Dnes Pátek - zatazeno 17°C
Zítra Sobota - oblacno 16°C
Pátek 20. 5. 2022
Svátek má Zbyšek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Developer přepracoval projekt bytových domů na Kamýku, i ten Praha 12 odmítla
V místech, kde se ulice Durychova (uprostřed) stáčí do ulice U Kamýku, chce developer postavit dva věžáky zvané Bytový dům Kamýk. Takto měl vypadat projekt podle původních plánů, aktuálně byl snížen. Vizualizace: Trigema

Developer přepracoval projekt bytových domů na Kamýku, i ten Praha 12 odmítla

Vedení radnice Prahy 12 odmítlo i přepracovaný projekt dvou bytových domů na Kamýku. Původní projekt byl o několik pater snížen, avšak podle městské části je stále předimenzovaný a zhoršil by v okolí dopravní situaci i kvalitu života. ČTK to včera sdělila mluvčí městské části Eva Burianová.

Proti výstavbě, kterou plánovala společnost Trigema, se v minulosti postavili kromě radnice také místní obyvatelé. Na jejich stranu se před více než rokem přidaly magistrát a ministerstvo pro místní rozvoj, podle nich byl záměr v rozporu s územním plánem.

„Stále přetrvává předimenzovanost navrženého objektu ve srovnání s okolní zástavbou. Hrozí, že ve velké míře ubyde parkovacích stání pro místní obyvatele a v neposlední řadě bude v okolí navrhovaného projektu chybět i občanská vybavenost, která není připravena pojmout další množství nových obyvatel," uvedla místostarostka Eva Tylová (BEZPP/Piráti s podporou Zelených).

Návrh podle usnesení rady městské části nesplňuje limity územního plánu. Developer plánuje navíc podle Tylové při výstavbě využít veřejné pozemky, na kterých je nyní částečně park, na což nemá právní nárok.

Projekt Dvě věže zahrnoval dva bytové domy původně s 18 a 14 patry, výška byla nyní snížena na 15 a devět pater. Stavět se mají ve Vosátkově ulici na sídlišti Kamýk místo nízkopodlažního obchodního centra.


Autor: ČTK

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru