival s jídlem, inspiraci nabídnou taneční i parkour workshopy a tělo roztančí koncert kapely Eddie Stoilow. Vstup je zdarma

Víkend plný pohybu a hokejové zábavy s Patem a Matem

19. dubna 2024 v 08:11

Během víkendu 20. – 21. dubna se střecha obchodního centra Galerie Harfa stane sportovním areálem, kde rodiny s dětmi prožijí nezapomenutelný čas plný pohybu a zábavy. V rámci víkendové akce si děti na Terasách Harfa vyzkouší v Česku populární hokej pod dozorem profesionálů, zatímco roztomilí...

Průzkum: Klesá počet dětí v organizovaném sportu

18. dubna 2024 v 07:40

Pokles sportujících dětí v České republice se nedaří zastavit. Naopak se stále prohlubuje. Zatímco v roce 2022 chodilo pravidelně do sportovních klubů 51 % dětí, v letošním průzkumu od agentury SANEP počet klesl na 46 %. Rovněž u mládeže strmě upadá zájem o pohybové aktivity během dne, a naopak...

Den Země v Centrálním parku

16. dubna 2024 v 19:16

Na tradiční oslavu Dne Země v Centrálním parku, která bude zahájena společnou výsadbou dubu na loučce poblíž hřiště Sova, zve v úterý 23. dubna radnice Prahy 13.

Praha 9: Čarodějnice na Kolčavce

16. dubna 2024 v 09:27

Praha 9 zve na Čarodějnice v úterý 30. dubna od 15 do 20 hodin na louku před pivovarem Nad Kolčavkou v Libni.

Praha 1: Duševní zdraví dětí - deprese, úzkost, sebepoškozování

15. dubna 2024 v 07:20

Webinář se koná ve čtvrtek 25. dubna od 16 hodin.

V Praze 4 otevřeli Doupě, klub bude pomáhat dětem a mladistvým

14. dubna 2024 v 08:46

Praha 4 má nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, klub Doupě. Klub s nízkým prahem znamená, že je otevřen dětem a mládeži bez nutnosti udávat jméno, věk, adresu či jiné osobní údaje. Pomáhat bude hlavně dětem a mladistvým, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci nebo jsou takovou situací...

Divadelní festival pro děti

14. dubna 2024 v 01:44

Praha 6 zve 19. – 20. dubna všechny děti se zájmem o divadlo na již 8. ročník divadelního festivalu ŠESTKAfest. Festival přináší možnost seznámit se s tvorbou dětských a studentských souborů ze Stanice techniků, ale i dalších přizvaných hostů.

Další články
Nahoru