dnes
Středa - obcasny-dest
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - snih-dest
4°C
Devět bran se v Praze otevře slovenské židovské kultuře
Kafkův Zámek v podání bratislavského souboru Astorka Korzo´90. Foto: divadlokomedie.eu

Devět bran se v Praze otevře slovenské židovské kultuře

Celý příští týden bude v Divadle Komedie v Praze 1 probíhat podzimní část 14. ročníku festivalu Devět bran. Ta je náhradou za letní část, která se měla uskutečnit v Divadle pod Palmovkou, avšak musela být z důvodu poškození divadla povodněmi zrušena.

14. ročník festivalu Devět bran, který začne v pondělí 7. října a skončí příští neděli, je věnován slovenské židovské kultuře. Program je – jako každý ročník festivalu – složen z hudebních vystoupení, filmových projekcí a divadelních představení.

Prezentovat se v rámci podzimní části bude například vynikající a mnoha prestižními cenami ověnčený bratislavský divadelní soubor Astorka Korzo´90 s představením Franze Kafky Zámek.

V rámci hudební části vystoupí Kaschauer Klezmer Band, dále romský hudebník Mario Bihári a skupina Bachtale Apsa. Kromě těchto slovenských uměleckých souborů vystoupí v rámci festivalu také zástupci českých umělců, které bude reprezentovat Divadlo Komedie v představení Past, v hudební části to pak budou skupina Menorah a legendární undergroundová kapela DG 307 s Pavlem Zajíčkem.

Festival Devět bran rovněž uctí památku režiséra Jiřího Krejčíka, který letos v srpnu zemřel. Jiří Krejčík byl dlouhá léta v přátelském vztahu s Arnoštem Lustigem, který byl až do své smrti v únoru 2011 prezidentem festivalu Devět bran.

Promítat se budou Krejčíkovy filmy Polnočná omša a Božská Ema, kde hrají vynikající čeští i slovenští herci. K jednotlivým filmovým projekcím budou přizváni rovněž tvůrci a návštěvníci festivalu tak budou mít jedinečnou možnost s nimi o jejich práci diskutovat.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru