Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 3°C
Pátek 2. 12. 2022
Svátek má Blanka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Developer přepracoval projekt bytových domů na Kamýku, i ten Praha 12 odmítla
V místech, kde se ulice Durychova (uprostřed) stáčí do ulice U Kamýku, chce developer postavit dva věžáky zvané Bytový dům Kamýk. Takto měl vypadat projekt podle původních plánů, aktuálně byl snížen. Vizualizace: Trigema

Developer přepracoval projekt bytových domů na Kamýku, i ten Praha 12 odmítla

Vedení radnice Prahy 12 odmítlo i přepracovaný projekt dvou bytových domů na Kamýku. Původní projekt byl o několik pater snížen, avšak podle městské části je stále předimenzovaný a zhoršil by v okolí dopravní situaci i kvalitu života. ČTK to včera sdělila mluvčí městské části Eva Burianová.

Proti výstavbě, kterou plánovala společnost Trigema, se v minulosti postavili kromě radnice také místní obyvatelé. Na jejich stranu se před více než rokem přidaly magistrát a ministerstvo pro místní rozvoj, podle nich byl záměr v rozporu s územním plánem.

„Stále přetrvává předimenzovanost navrženého objektu ve srovnání s okolní zástavbou. Hrozí, že ve velké míře ubyde parkovacích stání pro místní obyvatele a v neposlední řadě bude v okolí navrhovaného projektu chybět i občanská vybavenost, která není připravena pojmout další množství nových obyvatel," uvedla místostarostka Eva Tylová (BEZPP/Piráti s podporou Zelených).

Návrh podle usnesení rady městské části nesplňuje limity územního plánu. Developer plánuje navíc podle Tylové při výstavbě využít veřejné pozemky, na kterých je nyní částečně park, na což nemá právní nárok.

Projekt Dvě věže zahrnoval dva bytové domy původně s 18 a 14 patry, výška byla nyní snížena na 15 a devět pater. Stavět se mají ve Vosátkově ulici na sídlišti Kamýk místo nízkopodlažního obchodního centra.


Autor: ČTK

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

Včera v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru