Dnes Pondělí - obcasny-dest 17°C
Zítra Úterý - oblacno 12°C
Pondělí 15. 4. 2024
Svátek má Anastázie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Deváťáci ZŠ Kladská opakovaně bodují

Žáci devátých tříd ze Základní školy Kladská v Praze 2 se v posledních letech umisťují na předních příčkách školních olympiád, úspěchy sbírají i v přijímacím řízení na gymnázia a střední školy nebo u Scio testů.

Potvrzuje to i nedávná analýza datové redakce Deníku a společnosti prijimacky.ai. Údaje jsou z let 2017 až 2023 a týkají se přijímaček z matematiky a českého jazyka na čtyřletá studia.

„Na dvojkové základní školy jsem patřičně hrdá. Právem patří už dlouhodobě k nejlepším a nejvyhledávanějším školám v Praze. Hlavní podíl na tom mají samozřejmě kvalitní ředitelé a pedagogové jednotlivých škol, kteří pro své žáky dělají maximum možného. Základní škola Kladská je toho ostatně důkazem. Jejich žáci sklízí pravidelně úspěchy jak ve školních olympiádách, tak i ve srovnávacích Scio testech. Nejinak tomu je i letos, kdy v matematice a českém jazyce excelovali deváťáci Adam a Otakar,“ říká radní Prahy 2 pro oblast školství Jana Černochová, která oběma studentům k jejich úspěchu blahopřála.

„Naši deváťáci se umisťují na předních příčkách u přijímacího řízení i v olympiádách celkem pravidelně, ale i přesto mě letošní úspěch ve Scio testech mile překvapil. Je to i zásluhou našich učitelů, kteří jsou důslední a ve výuce postupují systematicky. Záleží jim na tom, aby všichni žáci probíranou látku dobře pochopili a naučili se vše, co mají. K cílenému procvičení probírané látky slouží také pravidelné domácí úkoly. Žákům 8. a 9. tříd pak nabízíme speciální přípravu k přijímacím zkouškám ve formě jedné hodiny týdně navíc, kterou organizuje Klub rodičů,“ uvedla ředitelka ZŠ Kladská Kateřina Vávrová, jejíž deváťáci obsazují první místo u přijímaček v češtině a čtvrté místo v testech z matematiky ze všech pražských škol.
Autor: Cen

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Včera v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

13. dubna 2024 v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru