dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Pražský život

Dětským pacientům z Motola se opět dostane kvalitnější péče

Stejně jako v uplynulých letech, tak i ty poslední Vánoce, přinesly tolik potřebný dárek pro dětské pacienty v Motole. A to díky charitativní sbírce Nadace Pražské děti pro Kliniku dětské hematologie a onkologie FN Motol.

Od roku 2000 tak již získala FN Motol ze sbírek pořádaných Nadací Pražské děti a z vlastních prostředků nadace už celkem 5,5 milionu korun na zkvalitnění péče o dětské pacienty a na nákup životně důležitých monitorovacích a dalších přístrojů pro Kliniku dětské hematologie a onkologie. Takto darované peníze jsou tedy každoročně nejen krásným, ale především nesmírně potřebným vánočním dárkem Pražanů a všech návštěvníků vánočního Staroměstského náměstí vážně nemocným dětem.

„Pražané a návštěvníci vánočních trhů přímo na Staroměstském náměstí a programů pořádaných nadací v parku za Staroměstskou radnicí měli během adventu možnost přispět těm nejpotřebnějším – těžce nemocným dětem,“ vysvětlil 1. zástupce starosty Prahy 1 a předseda správní rady Nadace Pražské děti Daniel Hodek.

V průběhu tradičních vánočních projektů organizovaných Nadací Pražské děti, jako jsou „Ježíškova pošta“ pro děti z dětského domova či „Betlémské světlo“, si tak návštěvníci mohli užívat kouzelnou vánoční atmosféru a zároveň do pokladniček přispívat na dobrou věc. A ty se viditelně plnily!

Když už bylo období svátků nenávratně pryč, bylo načase pokladničky odpečetit a zjistit tak, jakou konečnou částku se podařilo vybrat. A zjištění to bylo skutečně velmi příjemné: během předvánočního i vánočního času se vybralo úžasných téměř 230 tisíc korun. Tuto sumu Nadace Pražské děti spojila s částkou vybranou o Vánocích roku 2012, kdy se vybralo necelých 150 tisíc korun, a aby se tato krásná cifra pěkně „zakulatila“, přidala nadace z vlastních prostředků přes 20 tisíc korun. K dětem z Kliniky dětské hematologie a onkologie tak mohlo putovat neuvěřitelných 400 tisíc korun!

Dárkový šek na tuto krásnou sumu předal předseda správní rady Nadace Pražské děti Daniel Hodek přednostovi kliniky prof. Janu Starému a vybrané peníze tak zakončily pomyslnou pouť od Pražanů a návštěvníků vánoční Prahy k nemocným dětem.


Další články
Nahoru