Dnes Sobota - zatazeno 7°C
Zítra Neděle - zatazeno 10°C
Sobota 24. 9. 2022
Svátek má Jaromír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dětská PrahaPro dětiVíkend

Devatenácté VyšeHrátky v září opět na Vyšehradě

1. 9. 2022 - 4. 9. 2022
Festival pro děti a jejich rodiče VyšeHrátky se opět vrací na pražský Vyšehrad. Devatenáctý ročník proběhne v termínu od 1. do 4. září.

Tradičně se v programu objeví divadelní představení pro děti všech věkových kategorií od batolat až po předškoláky, workshopy, výtvarné dílny a koncert kapely Bombarďák. Vstupenky v prodeji v síti GoOut.

Základ divadelního programu festivalu budou opět tvořit inscenace pořádajícího Studia Damúza. Program pro školáky a předškoláky odstartuje hned první školní den. Od pátku do neděle se v programu objeví také inscenace pro nejmenší diváky od 10 měsíců do 3 let.

Další linii festivalového programu tvoří workshopy nejrůznějšího zaměření. Pro rodiče s dětmi proběhne v rámci VyšeHrátek několik workshopů populární BabYogy, hned dvakrát se v programu objeví také v loňském roce velmi oblíbený workshop znakového jazyka. Na festival zavítá také Aeroškola s animační dílnou, v rámci které si dětští návštěvníci budou moci vytvořit krátký animovaný film metodou klasické „stop motion“ animace. Chybět nebude ani hudební workshop tvůrců nové pohádky Studia Damúza Uši pro princeznu, uvedené na letošním ročníku festivalu Loutkářská Chrudim.

„Zajímavostí letošního ročníku je workshop Pes – můj kamarád zaměřený na asistenční psy a canisterapii,” přibližuje jeden z workshopů koordinátorka doprovodného programu festivalu Františka Jesenská. „Psi se vyskytují v našem každodenním životě, každý z nás jich jen v ulicích Prahy potká několik denně. Dětským návštěvníkům chceme v rámci tohoto workshopu předat základní pravidla, jak cizí čtyřnohé přátele správně pozdravit, pohladit, a zároveň jim přiblížit činnosti, kterými psi pomáhají lidem,” doplňuje.

Stejně jako v předchozích letech zahraje i na letošním ročníku kapela Bombarďák. Koncert pro děti plný divokých písní a ztřeštěných tanečků okořeněných interaktivní komunikací s dětským divákem uzavře v odpoledních hodinách druhý festivalový den. Skvěle přijímaný koncert je určen dětem, ale díky mnoha slovním fórkům se nebude nudit ani dospělý doprovod.

Mimo víkendový program proběhne ve všední dny od 5. do 14. září také divadelní bojovka pro školní skupiny, tentokrát na téma Okupace. „Vzhledem k aktuálním událostem, které se odehrávají nedaleko od nás, jsme se rozhodli v rámci vzdělávací části VyšeHrátek zaměřit na temnou událost naší historie a přiblížit ji dnešním žákům, pro které se s postupem času čím dál více stává jen letopočtem v učebnici. Zároveň si uvědomujeme, že současná situace za hranicemi naší země pro nás není jen připomínkou historie, ale také výrazně ovlivňuje náš aktuální život a finanční situaci. Proto v rámci festivalu uspořádáme sbírku školních potřeb pro samoživitelky a samoživitele, které po skončení VyšeHrátek darujeme nadačnímu fondu Šatník,“ doplňuje ředitel festivalu Jakub Philipp.

 

 


Autor: Alo

Festival volného času Prahy 13: Atletické odpoledne TJ Stodůlky Praha

Dnes ve 12:14

Na tradičním atletickém odpoledni na hřišti Fakultní základní školy prof. Otokara Chlupa ve Fingerově ulici se mohou 27. září všichni zájemci zapojit do sportovních atletických her.

Asia Fest a street food na Náplavce

Včera v 11:22

V sobotu 24. září se na Smíchovské náplavce na Hořejším nábřeží v Praze 5 uskuteční přehlídka exotických chutí a vůní Asie. V nabídce budou jídla jak z kuchyně japonské, tak indonéské, indické nebo třeba thajské.

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku pokračuje

Včera v 10:39

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku v Praze 6 i nadále pokračuje a každou sobotu se můžete těšit na takřka 100 prodejců nabízejících nejen farmářské produkty.

Festival Paměti národa na Strahovském stadionu

Včera v 08:47

Na Strahovském stadionu od 29. září do 1. října se koná Festival Paměti národa. Zahrají na něm Bára Poláková, Lenka Dusilová nebo Thom Artway. Kromě koncertů je připraven bohatý program pro všechny generace – debaty, komentované prohlídky, hry pro děti, slam poetry, výstavy, projekce filmů....

Víkendová výstava andulek

Včera v 08:13

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu andulek.

Mezinárodní výstava halančíků

Včera v 06:23

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu ryb.

Art Book Fair. Prodejní veletrh zaměřený na literaturu

21. září 2022 v 10:37

Galerie hlavního města Prahy uvede poslední zářijový víkend druhý ročník Art Book Fair – knižního veletrhu zaměřeného na uměleckou a uměnovědnou literaturu. V průběhu dvou dnů nabídne platformu pro více než 60 vystavovatelů – galerie, umělecké školy, internetové portály, časopisy, nakladatelství,...

Festival tuzemských řemeslných destilátů Pálenka fest

21. září 2022 v 10:11

Lihovárek.cz, prodejce tuzemských řemeslných destilátů, pořádá první ročník festivalu pálenek v Česku. Pálenka fest, unikátní událost podporující české lihovarnictví, proběhne 8. října v Pražské tržnici v Holešovicích. Návštěvníci budou mít možnost na jednom místě ochutnat ty nejlepší produkty,...

Vinobraní v zahradě H55

21. září 2022 v 08:40

Babí léto s ochutnávkou vín pod širým nebem a hudebním doprovodem se v Praze 14 koná v sobotu 24. září od 15 hodin.

Další články
Nahoru