Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - jasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Developer: Nové byty budeme nadále prodávat i Rusům, má to ale jednu podmínku
Výstavba aktuálně probíhá v Praze i na Smíchově. Projekt Smíchov City realizuje společnost Sekyra Group, další velký hráč na developerském trhu. Foto: Jan Puci

Developer: Nové byty budeme nadále prodávat i Rusům, má to ale jednu podmínku

Developerská společnost Ekospol odsoudila v prohlášení invazi Ruska na Ukrajinu, nicméně se rozhodla, že byty bude i nadále prodávat všem zájemcům včetně Rusů, kteří dobrovolně odsoudí ruskou agresi vůči Ukrajině. Informoval o tom mluvčí jednoho z lídrů bytové výstavby v Česku Filip Sušanka. Oznámení přišlo v době, kdy se v reakci na válku diskutuje o právu Rusů na vlastnění nemovitostí v Evropě. Toto právo by mohlo být do určité míry dotčeno v některém z dalších balíků sankcí.

„Ekonomické sankce mířící na Rusko a jeho vedení s cílem co nejdříve ukončit válku, jsou zcela na místě. Neznamená to ale, že odhodíme všechny demokratické principy a začneme s kolektivním trestáním. Zdaleka ne všichni Rusové s agresí vůči Ukrajině souhlasí,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva Ekospolu Evžen Korec.

Ruská invaze na Ukrajinu, kvůli které každý den umírá mnoho civilistů, je podle něj neospravedlnitelná a musí co nejdříve skončit.

Byty ruským zájemcům bude podle Korce Ekospol prodávat i nadále, ale pouze v případě, že se dobrovolně distancují od neomluvitelné válečné agrese Ruska vůči suverénní Ukrajině.

„Nechceme poškodit ty Rusy, kteří s ní nemají nic společného. V Česku žije mnoho Rusů, kteří s agresivní politikou ruského vedení nesouhlasí. Mnozí z nich k nám před ruským režimem naopak utekli. Takoví Rusové jsou u nás i nadále vítáni a není důvod je jakkoliv diskriminovat. Nediskriminujme klienty jen podle jejich národnosti,“ doplnil Korec.

Pomoc ukrajinským uprchlíkům už nabídla ZOO Tábor, kterou Ekospol sponzoruje. Táborská zahrada je pro všechny uprchlíky z Ukrajiny otevřená za jednu korunu. Pro symbolické vstupné stačí u pokladny předložit platný ukrajinský pas či občanský průkaz. Stejný vstřícný krok udělala po začátku invaze i Zoo Praha.


Autor: Jan Puci

Pohádkový dětský den v Centrálním parku

Včera v 15:01

Královna Madlénka, král králíků, čarodějův učeň nebo velká ninja dráha. Praha 13 připravila dětem Dětský den.

Sousedské setkání se starostou na Čapadle

Včera v 11:26

Podpořit školní hudební talenty a užít si jedinečnou odpočinkovou zónu s krásnými výhledy můžete zítra mezi 17. a 19. hodinou.

Letenský muzejní den

Včera v 11:15

Národní zemědělské muzeum každoročně slaví Mezinárodní den muzeí. Vstup do všech expozic a výstav je v tento den, 18. května, zdarma.

Putovní výstavu o českém velikánovi Ludvíku Očenáškovi najdete v Praze 5

Včera v 09:39

Praha 5 ve spolupráci s Litevským velvyslanectvím společně vytvořili unikátní vzdělávací projekt, zaměřený na osobnost Ludvíka Očenáška, jehož pamětní deska se nachází na budově Litevského velvyslanectví.

Nové beachvolejbalové hřiště ve škole Prahy 4

Včera v 07:50

Na zahradě Základní školy Jílovská v Praze 4 bylo vybudováno na místě staré nevyužívané antuky zcela nové hřiště pro beachvolejbal.

Pro děti: Námořníci na Petynce

Včera v 06:54

Praha 6 zve všechny děti i jejich rodiče na Den dětí 4. června od 10 do 18 hodin na koupališti Petynka. Vstup je zdarma.

S Prahou 4 na výlet

Včera v 06:20

Výletní plavba po Vltavě pro rodiny cizinců i Čechů s dětmi (1–2 děti od 2 do 10 let) se uskuteční 7. června od 15 do cca 17 hodin. Odplouvá se z přístaviště č. 15 – náplavka při ulici Na Františku. Pro přihlášené je plavba zdarma.

Pražská Anglo-americká vysoká škola pořádá virtuální dny otevřených dveří

16. května 2022 v 10:31

Od dubna do června se na Anglo-americké vysoké škole v Praze (AAU) konají virtuální dny otevřených dveří. Pražská AAU nabízí obory, jako jsou právo, mezinárodní vztahy nebo business, se špičkovou českou a americkou akreditací (WASC). Ta byla AAU přiznána jako první neamerické akademické...

Festival muzejních nocí na téma Velké Prahy v knihovně

16. května 2022 v 09:42

Noční program pro celou rodinu připravila Městská knihovna v Praze na pátek 10. června 2022 v budově Ústřední knihovny na Mariánském náměstí. Výstavy, restaurátorský koutek, koncert, hraní her i vycházky po okolí knihovny čekají na návštěvníky od 17 do 22 hodin. Společným tématem je sté výročí...

Další články
Nahoru