Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Developer: Nové byty budeme nadále prodávat i Rusům, má to ale jednu podmínku
Výstavba aktuálně probíhá v Praze i na Smíchově. Projekt Smíchov City realizuje společnost Sekyra Group, další velký hráč na developerském trhu. Foto: Jan Puci

Developer: Nové byty budeme nadále prodávat i Rusům, má to ale jednu podmínku

Developerská společnost Ekospol odsoudila v prohlášení invazi Ruska na Ukrajinu, nicméně se rozhodla, že byty bude i nadále prodávat všem zájemcům včetně Rusů, kteří dobrovolně odsoudí ruskou agresi vůči Ukrajině. Informoval o tom mluvčí jednoho z lídrů bytové výstavby v Česku Filip Sušanka. Oznámení přišlo v době, kdy se v reakci na válku diskutuje o právu Rusů na vlastnění nemovitostí v Evropě. Toto právo by mohlo být do určité míry dotčeno v některém z dalších balíků sankcí.

„Ekonomické sankce mířící na Rusko a jeho vedení s cílem co nejdříve ukončit válku, jsou zcela na místě. Neznamená to ale, že odhodíme všechny demokratické principy a začneme s kolektivním trestáním. Zdaleka ne všichni Rusové s agresí vůči Ukrajině souhlasí,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva Ekospolu Evžen Korec.

Ruská invaze na Ukrajinu, kvůli které každý den umírá mnoho civilistů, je podle něj neospravedlnitelná a musí co nejdříve skončit.

Byty ruským zájemcům bude podle Korce Ekospol prodávat i nadále, ale pouze v případě, že se dobrovolně distancují od neomluvitelné válečné agrese Ruska vůči suverénní Ukrajině.

„Nechceme poškodit ty Rusy, kteří s ní nemají nic společného. V Česku žije mnoho Rusů, kteří s agresivní politikou ruského vedení nesouhlasí. Mnozí z nich k nám před ruským režimem naopak utekli. Takoví Rusové jsou u nás i nadále vítáni a není důvod je jakkoliv diskriminovat. Nediskriminujme klienty jen podle jejich národnosti,“ doplnil Korec.

Pomoc ukrajinským uprchlíkům už nabídla ZOO Tábor, kterou Ekospol sponzoruje. Táborská zahrada je pro všechny uprchlíky z Ukrajiny otevřená za jednu korunu. Pro symbolické vstupné stačí u pokladny předložit platný ukrajinský pas či občanský průkaz. Stejný vstřícný krok udělala po začátku invaze i Zoo Praha.


Autor: Jan Puci

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

Včera v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

Včera v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

30. listopadu 2022 v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

28. listopadu 2022 v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

28. listopadu 2022 v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

28. listopadu 2022 v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Další články
Nahoru