Dnes Pátek - obcasny-dest 10°C
Zítra Sobota - skorojasno 11°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dětský poeziomat byl instalován v parku Folimanka
Poesiomátek v parku Folimanka. Foto: P2

Dětský poeziomat byl instalován v parku Folimanka

Novinkou, která čeká na návštěvníky parku Folimanka, je dětský Poesiomátek. Na rozdíl od poeziomatů různých místech v hlavním městě, které nabízí tvorbu pro dospělé, se ten v novém volnočasovém areálu Jammertal zaměřuje na nejmenší posluchače. Děti uslyší pohádky od Josefa Lady, Jana Karafiáta, Boženy Němcové, bratří Čapků a dalších umělců, kteří spojili alespoň část života s Prahou 2.  

„Projekt poeziomatu jsme představili již před lety na náměstí Míru. Byli jsme první městskou částí v Praze. Jsem ráda, že se nám nyní podařilo na pilotní projekt navázat a přinášíme další unikát – první dětský Poeziomátek na světě,“ uvedla starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS). 

„Folimanka je oblíbenou destinací rodin s malými dětmi. Umístit tak novou atrakci, která spojuje kulturu, zábavu a pohádky pro děti do této části parku, nám přišlo jako skvělý nápad,” dodala. 

„Na projektu Poesiomátku oceňujeme i jeho propojení s Prahou 2. S naší městskou částí spojili svůj život významní umělci a umělkyně, kteří zanechali v naší historii důležitou stopu. Možná se o nich ta nejmladší generace dozví právě díky Poesiomátku. Rodiče i prarodiče dětí se pak při poslechu úryvků ze známých pohádek přenesou zpátky do dětství,“ sdělil místostarosta Prahy 2 Jaroslav Šolc (ODS).

Princip Poesiomátku je jednoduchý. Stačí zatočit klikou a stroj začne hrát. Starší Poesiomaty potřebovaly k provozu připojení k elektrické síti. U novějších stačí točit klikou. 

„Už samotné točení klikou a rozezvučení Poesiomatu je pro malé děti atrakcí. Příležitost vytvořit Poesiomátek přímo určený pro děti se tak vyloženě nabízela,” sdělil autor projektu Ondřej Kobza. 

Na své si přijdou i ti úplně nejmenší. Autoři mysleli také na děti, které ještě neumí číst, ale dobře poznají z obrázku domácí zvířata. Dětský poeziomat proto také štěká, mňouká či bučí, a přehrává známé písničky pánů Svěráka s Uhlířem nebo skladatele Petra Skoumala.


Autor: Hla

Praha 6: StaroMatějská pouť 2024

Včera v 09:29

První jarní pouť v historickém termínu, svátku sv. Matěje, 24. února.

V březnu začínají trhy na Kulaťáku

Včera v 09:20

Patnáctá sezóna trhů na Kulaťáku v Praze 6 startuje v sobotu 2. března. Od 8 do 14 hodin se můžete těšit na oblíbené prodejce a na nový sortiment.

Park Rajská zahrada je opět otevřen

Včera v 08:14

V parku Rajská zahrada v Praze 3 začala v konci loňského roku rozsáhlá oprava mlatových cest. Z toho důvodu byl park pro veřejnost do minulého týdne uzavřený.

Hloubětínská pobočka DDM Praha 9 nabízí řadu aktivit

22. února 2024 v 15:15

Od loňského podzimu na místě bývalého komunitního centra v ulici Kardašovská na Lehovci funguje nová, hloubětínská pobočka Domu dětí a mládeže Praha 9 (DDM), která stejně jako dříve centrum nabízí širokou škálu aktivit pro různé věkové skupiny.

Neděle: Procházka Ďáblickým hřbitovem

22. února 2024 ve 12:24

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února ve 13:30 hodin se projdete Ďáblickým hřbitovem.

PVK: Do konce února nepoteče voda v těchto ulicích

22. února 2024 v 11:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Jak vybrat tu správnou základní školu pro prvňáčka

22. února 2024 v 10:08

Je lepší státní, nebo soukromá škola? Zvolit alternativní vzdělávání, nebo raději klasiku? Anebo vzdělávat dítě doma a do institucí vůbec neposílat? Jak se v tom mají rodiče orientovat?

Praha 5: Den pro Život dětem

22. února 2024 v 09:41

Připojte se k Charitativnímu zážitkovému dnu pro Život dětem v sobotu 24. února. Akce se koná v Praze 5 v Aréně sportu, na Hořejším nábřeží. Začíná se v 10 hodin, program potrvá do 19 hodin.

Karneval pro rodiny s dětmi v Praze 4

22. února 2024 v 08:53

Přijďte si s dětmi užít veselé odpoledne do KC Novodvorská. V úterý 19. března tam od 14 hodin proběhne historicky první karneval pro rodiny s dětmi na území Prahy 4.

Přednáška: Příběh Táborky

22. února 2024 v 08:35

Petr Kučera, ředitel NKP Vyšehrad, představí výsledky stavebně-historického průzkumu Táborské brány, který výrazně změnil pohled na její historii a význam v rámci vyšehradského opevnění. 

Zemědílna O vodní kapce

22. února 2024 v 07:49

Nechte se vtáhnout v sobotu 24. února od 10 hodin do koloběhu vody v přírodě. 

Radnice Prahy 13 vypsala výběrová řízení na další pracovní pozice

21. února 2024 v 15:18

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.  

Další články
Nahoru