Dnes Čtvrtek - mlha 3°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Dětská PrahaPro dětiVíkend

Devatenácté VyšeHrátky v září opět na Vyšehradě

1. 9. 2022 - 4. 9. 2022
Festival pro děti a jejich rodiče VyšeHrátky se opět vrací na pražský Vyšehrad. Devatenáctý ročník proběhne v termínu od 1. do 4. září.

Tradičně se v programu objeví divadelní představení pro děti všech věkových kategorií od batolat až po předškoláky, workshopy, výtvarné dílny a koncert kapely Bombarďák. Vstupenky v prodeji v síti GoOut.

Základ divadelního programu festivalu budou opět tvořit inscenace pořádajícího Studia Damúza. Program pro školáky a předškoláky odstartuje hned první školní den. Od pátku do neděle se v programu objeví také inscenace pro nejmenší diváky od 10 měsíců do 3 let.

Další linii festivalového programu tvoří workshopy nejrůznějšího zaměření. Pro rodiče s dětmi proběhne v rámci VyšeHrátek několik workshopů populární BabYogy, hned dvakrát se v programu objeví také v loňském roce velmi oblíbený workshop znakového jazyka. Na festival zavítá také Aeroškola s animační dílnou, v rámci které si dětští návštěvníci budou moci vytvořit krátký animovaný film metodou klasické „stop motion“ animace. Chybět nebude ani hudební workshop tvůrců nové pohádky Studia Damúza Uši pro princeznu, uvedené na letošním ročníku festivalu Loutkářská Chrudim.

„Zajímavostí letošního ročníku je workshop Pes – můj kamarád zaměřený na asistenční psy a canisterapii,” přibližuje jeden z workshopů koordinátorka doprovodného programu festivalu Františka Jesenská. „Psi se vyskytují v našem každodenním životě, každý z nás jich jen v ulicích Prahy potká několik denně. Dětským návštěvníkům chceme v rámci tohoto workshopu předat základní pravidla, jak cizí čtyřnohé přátele správně pozdravit, pohladit, a zároveň jim přiblížit činnosti, kterými psi pomáhají lidem,” doplňuje.

Stejně jako v předchozích letech zahraje i na letošním ročníku kapela Bombarďák. Koncert pro děti plný divokých písní a ztřeštěných tanečků okořeněných interaktivní komunikací s dětským divákem uzavře v odpoledních hodinách druhý festivalový den. Skvěle přijímaný koncert je určen dětem, ale díky mnoha slovním fórkům se nebude nudit ani dospělý doprovod.

Mimo víkendový program proběhne ve všední dny od 5. do 14. září také divadelní bojovka pro školní skupiny, tentokrát na téma Okupace. „Vzhledem k aktuálním událostem, které se odehrávají nedaleko od nás, jsme se rozhodli v rámci vzdělávací části VyšeHrátek zaměřit na temnou událost naší historie a přiblížit ji dnešním žákům, pro které se s postupem času čím dál více stává jen letopočtem v učebnici. Zároveň si uvědomujeme, že současná situace za hranicemi naší země pro nás není jen připomínkou historie, ale také výrazně ovlivňuje náš aktuální život a finanční situaci. Proto v rámci festivalu uspořádáme sbírku školních potřeb pro samoživitelky a samoživitele, které po skončení VyšeHrátek darujeme nadačnímu fondu Šatník,“ doplňuje ředitel festivalu Jakub Philipp.

 

 


Autor: Alo

Betlémování v Letňanech

Dnes v 09:37

Víkend v obřadní síni radnice Prahy 18 zve na druhý ročník Letňanského betlémování, které pořádá spolek Letňany hravě.

Děti ze školek Prahy 11 malovaly své nejbližší

Včera v 16:35

V listopadu byli oceněni vítězové výtvarné soutěže Maminka, tatínek nebo někdo blízký. Obrázky byly vystaveny v září v KC Zahrada a jejich výběr uvidíte i na radnici v Ocelíkově ulici v lednu 2024

Setkání na Patnáctce. Radnice zve na Veronské náměstí

Včera v 15:47

Druhé Adventní setkání na Patnáctce se koná v neděli 17. prosince na Veronském náměstí, kde bude také v 17 hodin rozsvícen vánoční stromeček.

V Praze 2 se začíná bruslit

5. prosince 2023 v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Praha 15: Rockové Vánoce

4. prosince 2023 v 10:23

V sobotu 9. prosince od 17 hodin na hřišti ve Chlumecké vystoupí děti ze školek, kapela The Apples a v 18 hodin bude rozsvícen stromek.

Vánoční koncert v kostele sv. Václava

3. prosince 2023 v 15:03

Praha 10 a vršovická farnost pořádají vánoční koncert v kostele sv. Václava s pěveckým sborem Vox Nymburgensis.

Před Skleněný palác přijde Mikuláš, anděl a čert

3. prosince 2023 v 10:15

Šestková mikulášská nadílka před Skleněným palácem v úterý 5. prosince.

Praha 13: Sousedské koledování se slavnostním rozsvícením betlému

2. prosince 2023 ve 20:06

V neděli 3. prosince se od 17 hodin uskuteční v Centrálním parku Prahy 13 u Kuželkárny Sousedské koledování se slavnostním rozsvícením betlému. „Přijďte si zazpívat, nebo se jen zaposlouchat do hlasů svých sousedů, přátel a lidí kolem sebe. Budeme společně zpívat známé vánoční koledy za doprovodu...

Peklo i nebe na Staroměstském náměstí. Sejdou se Mikuláši, čerti a andělé

1. prosince 2023 v 06:34

Největší setkání Mikulášů, čertů a andělů se blíží a v úterý 5. prosince ovládnou Staroměstské náměstí v Praze. Pekelná atmosféra s krásou andělských křídel čeká návštěvníky dvouhodinové show, která v centru dění propukne v 16 hodin. Děti čeká poutavé představení se spoustou pohádkových bytostí a...

Zoo Praha rozsvítí svůj vánoční strom na Veselovského louce

30. listopadu 2023 ve 12:04

V neděli 3. prosince rozsvítí Zoo Praha svůj vánoční strom na Veselovského louce. Návštěvníci se mohou těšit na průvod, betlém, vánoční koledy v provedení dětského pěveckého sboru a také vzácné hosty – herce Ondřeje Vetchého a taneční pár z probíhající řady soutěže StarDance cukráře Josefa...

Osmáci z Prahy 13 zvítězili v krajské jazykové soutěži

30. listopadu 2023 v 10:57

Žáci z FZŠ Mezi Školami v Praze 13 zvítězili v krajském kole mezinárodní soutěže v učení cizích jazyků s názvem Jazykový WocaBee šampionát. Soutěž probíhá výhradně online v aplikaci WocaBee na učení slovíček pro školy. Do pátého ročníku šampionátu se zapojilo rekordních více než 50 000 žáků a...

Vánoční těšení na radnici

30. listopadu 2023 v 07:30

Vánoční těšení se koná 3. prosince od 14:30 hodin v prostorách Galerie 9 a obřadní síni vysočanské radnice, Sokolovská 14/324, Praha 9.

Vánoční jarmark na radnici Prahy 13

29. listopadu 2023 v 16:31

Na radnici Prahy 13 na Slunečním náměstí se 6. prosince koná vánoční jarmark. Po celý den se mohou návštěvníci zastavit v obřadní síni a pořídit drobné dárky.

Mikuláš na ledě v Praze 10

29. listopadu 2023 v 09:57

Praha 10 spolu se zimním stadionem Icerink připravilia na 5. prosince mikulášské bruslení se vstupem pro veřejnost zdarma.

Další články
Nahoru