Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dětský domov Radost byl pohoštěn v pizzerii
Ředitelka dětského domova Radost Jitka Stejskalová, Honza, Valentýna, manažer domova Daniel Walbröl a starosta Prahy 15 Milan Wenzl (zleva). Foto: PP

Dětský domov Radost byl pohoštěn v pizzerii

V Milano pizzerii v Praze 15 proběhla na konci června tradiční akce, při které bývají každoročně pohoštěny děti z dolnoměcholupského dětského domova Radost.

Součástí komorní slavnosti bylo obdarování dvou letošních absolventů, kteří úspěšně dokončili svá učení. „Valentýně a Honzovi se i přes obtížný rok podařilo připravit na závěrečné zkoušky a úspěšně se vyučit, i když vše probíhalo v podstatě jen online,“ uvedl manažer domova Daniel Walbröl.

Každoroční slavnost v pizzerii probíhá pod záštitou Milana Wenzla, který je starostou Prahy 15, i když toto není akce městské části.

„Je moc příjemné děti i ty, kteří se o ně v domově starají, pohostit. A to předání dárků pro absolventy vnímám jako důležité ocenění jejich úsilí,“ uvedl.

Praha 15 už několik let pronajímá Radosti byt 4+1, který slouží jako startovací byt pro děti z domova, kteří stojí na prahu dospělosti. Pár jich tak společně bydlí a učí se hospodařit a být zodpovědní.  


Autor: red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru