Dnes Neděle - zatazeno -1°C
Zítra Pondělí - oblacno -1°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Dětská PrahaPro dětiVíkend

Devatenácté VyšeHrátky v září opět na Vyšehradě

1. 9. 2022 - 4. 9. 2022
Festival pro děti a jejich rodiče VyšeHrátky se opět vrací na pražský Vyšehrad. Devatenáctý ročník proběhne v termínu od 1. do 4. září.

Tradičně se v programu objeví divadelní představení pro děti všech věkových kategorií od batolat až po předškoláky, workshopy, výtvarné dílny a koncert kapely Bombarďák. Vstupenky v prodeji v síti GoOut.

Základ divadelního programu festivalu budou opět tvořit inscenace pořádajícího Studia Damúza. Program pro školáky a předškoláky odstartuje hned první školní den. Od pátku do neděle se v programu objeví také inscenace pro nejmenší diváky od 10 měsíců do 3 let.

Další linii festivalového programu tvoří workshopy nejrůznějšího zaměření. Pro rodiče s dětmi proběhne v rámci VyšeHrátek několik workshopů populární BabYogy, hned dvakrát se v programu objeví také v loňském roce velmi oblíbený workshop znakového jazyka. Na festival zavítá také Aeroškola s animační dílnou, v rámci které si dětští návštěvníci budou moci vytvořit krátký animovaný film metodou klasické „stop motion“ animace. Chybět nebude ani hudební workshop tvůrců nové pohádky Studia Damúza Uši pro princeznu, uvedené na letošním ročníku festivalu Loutkářská Chrudim.

„Zajímavostí letošního ročníku je workshop Pes – můj kamarád zaměřený na asistenční psy a canisterapii,” přibližuje jeden z workshopů koordinátorka doprovodného programu festivalu Františka Jesenská. „Psi se vyskytují v našem každodenním životě, každý z nás jich jen v ulicích Prahy potká několik denně. Dětským návštěvníkům chceme v rámci tohoto workshopu předat základní pravidla, jak cizí čtyřnohé přátele správně pozdravit, pohladit, a zároveň jim přiblížit činnosti, kterými psi pomáhají lidem,” doplňuje.

Stejně jako v předchozích letech zahraje i na letošním ročníku kapela Bombarďák. Koncert pro děti plný divokých písní a ztřeštěných tanečků okořeněných interaktivní komunikací s dětským divákem uzavře v odpoledních hodinách druhý festivalový den. Skvěle přijímaný koncert je určen dětem, ale díky mnoha slovním fórkům se nebude nudit ani dospělý doprovod.

Mimo víkendový program proběhne ve všední dny od 5. do 14. září také divadelní bojovka pro školní skupiny, tentokrát na téma Okupace. „Vzhledem k aktuálním událostem, které se odehrávají nedaleko od nás, jsme se rozhodli v rámci vzdělávací části VyšeHrátek zaměřit na temnou událost naší historie a přiblížit ji dnešním žákům, pro které se s postupem času čím dál více stává jen letopočtem v učebnici. Zároveň si uvědomujeme, že současná situace za hranicemi naší země pro nás není jen připomínkou historie, ale také výrazně ovlivňuje náš aktuální život a finanční situaci. Proto v rámci festivalu uspořádáme sbírku školních potřeb pro samoživitelky a samoživitele, které po skončení VyšeHrátek darujeme nadačnímu fondu Šatník,“ doplňuje ředitel festivalu Jakub Philipp.

 

 


Autor: Alo

O princezně, Luciášovi a makových buchtách

Včera v 07:50

Nedělní pohádkové odpoledne v KD Kyje v Praze 14.

Pro kočičku do knihovny, koná se umísťovací výstava

Včera v 07:19

Umísťovací výstava koček se koná v sobotu 4. února od 11 do 17 hodin v prostorách Městské knihovny v Praze 2.

Břevnovský masopust

2. února 2023 v 11:10

Břevnovský masopustní průvod projde Břevnovem v úterý 21. února. Vyjde od křižovatky Bělohorská-Pod Královkou. Sraz masek je v 15:45, v 16 hodin bude uděleno masopustní právo zástupcem radnice Prahy 6 a průvod se vydá za náležitého veselí masek na svoji cestu po Bělohorské až do břevnovského...

Dětské skupiny v Praze 4 otevřou dveře veřejnosti

1. února 2023 ve 21:57

Informace o provozu dětských skupin Kotorská a Rabasova v Praze 4 mohou rodiče získat 8. a 9. března.

Vítání nejmladších občánků Prahy 11 na Chodovské tvrzi

31. ledna 2023 v 09:43

Ve středu 25. ledna proběhlo za účasti místostarosty Prahy 11 Jana Jaroše v obřadní síni Chodovské tvrze další vítání nejmladších občánků Prahy 11.

Praha 14: Zimní kouzelná stezka

30. ledna 2023 ve 20:25

Na výpravu v Praze 14 se můžete vydat neděli 26. února od 15 do 17 hodin.

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

30. ledna 2023 ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

S vysvědčením na kluziště zdarma

30. ledna 2023 ve 14:39

Na kluzišti Střížkov se koná zítra, 31. ledna, Dětský den. Od 12:30 hodin je vstup pro děti s vysvědčením zdarma. 

Za vysvědčení na brusle

30. ledna 2023 v 10:05

Kdo přinese v úterý 31. ledna od 14 do 16 hodin vysvědčení, může na Podviňáku v Praze 9 bruslit zdarma.

Kyjský masopust 2023

27. ledna 2023 v 18:18

Připomenout si tradice masopustního veselí můžete v neděli 19. února od 13:30 hodin.

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

Pohádky na Vyšehradě

27. ledna 2023 v 15:47

Počínaje nedělí 29. ledna až do neděle 26. února se mohou děti těšit na pohádky.

Dětská diskotéka na Plechárně

25. ledna 2023 ve 12:43

Plechárna v sobotu 28. ledna ožije zimními maskami. Od 15 hodin na zájemce čekají tanec, promenáda i soutěže.

Další články
Nahoru