dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Pražská politika

Devět žalob na komunální volby

Na pražský městský soud dorazilo ve středu a včera dalších šest podnětů napadajících komunální volby. Celkem tak soud již eviduje devět žalob, které se domáhají přezkoumání hlasování do zastupitelstev Prahy 1, 4, 5, 7, 10, 13 a na magistrát hlavního města. Jedna ze žalob nesměřuje k výsledkům voleb, ale požaduje vyhlášení místního referenda v desáté městské části.

Soudu běží dvacetidenní lhůta, během níž by měl podněty vyřešit.

Podle ČTK volby napadají zejména jednotlivci. Podněty ale podali také například komunisté, kteří zpochybňují volby v Praze 13, nebo hnutí Desítka pro domácí, kterou založili především fanoušci fotbalových Bohemians. Hnutí požaduje přezkoumání voleb v Praze 10.

Návrh na vyslovení neplatnosti výsledků hlasování v Praze 5 se pak vyskytuje ve dvou žalobách, zneplatnění voleb na magistrát požadují hned tři stěžovatelé.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru